Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Traja Tučniaci (Ulrich Hub)

Kde a kedy ?

Obsadenie

Gregor Hološka a. h.
Miroslav Beňuš
Michal Jánoš
Kristína Tóthová
Orchester - perkusie - Barbora Bazsová
Orchester - klavír - Jozef Bujdák
Orchester - kontrabas - Martin Križan
 

Tvorcovia

preklad: Zuzana Reveszová

dramaturgia: Miro Dacho

hudba: Juraj Bielik

kostýmy: Eva Farkašová

réžia: Juraj Bielik

Popis

Do pokojného tučniačeho života prilieta holubica, ktorá prináša správu o potope sveta, ako aj o tom, že zachrániť sa môžu len dvaja z troch kamarátov. Pre nich to nie je dôvod na zúfalstvo, ale na hľadanie odvážneho a originálneho riešenia.

Jedného schovajú do kufra, aby sa mohli prepašovať na Noeho Archu – na loď, ktorá ich má zachrániť pred potopou. Holubica, ktorá kontroluje cestujúcivh pred vstupom na palubu, je z tučniakov a ich počtu zmätená. Vo chvíli, keď ich žiada, aby otvorili kufor a tým sa prezradili, ozve sa z neho hlas boží (v skutočnosti jeden z tučniakov).

Holubica im na chvíľu uverí. Ale ako to všetko dopadne? Vie len Boh. My však už teraz vieme, že tučniaky vďaka dôvtipu, sile kamarátstva, ale aj schopnosti hrať, hrať sa, či hrať na hudobné nástroje prežijú aj potopu sveta.

Táto úspešná komédia pre malých aj veľkých, tučných aj chudých mala premiéru v apríli 2006 v Badisches Staatstheater Karlsruhe v réžii samotného autora, v tom istom roku sa dočkala rozhlasovej verzie.

Inscenácia je určená pre deti od 6 rokov.