Mesto sa stará o 22 krytov. V súčasnosti sa už nové nebudujú.
TRNAVA. Viete, čo robiť a kam sa skryť v prípade mimoriadnej udalosti? Viete, ktorý poplach sa ako vyhlasuje? Viete, čo robiť, keď znejú nepretržite sirény?
Na tieto otázky malí problém zodpovedať viacerí. Ani branné cvičenia na niektorých základných či stredných školách často nie sú o tom ako voľakedy. Nasadenie plynovej masky sa už dávno nenacvičuje.

Kryty sú vraj v dobrom stave
V Trnave v súčasnosti evidujú 38 odolných a plynotesných úkrytov s celkovou kapacitou 6120 osôb. Z toho je vo firmách alebo školách vybudovaných 16 úkrytov, zostávajúcich 22 je určených pre obyvateľstvo. „Úkryty pre obyvateľstvo sú umiestnené najmä v starších obytných domoch, ktoré vybudovali niekedy začiatkom 60. rokoch," ozrejmil Jozef Hudák, vedúci odboru Krízového riadenia na Okresnom úrade v Trnave. Podľa jeho slov sú tieto úkryty v dobrom stave a prevádzkyschopné.
Pre zvyšok obyvateľstva by mali v prípade poplachu slúžiť jednoduché, svojpomocne spravené úkryty na vybraných miestach, odhadujú ich na 5700. Ide o vybrané priestory v jednotlivých lokalitách mesta, sú to rôzne pivničné, polozapustené, ale aj nadzemné priestory. Slúžia na ukrytie v prípade úniku biologických, chemických a rádioaktívnych látok.