Najkritizovanejší hráč Spartaka? Nikto ma nepošle do dôchodku. Sám poviem, kedy skončím, tvrdí

V odvete je Trnava jasným favoritom.

Roman Procházka strelil z penalty víťazný gól.Roman Procházka strelil z penalty víťazný gól. (Zdroj: TASR)

TRNAVA. Fanúšikovia Spartaka Trnava ho už dlhšie posielajú do dôchodku. Vraj už je starý a už na to nemá. Roman Procházka má 36 rokov.

Je odchovancom klubu a pravým spartakovcom. V európskych pohároch je aj kapitánom tímu. V slovenskej lige je ním zase Martin Mikovič. Ďalší odchovanec a trnavský patriot. Čoskoro bude mať tridsaťpäť.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Pokiaľ sú najväčšie zápasy alebo emotívne zápasy, chcem ich mať na ihrisku. Boli divákmi odpisovaní, ale teraz sú nimi často ospevovaní,“ vravel na konci minulej sezóny bývalý tréner Trnavy Michal Gašparík.

SkryťVypnúť reklamu

Aj pod vedením nového kouča Michala Ščasného sú dušou tímu. Na ihrisku by nemali chýbať ani v odvete 2. predkola Konferenčnej ligy, v ktorom Trnava vo štvrtok o 17.30 hrá proti maltskému FC Hibernians.

Najkritizovanejší hráč Spartaka

Procházka s Mikovičom bývajú často tŕňom v oku trnavských fanúšikov. Sú domáci a na ihrisku sú vždy pod veľkým drobnohľadom.

„Som najkritizovanejším hráčom Spartaka. Už veľakrát som bol v mnohých kluboch odpisovaný, čo ma dokáže ešte viac nabudiť, aby som dokázal, že to tak nie je,“ priznal Procházka v rozhovore pre MY Trnavské noviny.

„Nikto ma nepošle do dôchodku. Sám poviem, kedy skončím. Keď budem cítiť, že na to nemám, skončím. Nebudem niekde nasilu,“ dodal.

Súvisiaci článok Trnavský Čakvetadze bavil fanúšikov Spartaka. Bola to len otázka času, hovorí tréner Ščasný Čítajte 

Kapitánom bol aj v bulharskom tíme Levski Sofia. V Trnave je to však iné. Cíti väčšiu zodpovednosť za seba i klub, tým, že v Spartaku vyrastal.

SkryťVypnúť reklamu

„Poznám azda polovicu divákov na štadióne, či už osobne alebo zvidenia. Keď som v zahraničí odohral nevydarený zápas, hodil som to za hlavu a šiel ďalej. Keď v Trnave prehráme, počúvam to celý týždeň. Ľudia mi to pripomínajú na ulici i v obchode,“ tvrdí.

Súper, ktorý robí to, čo mu dovolíme

Po odchode Adriana Zeljkoviča hráva v strede poľa vedľa českého futbalistu Miloša Kratochvíla. A v 36 rokoch ukazuje, že je stále lídrom. Okrem tradičnej bojovnosti a nezlomnosti, pridáva aj nečakaný bonus.

V ostatných troch zápasoch strelil tri góly. Z priameho kopu proti Häckenu, z penalty proti Hibernians a lahodnou strelou proti Ružomberku.

„Každý zápas asi gól dávať nebudem. Teší ma to, ale nechcem to príliš preceňovať,“ povedal skromne na tlačovej konferencii pred odvetou proti Hibernians.

SkryťVypnúť reklamu

Skúsený stredopoliar naznačil, že pod novým trénerom má v strede poľa viac voľnosti. A vo štvrtkovom zápase si nepripúšťa nič iné ako víťazstvo a postup.

„Je to súper, ktorý robí to, čo mu dovolíme. Keď budeme koncentrovaní a podáme štandardný výkon, nebudeme mať problém,“ vyhlásil Procházka.

Nehráme proti čašníkom z pláže

V prvom zápase na Malte bolo vidieť, že Trnavčania majú lepší tím. Zápas mali väčšinou pod kontrolou, vypracovali si aj viaceré šance. Aj napriek tomu zvíťazili len tesne 2:1.

„Vieme, že výkon na Malte nebol ideálny. Máme však prijateľný výsledok a viem, že odvetu pred našimi fanúšikmi zvládneme,“ poznamenal tréner Michal Ščasný.

Na tlačovej konferencii sa vyjadril aj k slovám spolukomentátora STVR Petra Ďuriša, ktorý po prvom zápase hovoril o domácich hráčoch.

„To, že je niekto Brazílčan, neznamená, že je výborný futbalista. Toto je tretia až štvrtá úroveň, potom sú už len čašníci z pláže,“ uviedol Ďuriš.

„Neberiem do úvahy žiadne vyjadrenia typu, že hráme proti nejakým čašníkom z pláže. Súper má svoju kvalitu. Naša povinnosť je však jednoznačne postúpiť,“ zdôraznil Ščasný.

Môžu hrať ofenzívne i víťazne

Menšie zdravotné problémy má po ligovom zápase s Ružomberkom Jakub Paur. Pripravený ešte zrejme nebude Erik Daniel. K tímu sa pripojil Erik Sabo, ktorý mal črevné problémy.

Pri víťazstvu proti Ružomberku 3:0 podali kvalitné výkony viacerí hráči, ktorí v európskych zápasoch nezačínali v základnej zostave. Aj preto je možné, že vo štvrtok urobí tréner jednu či dve zmeny.

„Výsledok proti Ružomberku nám veľmi pomohol. Chalani možno uverili, že môžeme hrať viac ofenzívne aj s dobrým výsledkom. Nechceli sme ani za stavu 1:0 brániť, ale ďalej útočiť,“ uviedol Ščasný.

Súvisiaci článok Malťania si nevedeli trikrát prihrať, chytali kŕče. Spartak sa trápil, spasila ho prehliadaná kométa Čítajte 

Do Spartaka priniesol nový herný systém 3-4-3.

„Už by som nerád rozprával o zmene systému. Hráči sú vnímaví, čo ukázali v predošlých dueloch. Podstatné je, aby sme hrali vo vysokej intenzite,“ dodal.

V prípade postupu si Spartak v 3. predkole Konferenčnej ligy môže zahrať s úspešnejším zo súboja medzi bosnianskym FK Sarajevo a rumunskou Universitateou Craiova. V prvom zápase Sarajevo doma vyhralo 2:1.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Trnava

Komerčné články

  1. Sudoku a hlavolamy: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani počas leta
  2. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku
  3. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina?
  4. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes
  5. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí
  6. Prvý realitný fond ťaží z oživenia trhu a nižších sadzieb
  7. Ideálny čas na pohyb a dokonalú regeneráciu
  8. Osem tipov, kam cestovať počas sviatku na konci augusta
  1. Pochvala v teame nie je „bonus“, ale kyslík
  2. Sudoku a hlavolamy: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani počas leta
  3. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku
  4. Drony menia lesníctvo, LESY SR testujú 3D modelovanie územia
  5. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí
  6. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina?
  7. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes
  8. Vzducholoď aj koncert Kaliho? Takto Kaufland oslavuje narodeniny
  1. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes 13 148
  2. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku 9 010
  3. Osem tipov, kam cestovať počas sviatku na konci augusta 8 276
  4. Majster cukrár radí: Tento dezert dodá každej letnej párty šťavu 3 546
  5. Bývanie v centre Bratislavy? Kúpa sa oplatí viac ako prenájom 3 257
  6. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí 3 212
  7. Prvý realitný fond ťaží z oživenia trhu a nižších sadzieb 2 816
  8. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina? 2 272
  1. Monika Albertiová: Mlčanie ako spoluvina
  2. Janka Bittó Cigániková: Najväčšie klamstvo od existencie Ježiška? Že zdravotná starostlivosť je zadarmo
  3. Dávid Polák: Hovoriť hlúposti nie je zločin proti ľudskosti
  4. Jan Pražák: Usmíření na poslední chvíli
  5. Rado Surovka: Robo, dokázal si to, gratulujeme.
  6. Pavel Macko: Prelomia Rusi obranu alebo ustúpia ultimátu?
  7. Soňa Kallová: Je to žralok?
  8. Ján Raclavský: Uhorková sezóna prebitá “zásadnou” otázkou: Má sa predĺžiť funkčné obdobie v samospráve?
  1. Jaroslav Liptak: Kto stojí za 708 firmami? Robert Fico? Nie... hádajte znova. Kto je pani Ficová? 43 482
  2. Ivo Nesrovnal: Matúš, vďaka za pozvanie, ale pod toto sa nepodpíšem. Ad električka v Petržalke. 32 848
  3. Martin Sukupčák: Ako jeden primátor "urbanizuje" mesto L. Mikuláš 16 242
  4. Ivan Čáni: Súdruh Blaha napísal status o tom, aký je rozdiel medzi nami (slniečkarmi) a jeho fan clubom. 7 974
  5. Monika Albertiová: Kritika nie je útok: PS versus Hnutie Slovensko. Zas do seba kopú - a Fico sa smeje 6 917
  6. Martin Ondráš: Hrobár slovenského vidieka 6 775
  7. Otilia Horrocks: Kto je tu vlastne podozrivý? Matovičovci, ktorí zverejnia mená — alebo tí, čo mlčia? 6 503
  8. Ján Šeďo: Myslel som si, že v Tatrách konečne parkujeme za rozumné ceny... 6 358
  1. Pavel Macko: Prelomia Rusi obranu alebo ustúpia ultimátu?
  2. INESS: Koľko ušetrí telemedicína?
  3. Marcel Rebro: Pellegriniho sestra: Colombova žena slovenskej politiky
  4. Pavel Macko: Nemecká vs. ruská ekonomika: Fakty proti mýtom, ktoré šíri Fico
  5. Pavel Macko: Prečo rokovania medzi Ukrajinou a Ruskom nikam nevedú?
  6. Marcel Rebro: Slováci dokážu závidieť polosirote rehabilitačný tábor a beznohému protézu
  7. Marcel Rebro: Kaliňákove tanky, Pearl Harbor a slovenský ministerský časostroj
  8. Marcel Rebro: Verím, že dobijeme dobrým ľuďom baterky
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

TOMÁŠ JAKAB pracuje ako vlakvedúci Železničnej spoločnosti Slovensko v oblastnej správe novozámockého depa. Sprevádza medzinárodné vlaky.

Dali mu šancu, keď mal len devätnásť.


1
Billa na Spartakovskej ulici v Trnave.

Mesto doťahuje s kupujúcim posledné detaily.


1

Goralská kultúra, koncert Richarda Müllera, The Duchons, skupiny Gladiator a Katky Knechtovej.


Roman Procházka strelil z penalty víťazný gól.

V odvete je Trnava jasným favoritom.


2

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu