Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

City Arena je otvorená

Spartak v novej City Arene prehral oba zápasy, program skončil krátko pred 1 hodinou v noci. Finále bolo veľkolepé, v znamení laserovej šou a ohňostroja.

Slávnostné otváranie sa chýli ku koncu.Slávnostné otváranie sa chýli ku koncu. (Zdroj: LENKA ŠTEPÁNEKOVÁ)

0:47 Slávnostný program skončil veľkým nápisom ĎAKUJEME na obrazovke, srdcom, ktoré vytvorili futbalisti a vypustením obrovského balóna v tvare futbalovej lopty.

0:44 Koncert Daria G odpálil veľkolepý ohňostroj nad City Arenou, ktorý si mohli vychutnať aj Trnavčania, ktorí sa na štadión nedostali

0:43 Na štadióne už je ledva polovica ľudí. Moderátori sa snažia udržať divákov, na rade je Dario G.

0:36 Na obrazovke za spevákom sa počas jednej z pesničiek objavil symbol kosáka s kladivom. Deň po tom, ako si Slovensko pripomenulo 47. výročie sovietskej okupácie.

Skryť Vypnúť reklamu

0:30 Vera so Slávom ohlásili Michala Davida, ktorý zaspieval mix svojich najznámejších skladieb

0:15 Na pódium opäť prišiel Kuly bez kapely Desmod, po ňom Mirka Partlová s piesňou od Jennifer Lopez, po nej zaspievala Mária Čírová. Na pódium prišiel aj bývalý superstárista Martin Chodúr s piesňou od Rickyho Martina.

0:10 Spev strieda kvalitná laserová show, ktorú ocenili aj diváci na tribúnach mohutným potleskom

0:02 Mirka Partlová, Kuly, Martin Chodúr a Mária Čírová spolu spievajú skladbu od Queen We will rock you. Na trávnik nabehli desiatky bubeníkov a mažoretiek.

0:00 City Arene vypršalo povolenie od mesta, ktoré udelilo výnimku zo všeobecne záväzného nariadenia o dodržiavaní nočného pokoja.

23:58 Na trávniku zatiaľ postavili pódium, divákov ešte čaká vystúpenie Michala Davida, Daria G a ďalších.

Skryť Vypnúť reklamu

23:53 Na veľkej obrazovke púšťajú video s René Štúrom a Robom Jakabom, ktoré paroduje rivalitu Spartaka Trnava a Slovana Bratislava.

23:48 Il Silenzio zaznie v City Arene po tretíkrát. Tentokrát už v podaní Melissy Venemy. Ožívajú aj fanúšikovia na severnej tribúne, ktorí sa k nej pridávajú spevom. Športová časť definitívne skončila.

Spartak divákov nepotešil

23:45 Tribúny sa začínajú pomaly vyprázdňovať, je koniec zápasu. Spartak Trnava - Atlético Paranaense 0:2

23:29 Fanúšikovia povzbudzujú čoraz menej, zatiaľ tlieskajú iba brazílskym akciám.

23:27 Problém s duplicitným lístkom sa podľa našich informácií objavil pri fanúšikoch, ktorí si ich mohli prednostne zakúpiť za účasť na zápase v Zlatých Moravciach.

23:20 Fanúšikovia nás upozornili na falošné lístky. Jeden z nich sedel na svojom mieste spolu s kamarátom, keď za nimi prišiel otec s tromi deťmi s lístkami na rovnaké miesta. Stanovisko City Areny zisťujeme.

Skryť Vypnúť reklamu

23:17 Do hry sa dostáva aj tretí brankár Spartaka Jakubech, strieda Strapáka. Strieda aj Atlético.

23:01 Zápas pokračuje druhým polčasom.

The Sweet cez polčas

22:59 Koncert ukončila známa skladba Ballroom Blitz, The Sweet hrali viac ako dvadsať minút.

22:53 The Sweet stále bavia publikum, koncert dopĺňa veľkolepá svetelná šou.

22:43 Počas koncertu si na trávniku kopú deti tak, ako cez polčas ligových stretnutí.

22:35 Program má asi hodinový sklz, vystúpenie rockerov z The Sweet posunuli na polčas. Ľudia sa odišli občerstviť do bufetov, tribúny nie sú plne obsadené.

Prvý polčas Spartak prehral

22:34 Prvý polčas skončil prehrou Spartaka Trnava 0:2

22:32 Dvojica hráčov Atlética sa rútila na domáceho brankára, od gólu Spartak zachránilo postavenie mimo hry.

22:31 Obyvatelia okolitých ulíc sa na sociálnych sieťach sťažujú na hluk, niektorí tvrdia, že nepočujú vlastný televízor. Stála služba mestskej polície však žiadne sťažnosti zatiaľ neeviduje.

22:28 V 40. minúte znova strieda domáci Spartak. Z ihriska odišli Vojtuš a Godál, namiesto nich nastúpili Mikovič a Mikinič.

22:20 V 31. minúte domáci Spartak trojnásobne strieda. Z ihriska odchádza brankár Luboš Kamenár, Garcia Casado a Tomáš Majtán.

22:13 V 24. minúte prišla po rohovom kope ďalšia veľká šanca Atlética, Kamenár loptu vyboxoval z brány.

22:09 Brazílčania z úvodného tlaku poľavili, Spartak mal ďalšiu šancu.

22:05 Napriek nie príliš priaznivému výsledku sú fanúšikovia aktívni, pokus o mexickú vlnu však vždy skončí pri južnej tribúne. Podarilo sa až na piaty pokus.

22:02 V trinástej minúte prišla prvá vážnejšia šanca domácich, pri lopte bol Tomáš Majtán, ale z ideálnej pozície netrafil bránu.

21:56 V siedmej minúte zápasu Augusto Dellatorre zvyšuje náskok Atlética na 0:2.

21:53 V tretej minúte Spartak prehráva 0:1, Atlético skóruje gólom z peknej akcie.

21:50 Pri predstavovaní zostáv fanúšikovia pískajú pri mene trénera Spartaka Juraja Jarábka. Svoju nespokojnosť vyjadrili aj v otvorenom liste.

21:46 Hráči Spartaka Trnava a Atlético Paranaense nastúpili. Tím z Brazílie je na Slovensku po šesťdesiatich rokoch, zápas začína.

Kopal Poór osobne

21:44 Po druhýkrát znie štadiónom Il Silenzio, tentokrát naživo, v podaní trubkára. Pôvodne avizovaná Holanďanka Melissa Venema sa zatiaľ neukázala. Prvý výkop si nechal Poór

21:39 Úvodný slávnostný výkop urobil na štadióne Vladimír Poór za sprievodu svetelnej šou a s výbuchom pyrotechniky.

21:37 Krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová potvrdila, že situácia v okolí štadióna sa výrazne nezmenila.

21:34 Nový futbalový štadión posvätí Tibor Hajdu.

21:31 Slovo má Vladimír Poór, ten sa prišiel podľa vlastných slov len pokloniť pamiatke Ladislava Kunu. Fanúšikovia mu tlieskajú, požiadal ich o minútu potlesku pre Laca. Štadión aplauduje postojačky.

21:30 Pavla Adamca z predstavenstva spoločnosti City Arena fanúšikovia príliš priateľsky neprivítali. Počas jeho prejavu bučia a pískajú, nepáči sa im, že spomína spoluprácu s Mestom Trnava. Prejav ho nechcú nechať dokončiť.

21:29 Na trávniku je vdova po len nedávno zosnulom hráčovi Spartaka Trnava Ladislavovi Kunovi. Na jeho počesť už nikdy žiadny hráč Trnavy neoblečie dres s číslom 9.

21:23 Pôvodnú moderátorskú dvojicu doplnila Vera Wisterová. Na štadione je 16-tisíc divákov, výťažok zo vstupného pôjde pre detských pacientov Trnavskej fakultnej nemocnice.

21:20 Čas sa naťahuje, City Arena má povolenie do polnoci. Podľa informácií od obyvateľov Hlbokej ulice sa zvuky zo štadióna ozývajú až k nim, dokonca počuť slová komentátora.

21:18 Fanúšik Spartaka požiadal o ruku svoju priateľku cez veľkoplošnú obrazovku.

21:07 Kým sa rozcvičia hráči A-tímu Spartaka Trnava a Atlético Paranaense, na veľkoplošnej obrazovke beží dokument o histórii štadióna a genéze novej City Areny.

Trnavské legendy na Ajax nestačili

21:02 Spartak prehral o dva góly, v poslednej minúte víťazstvo Ajaxu spečatil Simon Tahamata. Legendy Spartak Trnava - Ajax Amsterdam 2:4

20:51 V 39. minúte Spartak prehráva 2:3, gól dal Wamberto Campos.

20:45 V 33. minúte je opäť vyrovnané, z priameho kopu opäť skóruje Richard Witschge.

20:42 V 30. minúte Vlado Kožuch hlavou poslal Spartak do vedenia. Ultras vytiahli pyrotechniku, severnú tribúnu už pre dym nevidieť.

20:37 Začal sa druhý polčas, pri lopte sú domáci Spartakovci.

20:34 Niektoré ulice v okolí štadióna sú ťažšie prejazdné, podľa našich informácií je najhoršia situácia na Kollárovej, kde stoja desiatky áut.

20:32 Skončil prvý polčas, stav je nerozhodný 1:1.

20:27 Ľubomír Luhový v 22. minúte vyrovnáva gólom z voleja, je 1:1. Domáci fanúšikovia ho vytlieskali s rukami nad hlavou. Divácka kulisa je naozaj skvelá.

20:18 V 13. minúte je City Arena odkliata, prvý gól strelil hráč Ajaxu Amsterdam Richard Witschge. Spartak Trnava - Ajax Amsterdam 0:1

20:17 Karol Dobiáš pobavil divákov na južnej tribúne svojim žonglérskym umením. Loptu si prehadzoval posediačky z nohy na nohu.

20:16 Hrá sa už desať minút, prvý gól v novej aréne stále nepadol.

20:10 Sedíme takmer v najvyššom rade východnej tribúny, výhľad na hraciu plochu je výborný.

20:08 Oba tímy už vyskúšali pozornosť súperových brankárov, tempo je ležérne, starí páni Ajaxu už trikrát vystrelili na brankára Praja.

20:06 Zápas práve začal. S kapitánskou páskou nastúpil Stanislav Jarábek.

20:04 Legendy sa už rozcvičili, čaká ich zápas 2x25 minút.

spomienka.jpg

20:01 Marcel Merčiak avizuje spomienkovú minútu pre všetkých, ktorí sa otvorenia City Areny nedožili, ale hrali v pamätnom zápase Spartaka Trnava s Ajaxom Amsterdam v roku 1969. Tváre zosnulých hráčov z oboch tímov sa objavili na veľkoplošnej obrazovke.

19:59 Nad štadiónom sa objavili dva motorové paraglajdy so slovenskými zástavami, hrá hymna

nastup.jpg

19:54 Všetci hráči sú na ploche, štadión vstáva a hrá skladba Il Silenzio

19:49 Usporiadatelia sa stále snažia dostať posledné balóny zo štadióna, vykopávajú ich spoza postrannej čiary.

19:48 Nastupujú hráči legiend Spartaka, celý štadión obrovským aplauzom privítal Jozefa Adamca a jeho spoluhráčov.

19:44 Začína zápas legiend Spartaka a Ajaxu Amsterdam, ako prvý vybieha na plochu Mr. Ajax. Komentátori ich postupne predstavujú.

Vytvorili nový rekord

19:42 Slovenský rekord platí, Spartak Trnava dostane o ňom certifikát.

19:39 Kapela hrá neoficiálnu hymnu Spartaka, ultras na severnej tribúne spievajú s nimi.

19:37 Na štadióne je aj Michal Svitok, komisár Slovenskej knihy rekordov. Zo stredu hracej plochy chcú vypustiť naraz desaťtisíc balónov a prekonať tak slovenský rekord.

19:35 Marcel Merčiak sa divákom prihovoril z komentátorského stanovišťa. Vyzýva divákov, aby poslali svoje odkazy, fotografie a videá cez Instagram alebo Twitter.

