Štvrtok, 8. december, 2022 | Meniny má Marína

City Arena je otvorená

Spartak v novej City Arene prehral oba zápasy, program skončil krátko pred 1 hodinou v noci. Finále bolo veľkolepé, v znamení laserovej šou a ohňostroja.

Slávnostné otváranie sa chýli ku koncu.Slávnostné otváranie sa chýli ku koncu. (Zdroj: LENKA ŠTEPÁNEKOVÁ)

0:47 Slávnostný program skončil veľkým nápisom ĎAKUJEME na obrazovke, srdcom, ktoré vytvorili futbalisti a vypustením obrovského balóna v tvare futbalovej lopty.

0:44 Koncert Daria G odpálil veľkolepý ohňostroj nad City Arenou, ktorý si mohli vychutnať aj Trnavčania, ktorí sa na štadión nedostali

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

0:43 Na štadióne už je ledva polovica ľudí. Moderátori sa snažia udržať divákov, na rade je Dario G.

0:36 Na obrazovke za spevákom sa počas jednej z pesničiek objavil symbol kosáka s kladivom. Deň po tom, ako si Slovensko pripomenulo 47. výročie sovietskej okupácie.

SkryťVypnúť reklamu

0:30 Vera so Slávom ohlásili Michala Davida, ktorý zaspieval mix svojich najznámejších skladieb

0:15 Na pódium opäť prišiel Kuly bez kapely Desmod, po ňom Mirka Partlová s piesňou od Jennifer Lopez, po nej zaspievala Mária Čírová. Na pódium prišiel aj bývalý superstárista Martin Chodúr s piesňou od Rickyho Martina.

0:10 Spev strieda kvalitná laserová show, ktorú ocenili aj diváci na tribúnach mohutným potleskom

0:02 Mirka Partlová, Kuly, Martin Chodúr a Mária Čírová spolu spievajú skladbu od Queen We will rock you. Na trávnik nabehli desiatky bubeníkov a mažoretiek.

0:00 City Arene vypršalo povolenie od mesta, ktoré udelilo výnimku zo všeobecne záväzného nariadenia o dodržiavaní nočného pokoja.

23:58 Na trávniku zatiaľ postavili pódium, divákov ešte čaká vystúpenie Michala Davida, Daria G a ďalších.

SkryťVypnúť reklamu

23:53 Na veľkej obrazovke púšťajú video s René Štúrom a Robom Jakabom, ktoré paroduje rivalitu Spartaka Trnava a Slovana Bratislava.

23:48 Il Silenzio zaznie v City Arene po tretíkrát. Tentokrát už v podaní Melissy Venemy. Ožívajú aj fanúšikovia na severnej tribúne, ktorí sa k nej pridávajú spevom. Športová časť definitívne skončila.

Spartak divákov nepotešil

23:45 Tribúny sa začínajú pomaly vyprázdňovať, je koniec zápasu. Spartak Trnava - Atlético Paranaense 0:2

23:29 Fanúšikovia povzbudzujú čoraz menej, zatiaľ tlieskajú iba brazílskym akciám.

23:27 Problém s duplicitným lístkom sa podľa našich informácií objavil pri fanúšikoch, ktorí si ich mohli prednostne zakúpiť za účasť na zápase v Zlatých Moravciach.

23:20 Fanúšikovia nás upozornili na falošné lístky. Jeden z nich sedel na svojom mieste spolu s kamarátom, keď za nimi prišiel otec s tromi deťmi s lístkami na rovnaké miesta. Stanovisko City Areny zisťujeme.

SkryťVypnúť reklamu

23:17 Do hry sa dostáva aj tretí brankár Spartaka Jakubech, strieda Strapáka. Strieda aj Atlético.

23:01 Zápas pokračuje druhým polčasom.

The Sweet cez polčas

22:59 Koncert ukončila známa skladba Ballroom Blitz, The Sweet hrali viac ako dvadsať minút.

22:53 The Sweet stále bavia publikum, koncert dopĺňa veľkolepá svetelná šou.

22:43 Počas koncertu si na trávniku kopú deti tak, ako cez polčas ligových stretnutí.

22:35 Program má asi hodinový sklz, vystúpenie rockerov z The Sweet posunuli na polčas. Ľudia sa odišli občerstviť do bufetov, tribúny nie sú plne obsadené.

Prvý polčas Spartak prehral

22:34 Prvý polčas skončil prehrou Spartaka Trnava 0:2

22:32 Dvojica hráčov Atlética sa rútila na domáceho brankára, od gólu Spartak zachránilo postavenie mimo hry.

22:31 Obyvatelia okolitých ulíc sa na sociálnych sieťach sťažujú na hluk, niektorí tvrdia, že nepočujú vlastný televízor. Stála služba mestskej polície však žiadne sťažnosti zatiaľ neeviduje.

22:28 V 40. minúte znova strieda domáci Spartak. Z ihriska odišli Vojtuš a Godál, namiesto nich nastúpili Mikovič a Mikinič.

22:20 V 31. minúte domáci Spartak trojnásobne strieda. Z ihriska odchádza brankár Luboš Kamenár, Garcia Casado a Tomáš Majtán.

22:13 V 24. minúte prišla po rohovom kope ďalšia veľká šanca Atlética, Kamenár loptu vyboxoval z brány.

22:09 Brazílčania z úvodného tlaku poľavili, Spartak mal ďalšiu šancu.

22:05 Napriek nie príliš priaznivému výsledku sú fanúšikovia aktívni, pokus o mexickú vlnu však vždy skončí pri južnej tribúne. Podarilo sa až na piaty pokus.

22:02 V trinástej minúte prišla prvá vážnejšia šanca domácich, pri lopte bol Tomáš Majtán, ale z ideálnej pozície netrafil bránu.

21:56 V siedmej minúte zápasu Augusto Dellatorre zvyšuje náskok Atlética na 0:2.

21:53 V tretej minúte Spartak prehráva 0:1, Atlético skóruje gólom z peknej akcie.

21:50 Pri predstavovaní zostáv fanúšikovia pískajú pri mene trénera Spartaka Juraja Jarábka. Svoju nespokojnosť vyjadrili aj v otvorenom liste.

21:46 Hráči Spartaka Trnava a Atlético Paranaense nastúpili. Tím z Brazílie je na Slovensku po šesťdesiatich rokoch, zápas začína.

Kopal Poór osobne

21:44 Po druhýkrát znie štadiónom Il Silenzio, tentokrát naživo, v podaní trubkára. Pôvodne avizovaná Holanďanka Melissa Venema sa zatiaľ neukázala. Prvý výkop si nechal Poór

21:39 Úvodný slávnostný výkop urobil na štadióne Vladimír Poór za sprievodu svetelnej šou a s výbuchom pyrotechniky.

21:37 Krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová potvrdila, že situácia v okolí štadióna sa výrazne nezmenila.

21:34 Nový futbalový štadión posvätí Tibor Hajdu.

21:31 Slovo má Vladimír Poór, ten sa prišiel podľa vlastných slov len pokloniť pamiatke Ladislava Kunu. Fanúšikovia mu tlieskajú, požiadal ich o minútu potlesku pre Laca. Štadión aplauduje postojačky.

21:30 Pavla Adamca z predstavenstva spoločnosti City Arena fanúšikovia príliš priateľsky neprivítali. Počas jeho prejavu bučia a pískajú, nepáči sa im, že spomína spoluprácu s Mestom Trnava. Prejav ho nechcú nechať dokončiť.

21:29 Na trávniku je vdova po len nedávno zosnulom hráčovi Spartaka Trnava Ladislavovi Kunovi. Na jeho počesť už nikdy žiadny hráč Trnavy neoblečie dres s číslom 9.

