Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

City Arena je otvorená

Spartak v novej City Arene prehral oba zápasy, program skončil krátko pred 1 hodinou v noci. Finále bolo veľkolepé, v znamení laserovej šou a ohňostroja.

Slávnostné otváranie sa chýli ku koncu.Slávnostné otváranie sa chýli ku koncu. (Zdroj: LENKA ŠTEPÁNEKOVÁ)

0:47 Slávnostný program skončil veľkým nápisom ĎAKUJEME na obrazovke, srdcom, ktoré vytvorili futbalisti a vypustením obrovského balóna v tvare futbalovej lopty.

0:44 Koncert Daria G odpálil veľkolepý ohňostroj nad City Arenou, ktorý si mohli vychutnať aj Trnavčania, ktorí sa na štadión nedostali

0:43 Na štadióne už je ledva polovica ľudí. Moderátori sa snažia udržať divákov, na rade je Dario G.

0:36 Na obrazovke za spevákom sa počas jednej z pesničiek objavil symbol kosáka s kladivom. Deň po tom, ako si Slovensko pripomenulo 47. výročie sovietskej okupácie.

Skryť Vypnúť reklamu

0:30 Vera so Slávom ohlásili Michala Davida, ktorý zaspieval mix svojich najznámejších skladieb

0:15 Na pódium opäť prišiel Kuly bez kapely Desmod, po ňom Mirka Partlová s piesňou od Jennifer Lopez, po nej zaspievala Mária Čírová. Na pódium prišiel aj bývalý superstárista Martin Chodúr s piesňou od Rickyho Martina.

0:10 Spev strieda kvalitná laserová show, ktorú ocenili aj diváci na tribúnach mohutným potleskom

0:02 Mirka Partlová, Kuly, Martin Chodúr a Mária Čírová spolu spievajú skladbu od Queen We will rock you. Na trávnik nabehli desiatky bubeníkov a mažoretiek.

0:00 City Arene vypršalo povolenie od mesta, ktoré udelilo výnimku zo všeobecne záväzného nariadenia o dodržiavaní nočného pokoja.

23:58 Na trávniku zatiaľ postavili pódium, divákov ešte čaká vystúpenie Michala Davida, Daria G a ďalších.

Skryť Vypnúť reklamu

23:53 Na veľkej obrazovke púšťajú video s René Štúrom a Robom Jakabom, ktoré paroduje rivalitu Spartaka Trnava a Slovana Bratislava.

23:48 Il Silenzio zaznie v City Arene po tretíkrát. Tentokrát už v podaní Melissy Venemy. Ožívajú aj fanúšikovia na severnej tribúne, ktorí sa k nej pridávajú spevom. Športová časť definitívne skončila.

Spartak divákov nepotešil

23:45 Tribúny sa začínajú pomaly vyprázdňovať, je koniec zápasu. Spartak Trnava - Atlético Paranaense 0:2

23:29 Fanúšikovia povzbudzujú čoraz menej, zatiaľ tlieskajú iba brazílskym akciám.

23:27 Problém s duplicitným lístkom sa podľa našich informácií objavil pri fanúšikoch, ktorí si ich mohli prednostne zakúpiť za účasť na zápase v Zlatých Moravciach.

23:20 Fanúšikovia nás upozornili na falošné lístky. Jeden z nich sedel na svojom mieste spolu s kamarátom, keď za nimi prišiel otec s tromi deťmi s lístkami na rovnaké miesta. Stanovisko City Areny zisťujeme.

Skryť Vypnúť reklamu

23:17 Do hry sa dostáva aj tretí brankár Spartaka Jakubech, strieda Strapáka. Strieda aj Atlético.

23:01 Zápas pokračuje druhým polčasom.

The Sweet cez polčas

22:59 Koncert ukončila známa skladba Ballroom Blitz, The Sweet hrali viac ako dvadsať minút.

22:53 The Sweet stále bavia publikum, koncert dopĺňa veľkolepá svetelná šou.

22:43 Počas koncertu si na trávniku kopú deti tak, ako cez polčas ligových stretnutí.

