Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Rozhodli posledné sekundy, Piešťany v sérii prehrávajú

Piešťany sa dokázali vrátiť do zápasu, keď zo stavu 0:3 vyrovnali na 3:3, ale v poslednej sekunde zápasu po chybe Škadru rozhodol o víťazstve Košíc Sojčík.

Košice sa v Piešťanoch ujali vedenia v sérii 2:1.Košice sa v Piešťanoch ujali vedenia v sérii 2:1. (Zdroj: TASR)

Do tretieho štvrťfinále lepšie vstúpili domáci. Najmä Pašeka bolo riadne cítiť a vidieť. Počas prvej tretiny mal tri vyložené šance, ale na Hyláka nevyzrel a Piešťany to neskôr mrzelo. Z prvej vážnejšej pološance udreli Košičania. Puk v spleti tiel vybojoval Spilár, potiahol ho pred bránu a prekonal Šúreka – 0:1.

Úvod druhej časti patril Košičanom. V 22. minúte našiel prihrávkou na zadnú žrď Sočík Kutálka a exPiešťanec nezaváhal – 0:2. Odpoveď Stupku a Peška gól nepriniesla, a tak udreli Košičania po tretíkrát. Macejko našiel strieľanou prihrávkou Suju, ktorý tečom poslal majstra už do trojgólového vedenia – 0:3. Domáci sa dočkali v polovici 39. minúty, keď potrestali zle košické striedanie. Konečný našiel spoza bránky Klempu a ten znížil – 1:3.

V 47. minúte sa domáci dočkali druhýkrát, keď po buly zaváhal Jenčík a Stupka sám pred Hylákom nezaváhal a rozblikal piešťanskú nádej na víťazstvo 2:3. Tú na začiatku 56. minúty úplne rozžiaril Mišura, ktorý prešiel cez celé klzisko, obohral aj vybehnutého Hyláka, jeho strela sa však zastavila na tyčke, odkiaľ ju dorazil Klempa – 3:3. Keď už sa zdalo, že stretnutie pôjde do predĺženia, vyhodili Košičania puk, ktorý sa zamotal Škadrovi medzi nohy. Ten o tom nevedel, rozbehnutý Sojčík ho oň obral a sekundu pred koncom rozhodol o košickom víťazstve – 4:3.

Piešťany – Košice 3:4 (0:1, 1:2, 3:1) – stav série 1:2

Góly: 39. Klempa (Konečný), 47. Stupka (Pašek), 56. Klempa (Mišura, Leško) – 19. Spilar (Bartoš, Jenčík), 22. Kutálek (Sojčík, Chovan), 36. Suja (Macejko, Bondra), 60. Sojčík. Diváci: 2027

Leo Gudas, tréner Piešťan: „Mužstvo sa dalo dokopy a hra výborne. Keď sme disciplinovaní a nerobíme fauly, dokážeme hrať s každým, čo sme dokázali v Košiciach a aj dnes. Je smola, že sme si dnes nezískali bod. V prvej časti sme nepremenili šance, v závere sme však vyrovnali. Chybu nemôžem vyčítať nikomu, to sa stáva, to je život.“