Z Detvy s jedným víťazstvom, séria sa sťahuje do Trnavy

(Zdroj: HKTRNAVA.SK)

PLAY OFF

1. ZÁPAS

Detva - Trnava 1:4 (0:1, 0:1, 1:2) - stav série 0:1

Prvý štvrťfinálový súboj vyšiel lepšie hosťom, keď sa už v 11. minúte presadil Schmidt. Domácim nevychádzali presilovky a nedokázali sa presadiť cez zhustenú obranu hostí. Podržal ich aj brankár Hála, a tak v druhej tretine prišiel trest v podobe gólu Môčíka v 33. minúte. Hneď na úvod tretej tretiny sa presadil Lisoň. Domácim sa podarilo skórovať v presilovej hre zásluhou Martina Hajnika, no hneď o minútu neskôr upravil na konečných 4:1 pre Trnavu svojím druhým gólom v zápase Lisoň.
Góly: 51. Hajnik - 41. a 52. Lisoň, 11. D. Schmidt, 33. Môcik.

Vylúčenia: 9:11, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 37:28. Divákov: 500.

TRNAVA: Hála - Poláček, Reho, Krajčík, Valjent, Burzala, U. Demo, Hronec, Kubica - Lisoň, M. Baran, Môcik - Hluch, M. Čunderlík, P. Barinka - Glemba, D. Schmidt, Kovaľ - D. Božik, Hrbáčik, Rosa.

Matej Ševčík, tréner Trnavy: „Mali sme na začiatku kus šťastia. Vedeli sme čo nás čaká. Búrlivé prostredie od divákov, tlak od súpera, ktorý je favoritom série. My máme mladé mužstvo. Dnes sme ukázali vnútornú silu kolektívu. Pomohol nám prvý šťastný gól. Toto je play off, toto je o šťastí, partii. Uvedomuje si, že to je len začiatok. Môže sa to hrať na päť stretnutí, ale aj na tri. Môžu teraz domáci trikrát vyhrať, alebo sa nám môže podariť uspieť zajtra a v prvom domácom zápase. 1:0 nič ešte neznamená, séria je otvorená. Našou úlohou je bojovať a dobre reprezentovať náš klub. Dnes bola naša obrana výhoda. Domáci hrali to, čo sme očakávali. Dobre sme ich zachytávali. Aj Detva mala svoje možnosti, nepremenila ich, čo sa nám podarilo a preto sme vyhrali. Do zajtra sa musíme dať dokopy. Zostať hlavami na zemi a zopakovať dnešný výkon.“

Ostatné výsledky play off: Spišská Nová Ves - Prešov 8:4 (0:0, 5:1, 3:3) - stav série 1:0, Bardejov - Senica 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) - stav série 1:0, Liptovský Mikuláš - Michalovce 4:5 sn (1:1, 0:1, 3:2 - 0:0, 0:1) - stav série 0:1.

2. ZÁPAS

Detva – Trnava 6:1 (1:0, 4:0, 1:1) – stav série 1:1

Domáci začali druhý zápas oveľa lepšie ako prvý. K tlaku pomohli aj presilové hry. V 11. minúte zahrozil druhý útok, ale Hála si ešte poradil. Na druhej strane neuspel Lisoň. Skóre otvoril šesť sekúnd pred koncom prvej tretiny v presilovke Parkhouse.

V druhej tretine opäť Detva využila presilovku. Trnava následne hneď zaútočila, no pri puku pred prázdnou bránou bol prvý Predajniansky. Neskôr sa Gladiátori ubránili oslabeniu o dvoch, ale minútu po skončení už bolo 3:0. Svoj druhý gól pridal Parkhouse. O dve minúty dokonal hetrik gólom v oslabení, medzitým ešte trefu pridal Predajniansky.

Po piatich góloch tak v tretej tretine vystriedal Hálu v bráne Petrovič. Detva trochu zvoľnila z tempa, hru poznačili opäť aj vylúčenia. Trnave sa tak podarilo udrieť v presilovke o dvoch hráčov, no Hluchova trefa už bola len úpravou skóre. V závere ešte Petroviča prekonal Petro.

Góly: 20., 34. a 36. Parkhouse, 26. Kanaet, 35. Predajniansky, 60. Petro - 55. Hluch.

Vylúčenia: 11:13 na 2 min, navyše Predajniansky 10 nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránu: 40:31. Divákov: 403.

TRNAVA: Hála (41. Petrovič) - Poláček, Reho, Krajík, Valjent, Burzala, U. Demo, Hronec, Kubica - Lisoň, M. Baran, Môcik - Hluch, M. Čunderlík, P. Barinka - Glemba, D. Schmidt, Kovaľ - D. Božik, Hrbáčik, Rosa.

Matej Ševčík, tréner Trnavy: „Súper si od desiatej minúty vytvoril tlak. Využil naše chyby. To, že bol jasne lepší, musíme uznať. Ťažko sa hrá aj píska v štvrtej cenovej skupine, ako sme dnes boli, ktorá nesvedčí play-off. Toto vôbec nepomáha súťaži. Doma chceme prekvapiť a zdramatizovať sériu. Moje mužstvo je poloamatérske. Hráme za hokejky a obed.“

Ostatné výsledky play off: Spišská Nová Ves - Prešov 6:4 (0:1, 2:2, 4:1) - stav série 2:0, Bardejov - Senica 6:1 (2:0, 2:0, 2:1) - stav série 2:0, Liptovský Mikuláš - Michalovce 5:4 pp (1:1, 1:1, 2:2 - 1:0) - stav série 1:1.

1. Kreditná karta – áno alebo nie
  2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Kúpalisko v Kamennom mlyne prispôsobí výšku vstupného počasiu

Ak bude teplota nižšia ako 28 stupňov Celzia, kúpať sa bude dať za pár centov alebo aj zadarmo.

Vážnu nehodu pri Rohovciach zrejme spôsobilo nedanie prednosti v jazde

Zo siedmich zranených sa štyri osoby, vrátane maloletého dieťaťa a chodkyne, zranili ťažko, tri osoby utrpeli ľahšie zranenia.

Taekwondisti z Hwa-rang uspeli aj v českom Znojme

Počas prvého júnového víkendu sa konal 11. ročník medzinárodnej súťaži s názvom Znojmo Open 2018 v českom mestečku – Znojmo.

UEFA omilostila Spartak Trnava, doma bez divákov si zahrá iba v jednom dueli

Fanúšikovia Spartaka Trnava sa iba pred nedávnom dozvedeli túto skvelú správu.

V Krakovanoch dnes začínajú folklórne slávnosti

Počas celého festivalu sú pre návštevníkov pripravené sprievodné podujatia. Súťažiť sa bude v príprave šúľancov a miestne špeciality sa budú ochutnávať v "Kuchyni starých mám".