22:35 Program má asi hodinový sklz, vystúpenie rockerov z The Sweet posunuli na polčas. Ľudia sa odišli občerstviť do bufetov, tribúny nie sú plne obsadené.

Prvý polčas Spartak prehral

22:34 Prvý polčas skončil prehrou Spartaka Trnava 0:2

22:32 Dvojica hráčov Atlética sa rútila na domáceho brankára, od gólu Spartak zachránilo postavenie mimo hry.

22:31 Obyvatelia okolitých ulíc sa na sociálnych sieťach sťažujú na hluk, niektorí tvrdia, že nepočujú vlastný televízor. Stála služba mestskej polície však žiadne sťažnosti zatiaľ neeviduje.

22:28 V 40. minúte znova strieda domáci Spartak. Z ihriska odišli Vojtuš a Godál, namiesto nich nastúpili Mikovič a Mikinič.

22:20 V 31. minúte domáci Spartak trojnásobne strieda. Z ihriska odchádza brankár Luboš Kamenár, Garcia Casado a Tomáš Majtán.

22:13 V 24. minúte prišla po rohovom kope ďalšia veľká šanca Atlética, Kamenár loptu vyboxoval z brány.

22:09 Brazílčania z úvodného tlaku poľavili, Spartak mal ďalšiu šancu.

22:05 Napriek nie príliš priaznivému výsledku sú fanúšikovia aktívni, pokus o mexickú vlnu však vždy skončí pri južnej tribúne. Podarilo sa až na piaty pokus.

22:02 V trinástej minúte prišla prvá vážnejšia šanca domácich, pri lopte bol Tomáš Majtán, ale z ideálnej pozície netrafil bránu.

21:56 V siedmej minúte zápasu Augusto Dellatorre zvyšuje náskok Atlética na 0:2.

21:53 V tretej minúte Spartak prehráva 0:1, Atlético skóruje gólom z peknej akcie.

21:50 Pri predstavovaní zostáv fanúšikovia pískajú pri mene trénera Spartaka Juraja Jarábka. Svoju nespokojnosť vyjadrili aj v otvorenom liste.

21:46 Hráči Spartaka Trnava a Atlético Paranaense nastúpili. Tím z Brazílie je na Slovensku po šesťdesiatich rokoch, zápas začína.

Kopal Poór osobne

21:44 Po druhýkrát znie štadiónom Il Silenzio, tentokrát naživo, v podaní trubkára. Pôvodne avizovaná Holanďanka Melissa Venema sa zatiaľ neukázala. Prvý výkop si nechal Poór

21:39 Úvodný slávnostný výkop urobil na štadióne Vladimír Poór za sprievodu svetelnej šou a s výbuchom pyrotechniky.

21:37 Krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová potvrdila, že situácia v okolí štadióna sa výrazne nezmenila.

21:34 Nový futbalový štadión posvätí Tibor Hajdu.

21:31 Slovo má Vladimír Poór, ten sa prišiel podľa vlastných slov len pokloniť pamiatke Ladislava Kunu. Fanúšikovia mu tlieskajú, požiadal ich o minútu potlesku pre Laca. Štadión aplauduje postojačky.

21:30 Pavla Adamca z predstavenstva spoločnosti City Arena fanúšikovia príliš priateľsky neprivítali. Počas jeho prejavu bučia a pískajú, nepáči sa im, že spomína spoluprácu s Mestom Trnava. Prejav ho nechcú nechať dokončiť.

21:29 Na trávniku je vdova po len nedávno zosnulom hráčovi Spartaka Trnava Ladislavovi Kunovi. Na jeho počesť už nikdy žiadny hráč Trnavy neoblečie dres s číslom 9.

21:23 Pôvodnú moderátorskú dvojicu doplnila Vera Wisterová. Na štadione je 16-tisíc divákov, výťažok zo vstupného pôjde pre detských pacientov Trnavskej fakultnej nemocnice.

21:20 Čas sa naťahuje, City Arena má povolenie do polnoci. Podľa informácií od obyvateľov Hlbokej ulice sa zvuky zo štadióna ozývajú až k nim, dokonca počuť slová komentátora.

21:18 Fanúšik Spartaka požiadal o ruku svoju priateľku cez veľkoplošnú obrazovku.

21:07 Kým sa rozcvičia hráči A-tímu Spartaka Trnava a Atlético Paranaense, na veľkoplošnej obrazovke beží dokument o histórii štadióna a genéze novej City Areny.

Trnavské legendy na Ajax nestačili

21:02 Spartak prehral o dva góly, v poslednej minúte víťazstvo Ajaxu spečatil Simon Tahamata. Legendy Spartak Trnava - Ajax Amsterdam 2:4

20:51 V 39. minúte Spartak prehráva 2:3, gól dal Wamberto Campos.

20:45 V 33. minúte je opäť vyrovnané, z priameho kopu opäť skóruje Richard Witschge.

20:42 V 30. minúte Vlado Kožuch hlavou poslal Spartak do vedenia. Ultras vytiahli pyrotechniku, severnú tribúnu už pre dym nevidieť.

20:37 Začal sa druhý polčas, pri lopte sú domáci Spartakovci.

20:34 Niektoré ulice v okolí štadióna sú ťažšie prejazdné, podľa našich informácií je najhoršia situácia na Kollárovej, kde stoja desiatky áut.

20:32 Skončil prvý polčas, stav je nerozhodný 1:1.

20:27 Ľubomír Luhový v 22. minúte vyrovnáva gólom z voleja, je 1:1. Domáci fanúšikovia ho vytlieskali s rukami nad hlavou. Divácka kulisa je naozaj skvelá.

20:18 V 13. minúte je City Arena odkliata, prvý gól strelil hráč Ajaxu Amsterdam Richard Witschge. Spartak Trnava - Ajax Amsterdam 0:1

20:17 Karol Dobiáš pobavil divákov na južnej tribúne svojim žonglérskym umením. Loptu si prehadzoval posediačky z nohy na nohu.

20:16 Hrá sa už desať minút, prvý gól v novej aréne stále nepadol.

20:10 Sedíme takmer v najvyššom rade východnej tribúny, výhľad na hraciu plochu je výborný.

20:08 Oba tímy už vyskúšali pozornosť súperových brankárov, tempo je ležérne, starí páni Ajaxu už trikrát vystrelili na brankára Praja.

20:06 Zápas práve začal. S kapitánskou páskou nastúpil Stanislav Jarábek.

20:04 Legendy sa už rozcvičili, čaká ich zápas 2x25 minút.

spomienka.jpg

20:01 Marcel Merčiak avizuje spomienkovú minútu pre všetkých, ktorí sa otvorenia City Areny nedožili, ale hrali v pamätnom zápase Spartaka Trnava s Ajaxom Amsterdam v roku 1969. Tváre zosnulých hráčov z oboch tímov sa objavili na veľkoplošnej obrazovke.

19:59 Nad štadiónom sa objavili dva motorové paraglajdy so slovenskými zástavami, hrá hymna

nastup.jpg

19:54 Všetci hráči sú na ploche, štadión vstáva a hrá skladba Il Silenzio

19:49 Usporiadatelia sa stále snažia dostať posledné balóny zo štadióna, vykopávajú ich spoza postrannej čiary.

19:48 Nastupujú hráči legiend Spartaka, celý štadión obrovským aplauzom privítal Jozefa Adamca a jeho spoluhráčov.

19:44 Začína zápas legiend Spartaka a Ajaxu Amsterdam, ako prvý vybieha na plochu Mr. Ajax. Komentátori ich postupne predstavujú.

Vytvorili nový rekord

19:42 Slovenský rekord platí, Spartak Trnava dostane o ňom certifikát.

19:39 Kapela hrá neoficiálnu hymnu Spartaka, ultras na severnej tribúne spievajú s nimi.

19:37 Na štadióne je aj Michal Svitok, komisár Slovenskej knihy rekordov. Zo stredu hracej plochy chcú vypustiť naraz desaťtisíc balónov a prekonať tak slovenský rekord.

19:35 Marcel Merčiak sa divákom prihovoril z komentátorského stanovišťa. Vyzýva divákov, aby poslali svoje odkazy, fotografie a videá cez Instagram alebo Twitter.

