Ukrajinec na súd neprišiel, nedostal predvolanie

Od vyhostenia zo Slovenska sa na súdoch v Trnave a Bratislave ešte neukázal.

TRNAVA. Z vraždy obžalovaný Ukrajinec Volodymyr Y. ani dnes neprišiel na hlavné pojednávanie, ktoré sa malo konať na Okresnom súde v Trnave. Súd konštatoval, že obžalovanému nebolo doručené predvolanie. Podľa obhajcu Juraja Baláža jeho klient o termíne pojednávania nevedel, čo mu potvrdil v telefonickom rozhovore. Pojednávanie súd odročil na august. Ukrajinec v Trnave čelí obžalobe zo zorganizovania vraždy spolumajiteľa erotického salónu Dallas pri Galante Miloša Žilineka z roku 1999. Od jeho vyhostenia zo Slovenska pred dvoma rokmi však na pojednávania nechodí.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Obžalovaný nedal súhlas na pojednávanie bez jeho prítomnosti, súd tak dnes nemohol konať. V tejto trestnej veci je potrebné vypočuť už len jedného svedka, ani ten však nemal na dnes doručené predvolanie. Volodymyr Y. svoju neúčasť na pojednávaniach pôvodne ospravedlňoval tým, že nemá pas, od minulého roka sa ospravedlňoval pre práceneschopnosť. Prokurátor na dnešnom pojednávaní navrhol, aby súd prostredníctvom ukrajinských orgánov zistil, či má obžalovaný pas. V prípade negatívnej odpovede navrhol vydanie medzinárodného zatýkacieho rozkazu. Súd sa k tomuto návrhu nevyjadril.

Prestrelka v Dallase sa odohrala 2. februára 1999, keď do podniku prišla skupina po rusky hovoriacich mužov. Po incidente medzi nimi a majiteľom podniku vystrelil prvý Žilinek. Nasledujúcu prestrelku neprežil. Podľa výpovede jedného z ochrankárov bol podnik v tom čase pod ochranou dunajskostredskej skupiny pápayovcov, ktorá sa združila okolo neskôr zavraždeného Tibora Pápaya. Utajený svedok v minulosti na súde v Trnave vypovedal, že Volodymyr Y. poslal do salóna svojich ľudí, aby nad ním za každú cenu získali kontrolu.

SkryťVypnúť reklamu

Údajný šéf ukrajinskej mafie na Slovensku čelí obžalobe aj v prípade ďalších vrážd, túto kauzu rieši Krajský súd v Bratislave. Ani tu sa však od vyhostenia na súde neukázal. Volodymyra Y. vyhostili zo Slovenska v septembri 2013 po náleze Ústavného súdu SR, ktorý sa týkal sťažnosti voči dĺžke väzby. Ukrajinec strávil vo väzbe na Slovensku viac ako desať rokov. Európsky súd pre ľudské práva 2. júna tohto roku priznal Volodymyrovi Y. náhradu nemajetkovej ujmy vo výške 26 tisíc eur.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Trnava

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  2. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  4. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  5. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  6. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  7. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  8. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 447
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 630
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 413
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 462
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 6 048
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 648
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 555
  8. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 4 108
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Obľúbený predajca elektroniky NAY pokračuje vo svojom VEĽKOM VÝPREDAJI.


Fontána pod sochou Barlolámača

Mesto Piešťany má záujem o chátrajúci areál Kempingu Lodenica, ktorého vlastníkom je Ministerstvo vnútra (MV) SR.


TASR
Dodávka prechádza dezinfekčnou bránou v obci Medveďov v okrese Dunajská Streda.

Epidemiologické šetrenie v chove Dolný Štál odhalilo častý kontakt s farmou s potvrdeným ohniskom nákazy v obci Jurová.


TASR
Rastislav Mráz.

Už od mája bude na periférii Trnavy fungovať záchytné parkovisko.


3

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu