Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Participatívny rozpočet Trnavskej župy ľudí zaujal (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Je úplne pochopiteľné, že vďaka skúsenostiam, ktoré ľudia majú s PR v Hlohovci záujem zo strany hlohovčanov nie je.
V Hlohovci sa mohol do hlasovania o projektoch zapojiť ktokoľvek a hlasovať o tom, ako sa rozdelia peniaze hlohovčanov. Hlasovať mohol jeden človek viackrát tzv. naklikávaním. A hlasovanie bolo anonymné. Čo vzbudzovalo podozrenia z manipulácie hlasovania a ľudia majú pocit, že celý PR v Hlohovci je len podvod. Do PR sa zapojili všetko ľudia napojení na primátora Kollára.
Aj napriek viacerým upozorneniam občanov, že tie je v poriadku, že môžu hlasovať ľudia, ktorí nemajú v Hlohovci trvalý pobyt a aj napriek upozorneniam, že hlasovať sa dá viac krát tzv. naklikávaním, neboli zo strany mesta urobené žiadne opatrenia. Prečo mesto ignorovalo a stále ignoruje tieto skutočnosti vie len primátor Kollár.
Vrcholom bol, že primátor chcel silom mocou realizovať na rozhľadni stavbu ( rozhľadňu) za ktorú za vyššie uvedených podmienok hlasovania hlasovalo okolo 60 hlasov, pričom väčšina mesta s týmto zámerom nesúhlasila.
Nezáujem obyvateľov Hlohovca o PR je len výsledkom arogancie primátora Kollára a pocit, že PR je len nástroj pre biznis jednotlivcov a nástrojom ako môžu "naši" ľudia získať peniaze z rozpočtu mesta :(
 


Už ste čítali?