19:30 Jedna zo štyroch zvislých svetelných rámp funguje len čiastočne, posunutá je aj stredná časť veľkoplošnej obrazovky.

19:25 Takmer polhodinu po plánovanom začiatku ceremoniálu sa konečne viac zaplnila aj južná tribúna.

19:15 Diváci sa bavia pri vystúpení kapely, šesť brovských futbalových lôpt so svetelnými rampami sa stará o svetelnú šou.

19:08 Moderátorov na pódiu strieda kapela Golden Vein, ktorá naspievala aj hymnu Spartaka.

19:06 Necelá štvrtina južnej tribúny ešte nie je obsadená, ľudia stále prichádzajú.

19:04 Otvárací ceremoniál začal. Moderuje Marcel Merčiak a Slavo Jurko.

Problémy s dopravou

19:02 Krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová nás informovala, že k vážnemu porušeniu verejného poriadku zatiaľ nedošlo, zaznamenali iba niekoľko priestupkov, išlo najmä o drobné krádeže. Polícia vodičov upozorňuje, že Kollárova a Hlboká sú už veľmi ťažko prejazdné a je lepšie sa im vyhnúť.

19:01 Fanúšikovia si krátia čas posielaním svojich fotografií na sociálne siete, odkiaľ ich premietajú na veľkoplošnú obrazovku.

18:59 Na štadión stále prichádzajú fanúšikovia. Zdržali ich zrejme problémy s parkovaním, vyhradené parkoviská v okolí štadióna sú už plné.

spartakovska.jpg

Situácia na Spartakovskej pred 18. hodinou. FOTO: PETER KRAJČÍK

18:54 Marcel Merčiak divákom oznámil, že oficiálny začiatok sa posúva približne o desať minút. Sektor tvrdého jadra je plný, fanúšikovia si neodpustili vulgarizmy na adresu predsedu vlády Roberta Fica. Ten dnes dopoludnia novinárom povedal, že štadión je pekný a bude svojim prostredím vychovávať.

18:45 Je pätnásť minút pred oficiálnym začiatkom, štadión však stále nie je zaplnený. Ľudia avizujú dopravné zápchy, problém je najmä na Kollárovej a Spartakovskej ulici. Na Hlbokej sa parkuje v jednom jazdnom pruhu, autá stoja takmer po križovatku s Rybníkovou. Na Spartakovskej parkujú autá aj na tráve.

18:20 Okolie štadióna je plné fanúšikov, neodradila ich ani prudká dažďová prehánka. Sobotu poznačila tragická nehoda na ceste medzi Špačincami a Dolným Dubovým. Jeden človek zomrel, dvaja sú ťažko zranení.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 3. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 4. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 9. Zelená Bratislava
 10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 4. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 5. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 7. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 8. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 9. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 19 954
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 17 163
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 284
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 504
 5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 11 786
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 182
 7. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 11 037
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 810
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 172
 10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 974
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Filozofia a aplikovaná filozofia – cesta k pochopeniu problémov súčasného sveta

Filozofia a aplikovaná filozofia – cesta k pochopeniu problémov súčasného sveta.

Piešťany i Hlohovec hľadajú dobrovoľníkov na celoplošné testovanie

Mestá hľadajú dobrovoľníkov, ktorí chcú pomôcť pri zabezpečovaní administratívnych úkonov.

Ilustračná fotografia.

Za sobotu pribudlo vyše 3 000 pozitívne testovaných

Nakazení boli identifikovaní klasickou cestou pomocou PCR testov.

Ilustračná fotografia.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Koronavírus na Orave: V sobotu zachytili 1600 pozitívnych prípadov (minúta po minúte)

Na Orave bol o celoplošné testovanie na Covid-19 opäť záujem.

Nemocnica v Nitre má 104 infikovaných zamestnancov

Reprofilizovaných je už 92 lôžok. Na Zobor zatiaľ preložili trinásť ľudí, ktorí potrebujú doliečenie.

Padol ďalší rekord. V Trenčianskom kraji odhalili takmer 400 prípadov nákazy

Ide o pozitívnych ľudí identifikovaných klasickou cestou pomocou PCR testov.

Už ste čítali?