Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Eva Nová

Kde a kedy ?

Orig. názov: Eva Nová

Žáner: dráma

Web stránka: http://www.asfk.sk/film/eva-nova

Dĺžka: 90 min.

Réžia: Marko Škop

Hrajú: Emília Vášáryová, Milan Ondrík, Gabriela Dolná, Žofia Martišová, Ľubomír Gregor, Dušan Jamrich, Jaroslava Sisáková, Anikó Varga, Valéria Fürješová 

Popis

Marko Škop absolvoval žurnalistiku na Filozofickej fakulte UK (1996) a dokumentárnu tvorbu na VŠMU (2001). Nakrútil dokumentárne filmy pre Slovenskú televíziu, televíziu Markíza a taliansku televíziu RAI. S Českou televíziou spolupracoval na filmoch Slávnosť osamelej palmy (2005), ktorý si na MFF o umení Bergamo odniesol Cenu Mura dOro a Iné svety (2006), ktoré získali Cenu divákov a Zvláštne uznanie poroty na MFF Karlove Vary, Holubicu za Talent na festivale dokumentárnych filmov Dok-Leipzig  a Slnko v sieti za najlepší dokumentárny film.

V roku 2009 uviedol dokumentárny film Osadné. Ten sa dostal do výberu na IDFA Amsterdam, získal nomináciu na Griersonovu cenu na BFI London FF a odniesol si Cenu pre najlepší dokument na MFF Karlove Vary.  V roku 2013 režíroval 18 dielov chorvátskeho televízneho seriálu In Treatment ( Na terapiji). V roku 2015 uvádza do kín svoj prvý hraný film Eva Nová.