Sobota, 23. október, 2021 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

City Arena je otvorená

Spartak v novej City Arene prehral oba zápasy, program skončil krátko pred 1 hodinou v noci. Finále bolo veľkolepé, v znamení laserovej šou a ohňostroja.

Slávnostné otváranie sa chýli ku koncu.Slávnostné otváranie sa chýli ku koncu. (Zdroj: LENKA ŠTEPÁNEKOVÁ)

0:47 Slávnostný program skončil veľkým nápisom ĎAKUJEME na obrazovke, srdcom, ktoré vytvorili futbalisti a vypustením obrovského balóna v tvare futbalovej lopty.

0:44 Koncert Daria G odpálil veľkolepý ohňostroj nad City Arenou, ktorý si mohli vychutnať aj Trnavčania, ktorí sa na štadión nedostali

0:43 Na štadióne už je ledva polovica ľudí. Moderátori sa snažia udržať divákov, na rade je Dario G.

0:36 Na obrazovke za spevákom sa počas jednej z pesničiek objavil symbol kosáka s kladivom. Deň po tom, ako si Slovensko pripomenulo 47. výročie sovietskej okupácie.

Skryť Vypnúť reklamu

0:30 Vera so Slávom ohlásili Michala Davida, ktorý zaspieval mix svojich najznámejších skladieb

0:15 Na pódium opäť prišiel Kuly bez kapely Desmod, po ňom Mirka Partlová s piesňou od Jennifer Lopez, po nej zaspievala Mária Čírová. Na pódium prišiel aj bývalý superstárista Martin Chodúr s piesňou od Rickyho Martina.

0:10 Spev strieda kvalitná laserová show, ktorú ocenili aj diváci na tribúnach mohutným potleskom

0:02 Mirka Partlová, Kuly, Martin Chodúr a Mária Čírová spolu spievajú skladbu od Queen We will rock you. Na trávnik nabehli desiatky bubeníkov a mažoretiek.

0:00 City Arene vypršalo povolenie od mesta, ktoré udelilo výnimku zo všeobecne záväzného nariadenia o dodržiavaní nočného pokoja.

23:58 Na trávniku zatiaľ postavili pódium, divákov ešte čaká vystúpenie Michala Davida, Daria G a ďalších.

Skryť Vypnúť reklamu

23:53 Na veľkej obrazovke púšťajú video s René Štúrom a Robom Jakabom, ktoré paroduje rivalitu Spartaka Trnava a Slovana Bratislava.

23:48 Il Silenzio zaznie v City Arene po tretíkrát. Tentokrát už v podaní Melissy Venemy. Ožívajú aj fanúšikovia na severnej tribúne, ktorí sa k nej pridávajú spevom. Športová časť definitívne skončila.

Spartak divákov nepotešil

23:45 Tribúny sa začínajú pomaly vyprázdňovať, je koniec zápasu. Spartak Trnava - Atlético Paranaense 0:2

23:29 Fanúšikovia povzbudzujú čoraz menej, zatiaľ tlieskajú iba brazílskym akciám.

23:27 Problém s duplicitným lístkom sa podľa našich informácií objavil pri fanúšikoch, ktorí si ich mohli prednostne zakúpiť za účasť na zápase v Zlatých Moravciach.

23:20 Fanúšikovia nás upozornili na falošné lístky. Jeden z nich sedel na svojom mieste spolu s kamarátom, keď za nimi prišiel otec s tromi deťmi s lístkami na rovnaké miesta. Stanovisko City Areny zisťujeme.

Skryť Vypnúť reklamu

23:17 Do hry sa dostáva aj tretí brankár Spartaka Jakubech, strieda Strapáka. Strieda aj Atlético.

23:01 Zápas pokračuje druhým polčasom.

The Sweet cez polčas

22:59 Koncert ukončila známa skladba Ballroom Blitz, The Sweet hrali viac ako dvadsať minút.

22:53 The Sweet stále bavia publikum, koncert dopĺňa veľkolepá svetelná šou.

22:43 Počas koncertu si na trávniku kopú deti tak, ako cez polčas ligových stretnutí.

22:35 Program má asi hodinový sklz, vystúpenie rockerov z The Sweet posunuli na polčas. Ľudia sa odišli občerstviť do bufetov, tribúny nie sú plne obsadené.

Prvý polčas Spartak prehral

22:34 Prvý polčas skončil prehrou Spartaka Trnava 0:2

22:32 Dvojica hráčov Atlética sa rútila na domáceho brankára, od gólu Spartak zachránilo postavenie mimo hry.

22:31 Obyvatelia okolitých ulíc sa na sociálnych sieťach sťažujú na hluk, niektorí tvrdia, že nepočujú vlastný televízor. Stála služba mestskej polície však žiadne sťažnosti zatiaľ neeviduje.