21:23 Pôvodnú moderátorskú dvojicu doplnila Vera Wisterová. Na štadione je 16-tisíc divákov, výťažok zo vstupného pôjde pre detských pacientov Trnavskej fakultnej nemocnice.

21:20 Čas sa naťahuje, City Arena má povolenie do polnoci. Podľa informácií od obyvateľov Hlbokej ulice sa zvuky zo štadióna ozývajú až k nim, dokonca počuť slová komentátora.

21:18 Fanúšik Spartaka požiadal o ruku svoju priateľku cez veľkoplošnú obrazovku.

21:07 Kým sa rozcvičia hráči A-tímu Spartaka Trnava a Atlético Paranaense, na veľkoplošnej obrazovke beží dokument o histórii štadióna a genéze novej City Areny.

Trnavské legendy na Ajax nestačili

21:02 Spartak prehral o dva góly, v poslednej minúte víťazstvo Ajaxu spečatil Simon Tahamata. Legendy Spartak Trnava - Ajax Amsterdam 2:4

20:51 V 39. minúte Spartak prehráva 2:3, gól dal Wamberto Campos.

20:45 V 33. minúte je opäť vyrovnané, z priameho kopu opäť skóruje Richard Witschge.

20:42 V 30. minúte Vlado Kožuch hlavou poslal Spartak do vedenia. Ultras vytiahli pyrotechniku, severnú tribúnu už pre dym nevidieť.

20:37 Začal sa druhý polčas, pri lopte sú domáci Spartakovci.

20:34 Niektoré ulice v okolí štadióna sú ťažšie prejazdné, podľa našich informácií je najhoršia situácia na Kollárovej, kde stoja desiatky áut.

20:32 Skončil prvý polčas, stav je nerozhodný 1:1.

20:27 Ľubomír Luhový v 22. minúte vyrovnáva gólom z voleja, je 1:1. Domáci fanúšikovia ho vytlieskali s rukami nad hlavou. Divácka kulisa je naozaj skvelá.

20:18 V 13. minúte je City Arena odkliata, prvý gól strelil hráč Ajaxu Amsterdam Richard Witschge. Spartak Trnava - Ajax Amsterdam 0:1

20:17 Karol Dobiáš pobavil divákov na južnej tribúne svojim žonglérskym umením. Loptu si prehadzoval posediačky z nohy na nohu.

20:16 Hrá sa už desať minút, prvý gól v novej aréne stále nepadol.

20:10 Sedíme takmer v najvyššom rade východnej tribúny, výhľad na hraciu plochu je výborný.

20:08 Oba tímy už vyskúšali pozornosť súperových brankárov, tempo je ležérne, starí páni Ajaxu už trikrát vystrelili na brankára Praja.

20:06 Zápas práve začal. S kapitánskou páskou nastúpil Stanislav Jarábek.

20:04 Legendy sa už rozcvičili, čaká ich zápas 2x25 minút.

spomienka.jpg

20:01 Marcel Merčiak avizuje spomienkovú minútu pre všetkých, ktorí sa otvorenia City Areny nedožili, ale hrali v pamätnom zápase Spartaka Trnava s Ajaxom Amsterdam v roku 1969. Tváre zosnulých hráčov z oboch tímov sa objavili na veľkoplošnej obrazovke.

19:59 Nad štadiónom sa objavili dva motorové paraglajdy so slovenskými zástavami, hrá hymna

nastup.jpg

19:54 Všetci hráči sú na ploche, štadión vstáva a hrá skladba Il Silenzio

19:49 Usporiadatelia sa stále snažia dostať posledné balóny zo štadióna, vykopávajú ich spoza postrannej čiary.

19:48 Nastupujú hráči legiend Spartaka, celý štadión obrovským aplauzom privítal Jozefa Adamca a jeho spoluhráčov.

19:44 Začína zápas legiend Spartaka a Ajaxu Amsterdam, ako prvý vybieha na plochu Mr. Ajax. Komentátori ich postupne predstavujú.

