Nedeľa, 5. apríl, 2020 | Meniny má Miroslava

V derby s Trenčínom famózny obrat Piešťan, Kutálek s hetrikom

Piešťany si v 45. kole poradili na svojom ľade s Trenčínom 4:3, hoci prehrávali už 0:3.

Tibor Kutálek sa hetrikom pričinil o skvelý obrat Piešťan.Tibor Kutálek sa hetrikom pričinil o skvelý obrat Piešťan. (Zdroj: FOTO: MÁRIO PETLÁK)

Aktívnejšie začali hostia z Trenčína, prvú šancu však mali domáci, Kutálek však Konráda neprekonal. Naopak, v 4. minúte našiel Briestenský prihrávkou spoza brány Hudeca a ten strelou ponad Rybárovu lapačku otvoril skóre – 0:1. Domáci sa po góle prebrali a Konrád musel čeliť dvakrát Raisovi, nepresadil sa ani Stupka a ani počas presilovky Pašek, ktorý prenikol sám ale opäť stroskotal na Konrádovi.

Domáci sa v druhej časti snažili vyrovnať, avšak v 26. minúte zabudli na bránenie a Nemec v prečíslení a so šťastím prekonal Rybára – 0:2. O štyri minúty neskôr viedli Trenčania už trojgólovým rozdielom, o čo sa pričinil strelou od modrej Dudáša následne tečom Nemec. V 33. minúte stratil puk Melichárek, domáci v prečíslení dva na jedna Kutálkom znížili a naštartovali obrat v zápase. Následne mali Piešťany možnosť takmer minútovej presilovky o dvoch hráčov, v ktorej sa nepresadili, ale v 37. minúte unikol opäť Kutálek, opäť v situácii dva na jedna zobral zodpovednosť na seba a znížil na rozdiel gólu – 2:3. Povzbudení domáci stihli ešte vyrovnať, Jaborník našiel spoza Rybárovej brány na útočne modrej Kutálka a ten zaznamenal hetrik – 3:3.

Obrat dokonal v 43. minúte počas presilovej hry Rapáč, ku ktorému sa dostala nevydarená strela Leppänena – 4:3. Domáci sa v eufórii snažili pridať a ďalšie góly, ale Konrád bol proti. Naopak, Dukle sa v snahe o vyrovnanie nedarilo, nepomohla im ani presilovka a ani odvolanie Konráda. Piešťany si po skvelom obrate pripisujú tri body.

Piešťany – Trenčín 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)

Góly: 33. Kutálek, 37. Kutálek (Leppänen), 39. Kutálek (Jaborník, Pašek), 43. Rapáč (Leppänen, Pašek) – 4. Hudec (Briestenský, Nemec), 26. Nemec (Šišovský, Melichárek), 30. Nemec (Dudáš, Hlinka).

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: „Som veľmi rád, že sme sa za stavu 0:3 nepoložili. Dokázali sme sa vrátiť do zápasu a za šesť minút sme vyrovnali. Opäť sme využili presilovku a dali sme gól. Chalani si opäť vzorne pomáhali a to viedlo k úspechu. Kutálek sa nahneval a dal góly.“

Ostatné výsledky 45. kola: Martin – Nitra 4:5 pp (1:1, 2:2, 1:1 – 0:1), Košice – Zvolen 3:0 (2:0, 1:0, 0:0), Banská Bystrica – Žilina 3:1 (2:0, 1:0, 0:1), Skalica – Poprad 1:3 (0:2, 1:0, 0:1).