22:28 V 40. minúte znova strieda domáci Spartak. Z ihriska odišli Vojtuš a Godál, namiesto nich nastúpili Mikovič a Mikinič.

22:20 V 31. minúte domáci Spartak trojnásobne strieda. Z ihriska odchádza brankár Luboš Kamenár, Garcia Casado a Tomáš Majtán.

22:13 V 24. minúte prišla po rohovom kope ďalšia veľká šanca Atlética, Kamenár loptu vyboxoval z brány.

22:09 Brazílčania z úvodného tlaku poľavili, Spartak mal ďalšiu šancu.

22:05 Napriek nie príliš priaznivému výsledku sú fanúšikovia aktívni, pokus o mexickú vlnu však vždy skončí pri južnej tribúne. Podarilo sa až na piaty pokus.

22:02 V trinástej minúte prišla prvá vážnejšia šanca domácich, pri lopte bol Tomáš Majtán, ale z ideálnej pozície netrafil bránu.

21:56 V siedmej minúte zápasu Augusto Dellatorre zvyšuje náskok Atlética na 0:2.

21:53 V tretej minúte Spartak prehráva 0:1, Atlético skóruje gólom z peknej akcie.

21:50 Pri predstavovaní zostáv fanúšikovia pískajú pri mene trénera Spartaka Juraja Jarábka. Svoju nespokojnosť vyjadrili aj v otvorenom liste.

21:46 Hráči Spartaka Trnava a Atlético Paranaense nastúpili. Tím z Brazílie je na Slovensku po šesťdesiatich rokoch, zápas začína.

Kopal Poór osobne

21:44 Po druhýkrát znie štadiónom Il Silenzio, tentokrát naživo, v podaní trubkára. Pôvodne avizovaná Holanďanka Melissa Venema sa zatiaľ neukázala. Prvý výkop si nechal Poór

21:39 Úvodný slávnostný výkop urobil na štadióne Vladimír Poór za sprievodu svetelnej šou a s výbuchom pyrotechniky.

21:37 Krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová potvrdila, že situácia v okolí štadióna sa výrazne nezmenila.

21:34 Nový futbalový štadión posvätí Tibor Hajdu.

21:31 Slovo má Vladimír Poór, ten sa prišiel podľa vlastných slov len pokloniť pamiatke Ladislava Kunu. Fanúšikovia mu tlieskajú, požiadal ich o minútu potlesku pre Laca. Štadión aplauduje postojačky.

21:30 Pavla Adamca z predstavenstva spoločnosti City Arena fanúšikovia príliš priateľsky neprivítali. Počas jeho prejavu bučia a pískajú, nepáči sa im, že spomína spoluprácu s Mestom Trnava. Prejav ho nechcú nechať dokončiť.

21:29 Na trávniku je vdova po len nedávno zosnulom hráčovi Spartaka Trnava Ladislavovi Kunovi. Na jeho počesť už nikdy žiadny hráč Trnavy neoblečie dres s číslom 9.

21:23 Pôvodnú moderátorskú dvojicu doplnila Vera Wisterová. Na štadione je 16-tisíc divákov, výťažok zo vstupného pôjde pre detských pacientov Trnavskej fakultnej nemocnice.

21:20 Čas sa naťahuje, City Arena má povolenie do polnoci. Podľa informácií od obyvateľov Hlbokej ulice sa zvuky zo štadióna ozývajú až k nim, dokonca počuť slová komentátora.

21:18 Fanúšik Spartaka požiadal o ruku svoju priateľku cez veľkoplošnú obrazovku.

21:07 Kým sa rozcvičia hráči A-tímu Spartaka Trnava a Atlético Paranaense, na veľkoplošnej obrazovke beží dokument o histórii štadióna a genéze novej City Areny.

Trnavské legendy na Ajax nestačili

21:02 Spartak prehral o dva góly, v poslednej minúte víťazstvo Ajaxu spečatil Simon Tahamata. Legendy Spartak Trnava - Ajax Amsterdam 2:4

20:51 V 39. minúte Spartak prehráva 2:3, gól dal Wamberto Campos.

20:45 V 33. minúte je opäť vyrovnané, z priameho kopu opäť skóruje Richard Witschge.

20:42 V 30. minúte Vlado Kožuch hlavou poslal Spartak do vedenia. Ultras vytiahli pyrotechniku, severnú tribúnu už pre dym nevidieť.

20:37 Začal sa druhý polčas, pri lopte sú domáci Spartakovci.

20:34 Niektoré ulice v okolí štadióna sú ťažšie prejazdné, podľa našich informácií je najhoršia situácia na Kollárovej, kde stoja desiatky áut.