19:30 Jedna zo štyroch zvislých svetelných rámp funguje len čiastočne, posunutá je aj stredná časť veľkoplošnej obrazovky.

19:25 Takmer polhodinu po plánovanom začiatku ceremoniálu sa konečne viac zaplnila aj južná tribúna.

19:15 Diváci sa bavia pri vystúpení kapely, šesť brovských futbalových lôpt so svetelnými rampami sa stará o svetelnú šou.

19:08 Moderátorov na pódiu strieda kapela Golden Vein, ktorá naspievala aj hymnu Spartaka.

19:06 Necelá štvrtina južnej tribúny ešte nie je obsadená, ľudia stále prichádzajú.

19:04 Otvárací ceremoniál začal. Moderuje Marcel Merčiak a Slavo Jurko.

Problémy s dopravou

19:02 Krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová nás informovala, že k vážnemu porušeniu verejného poriadku zatiaľ nedošlo, zaznamenali iba niekoľko priestupkov, išlo najmä o drobné krádeže. Polícia vodičov upozorňuje, že Kollárova a Hlboká sú už veľmi ťažko prejazdné a je lepšie sa im vyhnúť.

19:01 Fanúšikovia si krátia čas posielaním svojich fotografií na sociálne siete, odkiaľ ich premietajú na veľkoplošnú obrazovku.

18:59 Na štadión stále prichádzajú fanúšikovia. Zdržali ich zrejme problémy s parkovaním, vyhradené parkoviská v okolí štadióna sú už plné.

spartakovska.jpg

Situácia na Spartakovskej pred 18. hodinou. FOTO: PETER KRAJČÍK

18:54 Marcel Merčiak divákom oznámil, že oficiálny začiatok sa posúva približne o desať minút. Sektor tvrdého jadra je plný, fanúšikovia si neodpustili vulgarizmy na adresu predsedu vlády Roberta Fica. Ten dnes dopoludnia novinárom povedal, že štadión je pekný a bude svojim prostredím vychovávať.

18:45 Je pätnásť minút pred oficiálnym začiatkom, štadión však stále nie je zaplnený. Ľudia avizujú dopravné zápchy, problém je najmä na Kollárovej a Spartakovskej ulici. Na Hlbokej sa parkuje v jednom jazdnom pruhu, autá stoja takmer po križovatku s Rybníkovou. Na Spartakovskej parkujú autá aj na tráve.

18:20 Okolie štadióna je plné fanúšikov, neodradila ich ani prudká dažďová prehánka. Sobotu poznačila tragická nehoda na ceste medzi Špačincami a Dolným Dubovým. Jeden človek zomrel, dvaja sú ťažko zranení.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 10. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 30 940
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 28 441
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 12 684
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 200
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 9 114
 6. Ohlúpli sme počas Covid roka? 8 313
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 569
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 685
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 382
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 973
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

V nemocnici zaočkovali už viac ako tisíc zdravotníkov

V Nemocnici v Dunajskej Strede doteraz zaočkovali viac ako tisíc zdravotníkov, z toho 230 vlastných.

Ilustračné foto.

V okrese Trnava budú testovať všetky obce

Zatiaľ iba dvaja veľkí zamestnávatelia z okresu Trnava avizovali svoj záujem testovať počas celoplošného skríningu svojich zamestnancov.

Testovanie na koronavírus.

Trnava zriaďuje na víkend 20 odberových miest, potom polovicu

Mesto Trnava pripravuje mobilnú aplikáciu, v ktorej si budú môcť ľudia vopred vyplniť svoje údaje k registrácii.

Zdravotník odoberá vzorku z nosa počas testovania na ochorenie Covid-19.

M. Klus: Na prechod cez hranice by sa mohol použiť covid certifikát

Obsahovať by mal buď výsledok negatívneho testu na ochorenie COVID-19, potvrdenie o prekonaní infekcie, alebo o zaočkovaní proti ochoreniu.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Martin Klus.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Odišiel prvý tréner majstra sveta, lúčil sa s ním aj hokejový reprezentant

Gustáv „Guňo“ Buček nás opustil 7. januára vo veku 77 rokov.

Už ste čítali?