Utorok, 19. október, 2021 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky
HOKEJ

Piešťany dobyli Steel arénu a ujali sa vedenia v sérii

Hokejisti Piešťan hneď v prvom zápase štvrťfinále play off dokonale zaskočili favorita a zvíťazili ľade v Košiciach 3:1.

V úvodnom zápase štvrťfinále play off sa Piešťany tešili z gólu trikrát.V úvodnom zápase štvrťfinále play off sa Piešťany tešili z gólu trikrát. (Zdroj: (TASR))

Hostia z Piešťan začali v košickej Steel aréne nebojácne a už v úvodných sekundách hry preveril Hyláka Pašek. V 3. minúte pálil na košickú bránku Kotaška, stav sa nezmenil. O dve minúty neskôr domáci hráči ohrozili Šúreka v presilovej hre Spilarovou strelou od modrej čiary. V 7. minúte Románek prešiel s pukom cez útočnú modrú čiaru, puk nahodil na košickú bránku a ten na prekvapenie všetkých skončil za Hylákovým chrbtom - 0:1. Studenú sprchu pre "oceliarov" zariadil v polovici úvodnej dvadsaťminútovky Petráš, ktorý strelou spomedzi kruhov zužitkoval početnú výhodu o jedného hráča - 0:2. Košičania sa začali častejšie tlačiť do zakončenia, no únik Biceka v 17. minúte a Spilarovo zakončenie po ideálnej prihrávke Bartoša zmenu v skóre neprinieslo.

Piešťany nepoľavili v útočnej snahe a v 21. minúte tvrdo pálil Pašek. Na opačnej strane sa ocitol v podobnej šanci Šeda, ale ani on nepochodil. S pribúdajúcimi minútami sa hra zrýchlila, hralo sa viac do tela, no oba tímy zdobila viac hra smerom dozadu. Najväčšiu šancu „havranov“ mal v oslabení Pašek, v poslednej chvíli mu však vypichol puk košický bek Černák. Gól na hokejke mal Jánošík, ale netrafil priestor piešťanskej bránky, podobne ako na druhej strane v 36. minúte Stupka. Šúrek sa v 39. minúte zaskvel pri príležitosti Spilara, Hylák v záverečnej minúte zlikvidoval obrovskú šancu Pašeka a iba sa prizeral zakončeniu Stupku, ktorý však na jeho šťastie mieril vedľa.

Vstup do záverečného dejstva vyšiel "oceliarom", ktorí svoj tlak korunovali gólom z hokejky Sojčíka - 1:2. Vzápätí si Košičania zahrali presilovú hru 5 proti 4, no strely Jánošíka, Jenčíka a ani Bartoša si cestu do piešťanskej bránky nenašli. V 53. minúte hrali domáci hráči znova presilovku o jedného hráča, no Šúrek znova kryl dobre mierené strely Jenčíka a Jánošíka. Naďalej pokračovala strelecká prevaha košického tímu, "havrani" poctivo bránili a ojedinele vyrážali do protiútokov. Na začiatku 57. minúty tvrdo vypálil Konečný, no puk skončil iba v Hylákovej lapačke. Košice napriek obrovskej snahe už nedokázali vyrovnať a pri hre bez brankára inkasovali tretí gól z hokejky Pašeka - 1:3.

HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 1:3 (0:2, 0:0, 1:1) – stav série 0:1

Góly: 43. Sojčík (Češík) - 7. Románek (Bučka, Rais), 10. Petráš (Haring, Peško), 60. Pašek. 3209 divákov.

Leo Gudas, tréner Piešťan: „V prvej a druhej tretine sme boli trošku viac aktívni, mali sme dosť šancí a prejavilo sa to i gólovo. V tretej dvadsaťminútovke sme boli vylučovaní a tým sme sa dostali pod tlak. Sme radi za jeden maličký krôčik.“

Dušan Pašek, autor tretieho piešťanského gólu: „Očakávali sme košický tlak, no zároveň sme nechceli prísť ako ovce na porážku. Vzopreli sme sa a možno sme ich prekvapili, podarilo sa nám dať dva góly, ktoré určili ďalší priebeh zápasu. Pod výsledok sa podpísal dobrý výkon brankára Šúreka a tímová práca.“