Štvrtok, 25. február, 2021 | Meniny má Frederik(a)KrížovkyKrížovky

Taekwondisti s ďalšími úspechmi

V marci sa čelnom klubu Taekwon-Do Hwa-rang Trnava darilo a po medailovej stránke získali ďalšie cenné úspechy.

(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

TRNAVA. Na trinástom ročníku Prešov Open si členovia klubu Taekwon-Do Hwa-rang Trnava vybojovali až štrnásť medailí. Podarilo sa im to v konkurencii 208 súťažiacich zo Slovenska, Českej Republiky, Ukrajiny, Rumunska, Maďarska, Poľska, Bulharska a Slovinska. Celkovo si Slovenská Taekwon-Do Aliancia, ktorá mala na podujatí 44 členov, odniesla 48 medailových umiestnení a získala prvé miesto za najlepší klub.

Úspešný tréner

Taekwon-Do Hwa-rang Trnava získal päť zlatých, päť strieborných, štyri bronzové medaily a pohár za najlepšieho seniora získal tréner Dominik Sawicki. Okrem toho prispel do medailovej zbierky aj prvým miestom za technické zostavy v kategórii senior II. Dan, rovnako tak získal prvé miesto v technických zostavách v kategórii senior III. Dan a do tretice sa tešil z medaily, tentokrát striebornej v silovom prerážaní v kategórii senior.

Ďalšie kovy

Ďalšie medaile pre klub vybojovali Matej Vančo, ktorý získal druhé miesto v sparingu, kategória junior do 75 kilogramov. Vanessa Alexandra Schwarzová si vybojovala tretie miesto v technických zostavách v kategórii juniorka 3.-2. kup, a druhé miesto v sparingu, kategória juniorka do 65 kilogramov.

Noe Alexander Schwarz si vybojoval tretie miesto za technické zostavy v kategórii žiak 4-.3. kup, Silvia Banárová triumfovala v technických zostavách kategórii seniorka 5.-4. kup a Ivana Meszárošová obsadila dve tretie miesta v technických zostavách kategórii juniorka 8.-5.kup, a v sparingu kategórie juniorka do 55kg.

Zbierku medailí doplnili Mária Plevjaková za prvé miesto v technických zostavách v kategórii juniorka 8.-5.kup a za druhé miesto v sparingu v kategórii juniorka do 55kg. Alexandra Eckerová sa tešila z druhého miesta v technických zostavách v kategória žiačka 8.-5.kup, a z titulu v sparingu, kategória žiačka do 130 cm.

Úspech za hranicami

Okrem Prešova sa tréner klubu tréner Taekwon-Do Hwa-rang Trnava Dominik Savicki predstavil aj na Slovenia Open v Braslovče. Bol členom štvorčlennej zostavy Slovakia National team. V konkurencii štrnástich štátov a 273 súťažiacich z viac ako 21 klubov, si slovenská výprava vybojovala päť medailí. Dominik Sawicki do zbierky prispel tretím miestom za technické zostavy v kategórii senior II. Dan.

4. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  5. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne

Ilustračná fotografia.

Respirátor v schránke našli všetci Trnavčania nad 65 rokov.

9 h

Situácia na Novom Zélande je úplne iná ako u nás. Takmer bez obmedzení, bežný život sa vrátil do obdobia pred Covidom. Cudzincov do krajiny nepúšťajú.