Utorok, 19. október, 2021 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Nikolič sa tešil z gólu aj z návštevy otca

Spartak napriek nie príliš oslnivému výkonu dokázal zdolať Ružomberok tesne 2:1 a pripísal si ďalšie tri body. O víťazstve rozhodol Nikolič.

Futbalista Spartaka Trnava Miloš Nikolič.Futbalista Spartaka Trnava Miloš Nikolič. (Zdroj: TASR)

TRNAVA. Skóre zápasu proti Ružomberku otvoril po zaváhaní brankára a obrany Ivan Schranz. Druhý gól pridal po rohovom kope hlavou Miloš Nikolič. Ako sa neskôr ukázalo, bol to víťazný zásah.

„Veľmi sa teším víťaznému gólu. Ide o môj prvý presný zásah v tejto sezóne. O to som radšej, že prišiel dnes, pretože sa na mňa prišli pozrieť kamaráti zo Srbska a aj môj otec. Gól venujem jemu,“ neskrýval po zápase radosť aj dojatie trnavský stopér a vrátil sa ku gólovej situácii: „Prišiel výborný center od Haliloviča. V súboji s obrancom Ružomberka som mal mierne navrch a po hlavičke som videl, ako lopta končí v sieti.“

Pridať tretí gól

Napriek vedeniu 2:0 však „Ruža“ hrať neprestala, práve naopak, vypracovala si viacero šancí a po penalte dokonca znížila. „Musím povedať, že Ružomberok má dobré mužstvo s množstvom skúsených hráčov. S tým sme rátali. Po dvoch góloch sme chceli pridať aj tretí a upokojiť hru, čo sa nám nepodarilo. Po góle z penalty to bola ešte dráma, no nakoniec sme získali piate víťazstvo v rade a v tabuľke stúpame,“ tešil sa Nikolič.

Jakubko má kvalitu

Hlavne v druhom polčase na neho čakal ťažká úloha, keď mal na starosť reprezentačného útočníka Martina Jakubka. Útočník Ružomberka gól nedal, takže Nikolič si svoje úlohy splnil na sto percent.

„Zviedli sme naozaj množstvo súbojov. Z minulého zápasu ma limitovalo zranenie rebra, preto som ani netrénoval, no podarilo sa nám ho ubrániť. Jakubko určite má svoju kvalitu a je vynikajúci útočník,“ zložil poklonu svojmu súperovi.

Na Spartak v sobotu čaká derby so Senicou a zverenci trénera Ivana Hucka by radi natiahli víťaznú sériu na šesť zápasov. „Nebude to ľahký zápas. Senica má dobré meno, ale dôležité bude dobre zregenerovať, odtrénovať a pripraviť sa na súpera,“ ukončil Nikolič.

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 2:1 (2:0)

Góly: 35. Schranz, 41. Nikolič – 68. Ďubek (11m). ŽK: 67. Tóth, 71. Nikolič, 86. Schranz) - 58. Zošák, 60. Lačný, 75. Maslo, 85. Ondrek. ČK: 73. Zošák. Pred 6112 divákmi rozhodovali Hrčka – Bobko, Petríček.

SPARTAK: Kamenár – Čonka, Godál (27. Tóth), Nikolič, Janečka – Baez, Benogo – Schranz, Halilovič (77. Casado), Majtán – Depetris (90.+ Harba). Tréner I. Hucko.

RUŽOMBEROK: Tofiloski – Kružliak, Maslo, Ďubek (85. Faško), Lovás (86. Boszorád), Ondrek, Maslo, Zošák, Daghbashyan (46. Lačný), Rosa, Jakubko. Tréner L. Pecko.

Úvod stretnutia patril hosťom, najmä trojica Ďubek, Jakubko, Zošák robila domácim obrovské problémy. V šiestej minúte sa práve Jakubko zbavil Janečku a jeho prudkú prihrávku si takmer zrazil do siete Čonka. O minúte neskôr mieril opäť Jakubko z uhla nad bránu.

Domáci odpovedali Halilovičom, ktorý sa vyhol ofsajdu a bránený hosťujúcim hráčom sa rútil n bránu, miesto zakončenia však zvolil kľučku a loptu prišiel a ani dorážka Schranza už k Tofiloskemu neprešla. V 12. minúte už sa domáci už radovali, no po centri Čonka mieril Depetris hlavou tesne vedľa. Čo sa nepodarilo jemu, dokázal na druhej strane Maslo, ktorý dostal odrazenú loptu po centri do siete, no ešte predtým pískal hlavný rozhodca spracovanie rukou.

Neuspel spoza šestnástky ani nikým neatakovaný Ďubek, a tak udreli domáci. Halilovič poslal z rohu šestnástky skákanú strelu, Tofiloski ju neudržal, dvojica Ružomberčanov loptu nedokázala odkopnúť a Schranz otvoril skóre. V 41. minúte už bol rozdiel dvojgólový keď sa po rohu zavesil do vzduchu Nikolič a opäť prekonal Tofiloskeho – 2:0.

„Ruža“ v úvode druhého polčasu ukázala snahu skorigovanie, ale strela Zošák z priameho kopu letela mimo a kľučky Jakubka nakoniec nebezpečenstvo nepriniesli. Odpovedať mohol Majtán, ale po prihrávke Depetrisa svoje zakončenie urýchlil. V 67. minúte prišlo k zdramatizovaniu, keď po centri do šestnástky po súboji s Tóthom skončil na zemi Lačný, hlavný rozhodca nariadil pokutový kop a Ďubek sa nemýlil. Nádej Ružomberka však klesla v 73. minúte, kedy po strete s Benogom videl druhú žltú kartu Zošák a musel predčasne pod sprchy. V závere mohol domácim dať pokoj na kopačky Majtán, ale po zaseknutí Masla trafil iba do Tofiloskeho a neskôr hlavičkou minul. V nezáživnom stretnutí si nakoniec Trnavčania pripísali ďalšie tri body.

Ivan Hucko, tréner Trnavy: „Musím súhlasiť s trénerom hostí. Začali sme zle, súper hral dobrý futbal, prehrávali nás v strede poľa, mali všetky odrazené lopty. Dostali sme sa dvakrát pred bránu a dali sme dva góly, ktoré rozhodli zápas. Musím sa poďakovať divákom, že za nami stáli aj napriek nášmu výkonu, ktorý zlý. Neviem, čo sa stalo, musíme si k tomu sadnúť a porozprávať sa o tom, aby sme v ďalších stretnutiach hrali omnoho lepšie.“