Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Víťazom krajského kola McDonald's CUP-u sa stala ZŠ Zoltána Kodálya z Galanty

V utorok 5. mája sa na umelej tráve Lokomotívy Trnava konalo krajské kolo MC Donalds CUP-u.

Víťazi turnaja ZŠ Zoltána Kodálya z Galanty.Víťazi turnaja ZŠ Zoltána Kodálya z Galanty. (Zdroj: (STC))

V utorok 5. mája sa na umelej tráve Lokomotívy Trnava konalo krajské kolo McDonald's Cup-u.

TRNAVA. Celkom šesť základných škôl z trnavského kraja, ktoré sa prebojovali do Trnavy školskými a neskôr obvodnými kolami, sa stretlo v boji o postup do celoštátneho finále McDonald's Cup-u. To sa bude konať v dňoch 18. - 19. júna na futbalovom štadióne v Nitre. Hralo sa 2x10 minút.

Po vyžrebovaní sa v skupine A stretli základné školy: Senica, Radošovce, Piešťany.

Najviac sa darilo chlapcom zo Senice, ktorí skupinou prešli bez zaváhania a svojich súperov zdolali 5:2 (Radošovce) a 9:2 (Piešťany). V súboji o druhé miesto zvíťazili chlapci z Radošoviec 3:2.

V B skupine sa stretli ZŠ s MŠ K. Mahra Trnava, ZŠ Šamorín, ZŠ Zoltána Kodálya Galanta.

V druhej skupine sa z z postupu do finále tešila Galanta, ktorá zdolala Šamorín 4:2 a neskôr aj mladých Trnavčanov 3:1. V súboji o druhé miesto tabuľke sa tešili po víťazstve 5:0 nad Trnavou Šamorínčania.

V boji o konečné 5. miesto triumfovali Trnavčania nad ZŠ Brezová Piešťany 7:4. V stretnutí o bronzové medaily videli diváci a rodičia atraktívny duel, v ktorom počas celého zápasu vyhrávali žiaci zo ZŠ Radošovce. Viedli 2:0, 3:2 aj 4:3, ale nezlomní Šamorínčania vždy vyrovnali, a tak sa rozhodlo až na pokutové kopy. Šamorín premenil všetky tri svoje pokusy, Radošovce raz zaváhali.

Vo finále proti sebe nastúpili víťazi skupín – žiaci zo ZŠ Senica a ZŠ Zoltána Kodálya Galanta. Finále prinieslo ďalšiu peknú drámu. Vedenia sa ujali Seničania, ale ešte do polčasu mladíci z Galanty zvrátili stav na 3:1. V úvode druhého dejstva však Seničania dvomi rýchlymi gólmi vyrovnali – 3:3 a začínalo sa od znova. Žiaci z Galanty po dvoch góloch Sebastiána Nagya, najlepšieho strelca turnaja, opäť utiekli – 5:3, ale drámu ešte privodil najlepší hráč turnaja Adam Bíly, ktorý znížil na 5:4. Posledné slovo však mal opäť víťaz B- skupiny z Galanty a po góle na 6:4 sa tešil z triumfu. Poháre a medaily odovzdával žiakom „sám živý“ Ronald MC Donald a spolu s ním aj rekordér v počte reprezentačných štartov a odchovanec trnavského Spartaka Miroslav Karhan.

VÝSLEDKY

A SKUPINA: ZŠ Radošovce – ZŠ Piešťany 3:2, ZŠ Senica – ZŠ Radošovce 5:2, ZŠ Piešťany – ZŠ Senica 2:9

1. ZŠ Senica 2 2 0 0 14:4 6

2. ZŠ Radošovce 2 1 0 1 5:7 3

3. ZŠ Piešťany 2 0 0 2 4:12 0

B SKUPINA: ZŠ Galanta – ZŠ Šamorín 4:2, ZŠ a MŠ Trnava - ZŠ Galanta 1:3, ZŠ Šamorín - ZŠ a MŠ Trnava 5:0.

1. ZŠ Galanta 2 2 0 0 7:3 6

2. ZŠ Šamorín 2 1 0 1 7:4 3

3. ZŠ a MŠ Trnava 2 0 0 2 1:8

Finále: ZŠ Senica – ZŠ Galanta 4:6 (1:3)

O 3. miesto: ZŠ Šamorín – ZŠ Radošovce 4:4 (2:2), 3:1 na p.k.

6. ZŠ Piešťany

Lászlo Benkovics, učiteľ ZŠ Zoltána Kodálya z Galanty: „Veľmi sa tešíme z víťazstva. Pre našu školu ide o prvé takéto víťazstvo. Myslím, že sa nám ešte nič podobné nepodarilo. Finále bolo dramatické. Keď Seničania vyrovnali na 3:3 a pokračovali v dobrej hre, povedal som si, že zvíťazí ten, kto dá štvrtý gól. Našťastie sme ho dali mi. Veľmi sa spolu s chlapcami tešíme.“

Súboj o tretie miesto rozhodli penalty. Radošovčania svoj druhý pokus nepremieňajú.

Šamorínčania potvrdzujú tretím gólom svoj triumf v súboji o bronz.

Momentka z finále. O loptu bojuje najlepší hráč turnaja Adam Bílý zo Senice (vľavo).

Najlepším strelcom turnaja sa stal Sebastián Nagy z Galanty.

3. miesto: ZŠ Šamorín.

2. miesto: ZŠ Senica.

Ronald MC Donald odovzdáva trofej pre víťazov turnaja.