Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
HOKEJ

Piešťany zdolali Košice 3:1 a vyrovnali stav série

Vo štvrtom zápase štvrťfinálovej série play off sa domácim po smolnom treťom zápase podarilo zvíťaziť a vyrovnali stav série na 2:2. Pokračovať sa bude v Košiciach.

Piešťany hrajú s favoritom vyrovnanú partiu.Piešťany hrajú s favoritom vyrovnanú partiu. (Zdroj: SITA)

Na rozdiel od tretieho zápasu začali aktívnejšie hostia z Košíc, ale svoj tlak ani šance do úvodného gólu nepretavili. Zastavili ich dve vylúčenia, ktoré domáci nevyužili, ale deväť sekúnd po skončení druhej presilovky sa spoza brány natlačil pred Hyláka Petráš a otvoril skóre stretnutia. Gól ešte potvrdil videorozhodca. Košičania sa snažili vyrovnať, ale aktivita Spilára gól nepriniesla.

V úvode druhej časti mohol vyrovnať Lapšanský, ale prestrelil poloodkrytú bránu až nad plexisklo. Keď chyboval Kotaška a Kutálek sám pred Šúrekom neuspel, prišiel trest. Za seknutie sa nechal vylúčiť Sojčík, Konečný sa natlačil pred bránu a skackajúci puk „upratal“ za Hyláka Mišura – 2:0. Na rozdiel troch gólov mohol zvýšiť Pašek, ale už prekonaného Hyláka zachránila žrď a z následných dorážok sa neujala ani jedna.

Košičania sa snažili vrátiť do stretnutia, ale Lapšanský nepremenil svoj únik, ani svoju dorážku počas vylúčenia Holoviča. Postupne tlak „oceliarov“ stúpal a korunoval ho v 57. minúte Spilár, ktorý sa sťahovačkou zbavil obrancu a strelou na bližšiu žrď prekvapil Šúreka – 2:1. Na začiatku 59. minúty vyhodil puk mimo hracej plochy Kotaška a majstrovi sa naskytla možnosť vyrovnať. Tréner Oremus odvolal Hyláka a Košičania hrali presilovku 6 na 4. S tou však vôbec nenaložili dobre a strelou do prázdnej brány spečatil triumf „havranov“ Pašek – 3:1.

Piešťany – Košice 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) – stav série 2:2

Góly:14. Petráš (Peško, Leppänen), 37. Mišura (Konečný), 59. Pašek – 57. Spilar (Bartoš). Diváci: 2203.

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: „Sme radi, že po včerajšom zápase sme ustáli prvú tretinu a dali sme aj gól. Chalani si začali veriť a išli sme za víťazstvom. Mali sme dnes viac šťastia ako súper a podržal nás aj brankár. Chalani bojovali, sme radi, že sa po včerajšku zdvihli a zdolali sme favorita.“

Peter Oremus, tréner Košíc: „Úvod sme mali lepší, ako v predošlom zápase. Vytvorili sme si aj šance ale ich realizácia nebola podľa našich predstáv. Gól, ktorý sme strelili, prišiel neskoro. Mali sme dať gól v druhej tretine, keď sme mali šance. Nestalo sa a s jedným gólom sa nevyhráva.“

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji