Streda, 27. máj, 2020 | Meniny má IvetaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Tip na túru: Najvyššie položený hrad v Malých Karpatoch (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nadmorska vyska

Najvyssie vrcholy karpat maju cez 700 metrov. Zaruby maju myslim 768 metrov nad morom...
 

 

nielen všetky himalájske osemtisícovky, ale aj malokarpatské sedemstovky by mal poriadny hiker zdolať aspoň raz za život :)
 
Hodnoť

Video výstup na Záruby a Ostrý Kameň

Tu nájdete video z výstupu :
https://youtu.be/kNJhV2o-y_E
 

 

velmi pekne spracovane video, palec hore
 
Hodnoť

Tip na túru ??? ???

Zážitok z terénu nič nenahradí.
Článok nepopisuje cestu na hrad. "Fotografie?" z dronu ukazujú hrad v takej pozícií, ako ho nikdy turista neuvidí. V článku sa nepíše o "možnej" rozsiahlej panoráme z hradu.

Okrem spomenutých chybičiek je tu aj chybička predchádzajúcich vlád. (Matovičovu ešte nepoznáme). Hrad je zarastený náletovými drevinami a panoráma je veľmi obmedzená. (Bol som tam).

A teraz o tej "chybičke vlády". Keby príslušný úrad udelil výnimku a povolil zrezať tak napríklad 20 stromov v bezprostrednej blízkosti zrúcaniny, aby sa vylepšil výhľad, tak by to bolo pre akúkoľvek firmu nerentabilné. Aby sa akcia "preplatila", tak by na tú povolenku 20 stromov firma vyrezala aspoň 2 (20?) hektáre lesa. To vidíme denno denne že sa na povolenku ozdravovacieho rezu vyvážajú cele vlaky zdravého dreva.

No, a podobné "presvetlenie" by potrebovali aj iné vrcholy a rozhľadne. (Záruby, Vysoká, Vápenná, Geltek, tu chýba aj turistické značenie) Unikátom je rozhľadňa na Inovci. Človek sa vyhrabe do 1050 metrovej výšky a panoráma "ušla" (Povestný Kľak som zazrel až pri ceste nadol cez priesek).

Držím palce autorke článku aj fotografovi. Myslím že ale článok má byť písaný po úspešnom výstupe a zverejnené fotografie by mali byť robené za dobrého počasia a viditeľnosti. Z hradu Ostrý Kameň je možné vidieť Rakúske vrtule na Moravskom poli, Moravskú Pálavu hrad Děvičky, Svatý kopeček nad Mikulovom, Veľká Javorina, ... ... Fotografie z dronu by samozrejme nemali chýbať pre vylepšenie predstavy o samotnom objekte.
Pozdravujem.
 
Hodnoť

Možno je najvyššie položený

ale určite aj najzanedbanejší....!!!
 


Už ste čítali?