20:32 Skončil prvý polčas, stav je nerozhodný 1:1.

20:27 Ľubomír Luhový v 22. minúte vyrovnáva gólom z voleja, je 1:1. Domáci fanúšikovia ho vytlieskali s rukami nad hlavou. Divácka kulisa je naozaj skvelá.

20:18 V 13. minúte je City Arena odkliata, prvý gól strelil hráč Ajaxu Amsterdam Richard Witschge. Spartak Trnava - Ajax Amsterdam 0:1

20:17 Karol Dobiáš pobavil divákov na južnej tribúne svojim žonglérskym umením. Loptu si prehadzoval posediačky z nohy na nohu.

20:16 Hrá sa už desať minút, prvý gól v novej aréne stále nepadol.

20:10 Sedíme takmer v najvyššom rade východnej tribúny, výhľad na hraciu plochu je výborný.

20:08 Oba tímy už vyskúšali pozornosť súperových brankárov, tempo je ležérne, starí páni Ajaxu už trikrát vystrelili na brankára Praja.

20:06 Zápas práve začal. S kapitánskou páskou nastúpil Stanislav Jarábek.

20:04 Legendy sa už rozcvičili, čaká ich zápas 2x25 minút.

spomienka.jpg

20:01 Marcel Merčiak avizuje spomienkovú minútu pre všetkých, ktorí sa otvorenia City Areny nedožili, ale hrali v pamätnom zápase Spartaka Trnava s Ajaxom Amsterdam v roku 1969. Tváre zosnulých hráčov z oboch tímov sa objavili na veľkoplošnej obrazovke.

19:59 Nad štadiónom sa objavili dva motorové paraglajdy so slovenskými zástavami, hrá hymna

nastup.jpg

19:54 Všetci hráči sú na ploche, štadión vstáva a hrá skladba Il Silenzio

19:49 Usporiadatelia sa stále snažia dostať posledné balóny zo štadióna, vykopávajú ich spoza postrannej čiary.

19:48 Nastupujú hráči legiend Spartaka, celý štadión obrovským aplauzom privítal Jozefa Adamca a jeho spoluhráčov.

19:44 Začína zápas legiend Spartaka a Ajaxu Amsterdam, ako prvý vybieha na plochu Mr. Ajax. Komentátori ich postupne predstavujú.

Vytvorili nový rekord

19:42 Slovenský rekord platí, Spartak Trnava dostane o ňom certifikát.

19:39 Kapela hrá neoficiálnu hymnu Spartaka, ultras na severnej tribúne spievajú s nimi.

19:37 Na štadióne je aj Michal Svitok, komisár Slovenskej knihy rekordov. Zo stredu hracej plochy chcú vypustiť naraz desaťtisíc balónov a prekonať tak slovenský rekord.

19:35 Marcel Merčiak sa divákom prihovoril z komentátorského stanovišťa. Vyzýva divákov, aby poslali svoje odkazy, fotografie a videá cez Instagram alebo Twitter.

19:30 Jedna zo štyroch zvislých svetelných rámp funguje len čiastočne, posunutá je aj stredná časť veľkoplošnej obrazovky.

19:25 Takmer polhodinu po plánovanom začiatku ceremoniálu sa konečne viac zaplnila aj južná tribúna.

19:15 Diváci sa bavia pri vystúpení kapely, šesť brovských futbalových lôpt so svetelnými rampami sa stará o svetelnú šou.

19:08 Moderátorov na pódiu strieda kapela Golden Vein, ktorá naspievala aj hymnu Spartaka.

19:06 Necelá štvrtina južnej tribúny ešte nie je obsadená, ľudia stále prichádzajú.

19:04 Otvárací ceremoniál začal. Moderuje Marcel Merčiak a Slavo Jurko.

Problémy s dopravou

19:02 Krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová nás informovala, že k vážnemu porušeniu verejného poriadku zatiaľ nedošlo, zaznamenali iba niekoľko priestupkov, išlo najmä o drobné krádeže. Polícia vodičov upozorňuje, že Kollárova a Hlboká sú už veľmi ťažko prejazdné a je lepšie sa im vyhnúť.

19:01 Fanúšikovia si krátia čas posielaním svojich fotografií na sociálne siete, odkiaľ ich premietajú na veľkoplošnú obrazovku.

18:59 Na štadión stále prichádzajú fanúšikovia. Zdržali ich zrejme problémy s parkovaním, vyhradené parkoviská v okolí štadióna sú už plné.

spartakovska.jpg

Situácia na Spartakovskej pred 18. hodinou. FOTO: PETER KRAJČÍK

18:54 Marcel Merčiak divákom oznámil, že oficiálny začiatok sa posúva približne o desať minút. Sektor tvrdého jadra je plný, fanúšikovia si neodpustili vulgarizmy na adresu predsedu vlády Roberta Fica. Ten dnes dopoludnia novinárom povedal, že štadión je pekný a bude svojim prostredím vychovávať.

