Pondelok, 25. marec, 2019 | Meniny má Marián

Spartak neudržal v D. Strede vedenie, Nikolič opäť s vylúčený

Spartakovci neuspeli ani v 2. kole Fortunaligy a hoci v Dunajskej Strede vyhrávali 1:0, nakoniec prehrali 1:2, keď domáci zvrátili stav v priebehu štyroch minút.

Trnavčania sú po úvodných dvoch kolách bez bodu.Trnavčania sú po úvodných dvoch kolách bez bodu.(Zdroj: (TASR))

DUNAJSKÁ STREDA. Na zaplnenom štadióne sa od začiatku hral dobrý futbal, fanúšikovské tábory hnali svojich dopredu. Veľkú šancu mala v úvode Dunajská Strela, keď v 10. minúte Szarkovu strelu z otočky vyrazil Strapák. Oba celky predviedli tvrdý boj medzi šestnástkami, ale na gólovú šancu si diváci museli počkať. Prvú vážnu mala Trnava v 30. minúte, keď Halilovič vyslal strelu z 30-tich metrov, brankár Tujvel však bol na mieste.

Dunajská Streda hrozila najmä zo štandardných situácií, obrana Spartaka však stála na pevných nohách. V 39. minúte z priameho kopu nastrelil ľavú žrď domáci Straka, lopta sa v trme-vrme pred bránou dostala napokon do rúk Strapáka. V 42. minúte prišiel prvý gól, Vojtuš unikol na pravej strane a po jeho prihrávke do pokutového územia skóroval Mikovič - 0:1.

V úvode druhého polčasu pohrozil nebezpečnou strelou Vojtuš, lopta však letela nad. Po striedaní v 61. minúte mohol dať gól z prvého dotyku na ihrisku Jurčo, po prihrávke Pačindu však prestrelil bránu. Dunajská Streda sa tlačila dopredu, gólový efekt to však neprinieslo. V 75. minúte pohrozil po priamom kope Straka, šancu však zneškodnil Strapák.

Už o minútu unikol na pravej strane Baez, centrovanú loptu však poslal Sabo len na tribúny. O minútu neskôr Halilovič unikol Kwinovi, rútil sám na bránu, do cesty sa mu ale hodil Michalík. V 81. minúte prišiel vyrovnávajúci, po sérii prihrávok sa dostal k lopte Erik Pačinda a vyrovnal - 1:1. V 84. bol vylúčený Miloš Nikolič, za stiahnutie Szarku v pokutovom území a nariadenú penaltu Pačinda premenil. V 90. minúte to ešte skúšal strelou Sabo, no neúspešne.

DAC Dunajská Streda - Spartak Trnava 2:1 (0:1)

Góly: 82. a 85. Pačinda (druhý z 11 m) - 42 Mikovič. ŽK: Straka, Ljubičič, Pačinda - Čonka, Vojtuš, Greššák, Strapák, ČK: 84. Nikolič (Spartak). Pred 5218 divákmi rozhodoval Smolák.
DAC: Tujvel - Štepanovský, Michalík, Kwin, Brašeň – Pačinda (90. Asanovič), Ljubičič, Straka, Sarr (77. Krišto) - Szarka, Polievka (60. Jurčo). Tréner T. Marič.
SPARTAK: Strapák - Janečka, Tóth, Nikolič, Čonka (46. Baez) - Greššák, Cassado - Halilovič, Sabo, Mikovič (85. Bortel) – Vojtuš (71. Harba). Tréner J. Jarábek.

Juraj Jarábek, tréner Spartaka Trnava: „Zápasu nechýbalo nič, mal tempo, nasadenie, výbornú kulisu. Ujali sme sa vedenia, škoda šance Haliloviča a Saba. Rozhodli striedania. Vyvrcholením bol vyrovnávajúci gól, myslím si, že penalta bola diskutabilná. Červená karta sedela, ale či aj pokutový kop, tak to neviem.“

Ostatné výsledky 2. kola: Senica - Ružomberok 1:1 (0:0), Skalica - Michalovce 1:0 (1:0), Podbrezová - Trenčín 0:2 (0:1), Slovan - Myjava 0:1 (0:1), Žilina - Zlaté Moravce 5:1 (2:0).