Vytvorili nový rekord

19:42 Slovenský rekord platí, Spartak Trnava dostane o ňom certifikát.

19:39 Kapela hrá neoficiálnu hymnu Spartaka, ultras na severnej tribúne spievajú s nimi.

19:37 Na štadióne je aj Michal Svitok, komisár Slovenskej knihy rekordov. Zo stredu hracej plochy chcú vypustiť naraz desaťtisíc balónov a prekonať tak slovenský rekord.

19:35 Marcel Merčiak sa divákom prihovoril z komentátorského stanovišťa. Vyzýva divákov, aby poslali svoje odkazy, fotografie a videá cez Instagram alebo Twitter.

19:30 Jedna zo štyroch zvislých svetelných rámp funguje len čiastočne, posunutá je aj stredná časť veľkoplošnej obrazovky.

19:25 Takmer polhodinu po plánovanom začiatku ceremoniálu sa konečne viac zaplnila aj južná tribúna.

19:15 Diváci sa bavia pri vystúpení kapely, šesť brovských futbalových lôpt so svetelnými rampami sa stará o svetelnú šou.

19:08 Moderátorov na pódiu strieda kapela Golden Vein, ktorá naspievala aj hymnu Spartaka.

19:06 Necelá štvrtina južnej tribúny ešte nie je obsadená, ľudia stále prichádzajú.

19:04 Otvárací ceremoniál začal. Moderuje Marcel Merčiak a Slavo Jurko.

Problémy s dopravou

19:02 Krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová nás informovala, že k vážnemu porušeniu verejného poriadku zatiaľ nedošlo, zaznamenali iba niekoľko priestupkov, išlo najmä o drobné krádeže. Polícia vodičov upozorňuje, že Kollárova a Hlboká sú už veľmi ťažko prejazdné a je lepšie sa im vyhnúť.

19:01 Fanúšikovia si krátia čas posielaním svojich fotografií na sociálne siete, odkiaľ ich premietajú na veľkoplošnú obrazovku.

18:59 Na štadión stále prichádzajú fanúšikovia. Zdržali ich zrejme problémy s parkovaním, vyhradené parkoviská v okolí štadióna sú už plné.

spartakovska.jpg

Situácia na Spartakovskej pred 18. hodinou. FOTO: PETER KRAJČÍK

18:54 Marcel Merčiak divákom oznámil, že oficiálny začiatok sa posúva približne o desať minút. Sektor tvrdého jadra je plný, fanúšikovia si neodpustili vulgarizmy na adresu predsedu vlády Roberta Fica. Ten dnes dopoludnia novinárom povedal, že štadión je pekný a bude svojim prostredím vychovávať.

18:45 Je pätnásť minút pred oficiálnym začiatkom, štadión však stále nie je zaplnený. Ľudia avizujú dopravné zápchy, problém je najmä na Kollárovej a Spartakovskej ulici. Na Hlbokej sa parkuje v jednom jazdnom pruhu, autá stoja takmer po križovatku s Rybníkovou. Na Spartakovskej parkujú autá aj na tráve.

18:20 Okolie štadióna je plné fanúšikov, neodradila ich ani prudká dažďová prehánka. Sobotu poznačila tragická nehoda na ceste medzi Špačincami a Dolným Dubovým. Jeden človek zomrel, dvaja sú ťažko zranení.