18:45 Je pätnásť minút pred oficiálnym začiatkom, štadión však stále nie je zaplnený. Ľudia avizujú dopravné zápchy, problém je najmä na Kollárovej a Spartakovskej ulici. Na Hlbokej sa parkuje v jednom jazdnom pruhu, autá stoja takmer po križovatku s Rybníkovou. Na Spartakovskej parkujú autá aj na tráve.

18:20 Okolie štadióna je plné fanúšikov, neodradila ich ani prudká dažďová prehánka. Sobotu poznačila tragická nehoda na ceste medzi Špačincami a Dolným Dubovým. Jeden človek zomrel, dvaja sú ťažko zranení.

Najčítanejšie na My Trnava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 2. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 3. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 4. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 5. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 6. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 7. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 8. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato
 9. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 10. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia
 1. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 2. Zánovné vozidlá na slovenskom trhu za rok zdraželi až o 15 %
 3. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 4. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 5. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 6. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 7. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 8. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 9. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 10. 5. ročník Trhu kože bude po prvý raz aj v Košiciach
 1. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 14 497
 2. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 12 346
 3. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 6 086
 4. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 5 904
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 4 235
 6. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 588
 7. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 413
 8. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 3 242
 9. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok 2 750
 10. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 2 547

Blogy SME

 1. Lucia Žárska: Nedostatok čipov si riešia firmy po svojom
 2. Anton Kovalčík: Ublíženejší vyhráva.
 3. Jozo Peric: Nemecká Lufthansa sa zbavuje dlhov vydaním nových akcií, trhy jej zatiaľ veria
 4. Olívia Lacenová: Rok a pol od prvých lockdownov: Ako si vedie EU, UK a USA?
 5. Soňa Kallová: Meditácia Vipassana: o čom to je
 6. Nicholas Wintzler: Séria Agnosia
 7. Eva Gallova: Kytice voňavé a živé, ale aj iné
 8. Danica Chames: Ľahnem si so Soňou a spím
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 32 306
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 13 708
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 9 631
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 7 738
 5. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 5 136
 6. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 394
 7. Stanislav Martinčko: Prečo chudoba v R. Sobote mávala prázdnymi čapicami ??? 4 154
 8. Lucia Nicholsonová: Emme. 3 810
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 5. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

TTSK

Na zasadnutie bola predložená aj informácia o činnosti Zdravá župa.


TASR 2 h
Očkovanie proti ochoreniu Covid-19.

Trnavský samosprávny kraj otvorí v sobotu 23. októbra dve veľkokapacitné očkovacie centrá na podávanie tretej dávky vakcíny od Pfizer/BioNTech.


SITA 2 h
TTSK

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) hľadá nájomcu bývalého školského hospodárstva pri župnej poľnohospodárskej škole na Zavarskej ulici v Trnave.


SITA 18 h

V odpadových vodách čističky v Zelenči namerali dvojnásobné hodnoty vírusu v porovnaní s predchádzajúcim týždňom.


19 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Páchatelia použili nový spôsob - išli zozadu, cez sklad potravín.


20 h

Jeho konštruktér ho pomenoval podľa lietadla z druhej svetovej vojny.


22. okt

Organizačná štruktúra štátneho podniku Lesy SR sa má zmeniť v januári budúceho roka.


22. okt

Prekračovanie povolenej rýchlosti by mohli vyriešiť retardéry. Tie však osadiť nemôžu.


20 h

Blogy SME

 1. Lucia Žárska: Nedostatok čipov si riešia firmy po svojom
 2. Anton Kovalčík: Ublíženejší vyhráva.
 3. Jozo Peric: Nemecká Lufthansa sa zbavuje dlhov vydaním nových akcií, trhy jej zatiaľ veria
 4. Olívia Lacenová: Rok a pol od prvých lockdownov: Ako si vedie EU, UK a USA?
 5. Soňa Kallová: Meditácia Vipassana: o čom to je
 6. Nicholas Wintzler: Séria Agnosia
 7. Eva Gallova: Kytice voňavé a živé, ale aj iné
 8. Danica Chames: Ľahnem si so Soňou a spím
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 32 306
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 13 708
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 9 631
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 7 738
 5. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 5 136
 6. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 394
 7. Stanislav Martinčko: Prečo chudoba v R. Sobote mávala prázdnymi čapicami ??? 4 154
 8. Lucia Nicholsonová: Emme. 3 810
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 5. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu