Utorok, 7. apríl, 2020 | Meniny má Zoltán

Spartak na Pasienkoch neuspel

V dohrávke 6. kola nestačili Spartakovci v derby na Slovan a podľhali mu 0:2.

(Zdroj: SITA)

Derby sa pre bojkot oboch fanúšikovských táborov odohrávalo v komornej atmosfére. Na bratislavské Pasienky si našlo cestu len 1837 platiacich divákov a tí sa už v 12. minúte dočkali prvého gólu. Po faule na unikajúceho Priskina zatiahol záchrannú brzdu trnavský brankár Kamenár, ktorý sa maďarskému útočníkovi hodil pod nohy a "belasých" z neodškriepiteľnej jedenástky poslal do vedenia Milinkovič tvrdou strelou pod brvno - 1:0.

Domáci, za ktorých nastúpil prvýkrát v tejto sezóne pravý obranca Čikoš, sa rýchlymi akciami snažili zvýrazniť náskok, ale chýbala im presnejšia finálna prihrávka. V 34. minúte sa po bleskovom protiútoku ocitol v ideálnej šanci Zreľák, ale Kamenár ho reflexívnym zákrokom pripravil o gólovú radosť. Spartak sa v priebehu prvého polčasu zväčša bránil, jeho hráči sa technické i fyzické nedostatky snažili kompenzovať tvrdosťou, výsledkom ktorej boli až štyri žlté karty. Až v závere úvodného dejstva sa "bílí andeli" osmelili. Po nenápadnej akcii mohol vyrovnať Majtán, jeho hlavička sa však odrazila od pravej žrde do ihriska. V 41. minúte Baez priťukol loptu hlavou Mikovičovi, ale hosťujúceho útočníka dobre vytlačil do ostrého uhla brankár Mucha a dovolil mu rozvlniť len bočnú sieť. O chvíľu sa neujala ani následná ďalekonosná strela Janečku.

V 49. minúte predviedli domáci po osi Podaný – Milinkovič - Priskin modernú akciu, pred posledne menovaným v poslednej chvíli odkopol loptu Bortel a zabránil takmer istému gólu. V 62. minúte sa do centra Podaného zavesil Saláta, ale mieril vysoko nad bránu. Hostia po zmene strán chceli niečo urobiť s nepriaznivým výsledkom a dobrú príležitosť na to mali v 68. minúte. Po prečíslení dostal loptu ako na podnose do gólovej šance Vojtuš, ale Muchu ohrozil nemastnou-neslanou strelou, s ktorou si brankár Slovana poradil.

V 75. minúte hostia prepadli pri plnení si obranných činností, Priskin vysunul Zreľáka a ten zoči-voči Kamenárovi nezaváhal - 2:0, čím de facto rozhodol o víťazstve Slovana. Spartak si ani v závere nedokázal vytvoriť súvislejší tlak a z hlavného mesta odišiel so zaslúženou prehrou. Tá mohla byť aj vyššia, Salátova hlavička po rohu však preletela nad brvnom trnavskej brány.

ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava 2:0 (1:0)

Góly: 12. Milinkovič (z 11 m), 75. Zreľák. ŽK: Kubík, Sekulič - Kamenár, Majtán, Baez, Mikovič, Casado. Pred 1837 divákmi rozhodoval Sedlák.

SLOVAN: Mucha - Čikoš, Saláta, Gorosito, Podaný – Sekulič - Milinkovič (59. Oršula), Gonzalez (52. Štefánik), Kubík – Zreľák - Priskin (90.+1 Hudák).

SPARTAK: Kamenár - Janečka, Bortel, Godál, Čonka - Greššák (16. Vojtuš), Baez (72. Halilovič) - Schranz (79. Harba), Casado, Mikovič – Majtán.

Juraj Jarábek, tréner Spartaka Trnava: „Gratulujem domácemu trénerovi k víťaznému vstupu do ligy. Dostali sme veľmi skoro gól, samozrejme, keď my gól nedáme, nemôžeme pomýšľať na víťazstvo. V druhom polčase sme mali šancu Majtána a nejaké závary, ale z brejku sme inkasovali a Slovan zatvoril zápas. Ten mal dobré tempo, ale chýbala mu väčšia divácka kulisa, ja osobne si takúto slabú atmosféru derby nepamätám. Tešíme sa v nedeľu na náš prvý domáci zápas na novom štadióne.“

Ostatné výsledky 6. kola: Skalica – Zlaté Moravce 2:3 (1:1), Podbrezová – Myjava 1:2 (0:1), Michalovce – Dunajská Streda 0:3 (0:1), Trenčín – Ružomberok 1:1 (1:0), Žilina – Senica 4:1 (1:1).