Najčítanejšie na My Trnava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Šéf sporiteľne: Synovia ma inšpirujú, čo čítať a koho sledovať
 2. Plánujete budúci rok kúpu kosačky ?
 3. Vďaka kvalitným privátnym značkám na nákupoch zaručene ušetríte
 4. Kapor a rezne vo sviatočnom menu? Poradíme, čo s použitým olejom
 5. Nový spoločník v živote? Podporíte ním deti, ktoré to potrebujú
 6. Aby na Vianoce nič nechýbalo
 7. Nový vlakový cestovný poriadok z vášho regiónu v denníku SME
 8. Fénix - Kultúrna pamiatka roka 2023: Keď história opäť ožíva
 1. Objavte miesto, kde v objatí troch riek vzniká výnimočné víno
 2. Auto na prenájom môže byť výhodné aj pre živnostníkov
 3. BILLA spolu so zákazníkmi pomôže aj pred Vianocami jednorodičom
 4. Plánujete budúci rok kúpu kosačky ?
 5. Vďaka kvalitným privátnym značkám na nákupoch zaručene ušetríte
 6. Kapor a rezne vo sviatočnom menu? Poradíme, čo s použitým olejom
 7. Nový spoločník v živote? Podporíte ním deti, ktoré to potrebujú
 8. Auto do 14-tisíc už nekúpite. Zvážte radšej prenájom
 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás 15 721
 2. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 7 617
 3. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý 5 921
 4. Nový vlakový cestovný poriadok z vášho regiónu v denníku SME 5 327
 5. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce? 5 004
 6. Deti cestujú do exotiky zadarmo 4 285
 7. Štvrtý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME 3 275
 8. Predaj osobných automobilov Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. 3 158

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Na dvori Svatopluka
 2. Anton Kaiser: Vianočné zvyky a obyčaje
 3. Stano Kočiš: A.I.
 4. Eva Gallova: Moji milí Slováci, vrátil som sa!
 5. Štefan Vidlár: Amorove drony
 6. Soňa Kallová: Slovenská pošta
 7. Peter Štefãnik: Izraelská lekcia pre Róberta Fica
 8. Dominika Dongova: Milý muž, TOTO tvoja žena chce, hoci ti to nepovie..
 1. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 14 651
 2. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 12 994
 3. Věra Tepličková: K zubárovi lacnejšie, len keď si dáte vyšetriť pipíka 11 841
 4. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 988
 5. Ján Valchár: Defekácia Putina a ruské nádielky Svätého Nikolaja 2 690
 6. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 292
 7. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi I. 2 274
 8. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 1 772
 1. Monika Nagyova: Trapas na Bibliotéke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 4. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 5. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 6. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 7. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Ilustračné foto.

Ako je možné minúť tisíce eur s telefónom v ruke? Vysvetlil operátor.


7 h
Pani Michaela absolvovala ročný program Chlebodarcu.

Pripravuje potravinovú zbierku Deň Chlebodarcu.


10 h

Nechýbala dobrá nálada ani tradičný starostovský punč.


redakcia 11 h
Ilustračné foto.

Muž bol za zločin týrania na blízkej osobe v minulosti už odsúdený.


11 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Obrovský kaštieľ bol blízko zániku, teraz ukrýva atrakciu, ktorá láka ľudí z celého Slovenska.


7. dec

Ako je možné minúť tisíce eur s telefónom v ruke? Vysvetlil operátor.


7 h

Ak petíciou neuspejú, riaditeľ nemocnice chce držať hladovku.


16 h

Hygienici vyzývajú rodičov, aby do škôlky nedávali choré deti.


16 h

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Na dvori Svatopluka
 2. Anton Kaiser: Vianočné zvyky a obyčaje
 3. Stano Kočiš: A.I.
 4. Eva Gallova: Moji milí Slováci, vrátil som sa!
 5. Štefan Vidlár: Amorove drony
 6. Soňa Kallová: Slovenská pošta
 7. Peter Štefãnik: Izraelská lekcia pre Róberta Fica
 8. Dominika Dongova: Milý muž, TOTO tvoja žena chce, hoci ti to nepovie..
 1. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 14 651
 2. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 12 994
 3. Věra Tepličková: K zubárovi lacnejšie, len keď si dáte vyšetriť pipíka 11 841
 4. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 988
 5. Ján Valchár: Defekácia Putina a ruské nádielky Svätého Nikolaja 2 690
 6. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 292
 7. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi I. 2 274
 8. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 1 772
 1. Monika Nagyova: Trapas na Bibliotéke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 4. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 5. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 6. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 7. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu