Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Spartak postupuje po bezgólovej remíze

Trnavčania uhrali v odvete 1. predkola Európskej bezgólovú remízu s Olimpicom Sarajevo a keďže v prvom meraní síl remizovali na pôde súpera 1:1, strelený gól "vonku" ich posunul ďalej.

Trnavská postupová radosť po záverečnom hvizde.Trnavská postupová radosť po záverečnom hvizde. (Zdroj: (sita))

ZLATÉ MORAVCE. Úvodná päťminútovka patrila hosťom zo Sarajeva, ktorí sa snažili otvoriť skóre, priamy kop a dva rohové z kopačky Smajiča však k úspechu neviedli. V 6. minúte pribudli na tvári trénera Jarába prvé vrásky, kedy bol ošetrovaný Cleber. Ten sa pokúsil o návrat na trávnik, ale v ôsmej minúte už bol vynesený na nosidlách a zápas sa pre neho predčasne skončil. Nahradil ho Harba. V 13. minúte utiekol po pravej strane Sabo, ale križovaný Bogičevićom namieril vedľa.

S pribúdajúcim časom sa na ihrisku začala množiť nervozita a hlavný rozhodca siahol pre žltú kartu v priebehu desiatich minút až päťkrát. V 34. minúte sa pekne obtočil okolo brániaceho hráča Halilovič, ale z rohu šestnástky namieril iba do rúk brankára. V závere prvého dejstva pohrozil z priameho kopu Vlasko, ale jeho tečovaná strela skončila tesne nad bránou.

V druhom polčase začal náporom „domáci“ Spartak a v 48. minúte si po peknom pase spracoval loptu Sabo, ale z uhla nenamieril presne. Odpoveď Sarajeva prišla okamžite a prudký center odvrátil pred osamoteným Raščićom na poslednú chvíľu Čonka, rovnako, ako po následnom rohu pred Pandžom Tóth. V 52. minúte si takmer zrazil loptu po prudkom centri do siete Čonka. V 65. minúte zavelili hostia zo Sarajeva do útoku, keď nasadili ďalšieho útočného hráča Stefana.

Otvorenie obrany malo byť výhodou pre Spartak a to sa snažil dokázať strelou z uhla Vlasko, Hamzič však aj s problémami loptu vyrazil a nakoniec skrotil. V 74. minúte skončila tesne vedľa stečovaná strela Casada po spätnej prihrávke Schranza. V 80. minúte však štadión stíchol, keď prudký center z pravej strany preletel celou päťkou Spartaka, našťastie pre domácich hostia naň nedočiahli. V 82. minúte sa s loptou do šestnástky dostal Harba, ale rozvlnil iba bočnú sieť a na opačnej strane skončil tesne vedľa akrobatický pokus Bogičevića.

V 88. minúte mohli definitívne zhasnúť trnavské nádeje na postup, keď sa sám na Jakubecha rútil Pandža, trnavský gólman však svoje mužstvo podržal. Po bezgólovej remíze sa tak z postupu tešili Trnavčania.

FC Spartak Trnava – FK Olimpic Sarajevo 0:0 - prvý zápas 1:1, do 2. predkola postupuje Spartak Trnava

ŽK: 15. Mikovič, 21. Tóth, 45.+ Vasko, 90.+ Jakubech – 21. Bogičević, 25. Muharemović, 27. Handźić, 45.+ Samjić, 71. Regoje, 84. Raščić, 88. Karić. Pred 3011 divákmi rozhodovali Rogers – McDonnell, Dynan (všetci Írsko).

SPARTAK: Jakubech – Čonka, Nikolič, Godál, Tóth – Cleber (10. Harba), Sabo, Casado, Halilovič (58. Schranz) – Vlasko (90. Greššák), Mikovič. Tréner J. Jarábek.

SARAJEVO: Hamzić – Mrajić, Regoje, Brković (65. Stefan), Muharemović, Pandža, Smajić (55. Karić), Bogičević, Gligorov, Handžić (80. Jusufović), Raščić. Tréner E. Prljača.

Juraj Jarábek, tréner Spartaka Trnava: „Tento postup venujem fanúšikom Trnavy, rovnako tak majiteľovi, ktorý nám po prvom zápase v rámci hecovačiek neveril. Stretli sme sa naozaj s kvalitným súperom, ktorý bol motivovaný a chcel tu zvíťaziť. Víťazstvo chceli venovať obetiam v Srebrenici. Nemali sme sa kam ponáhlať, hrali sme takticky, pohárovo a čakali na svoju príležitosť. Musím chlapcov pochváliť. Škoda zranenia Clebera, trochu nám to narušilo plány. V závere nás podržal Jakubech, keď sme sa dopustili jedinej vážnejšej chyby v zápase.“

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 248

V trnavskej nemocnici sa vyliečili traja pacienti, ktorí boli na pľúcnej ventilácii

V súčasnosti je v zariadení hospitalizovaných 28 pacientov s novým koronavírusom.

Fakultná nemocnica Trnava
Testovanie na nový koronavírus.

Polícia pátra po 30-ročnom mužovi, je nezvestný viac ako desať dní

Nezvestný muž by sa mal zdržiavať v Trnave a v blízkom okolí.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.