Pondelok, 5. december, 2022 | Meniny má Oto

MayNet Cup vyhrali hádzanári Sporty Hlohovec

Počas víkendu sa v Hlohovci konal už tretí ročník medzinárodného turnaja MayNet Cup.

Mužstvo Sporty Hlohovec domáci turnaj vyhralo.Mužstvo Sporty Hlohovec domáci turnaj vyhralo. (Zdroj: FOTO: SPORTA.SK)

HLOHOVEC. Organizátorom turnaja vyrobil ešte pred turnajom vrásky český klub Zubří, ktorý sa pre maródku v mužstve odhlásil z turnaja tri dni pred jeho začiatkom. Ich miesto tak zaujal zástupca slovenskej extraligy MHáK Martin. Okrem neho si Hlohovčania ešte zmerali sily s rakúskym klubom Krems a maďarským Balmazújváros.

SkryťVypnúť reklamu

1. ZÁPAS

Sporta Hlohovec – MHáK Martin 44:12 (24:5)

Proti poslednému celku extraligy nastúpili Hlohovčania s bráne s Konečným, na palubovke sa objavil aj dlhozranený Holdoš a okrem neho aj mladíci Kožík, Majbík, Janíček, Vaňko a Ivanov. Martinčania sa ujali vedenia, Sporta však odpovedala strelou Kožíka. Následne opečiatkovali martinskú konštrukciu Janíček, Holdoš a aj Vaňko, a tak svietil v piatej minúte na ukazovateli skóre stav 1:1. Postupne sa však domáci rozbehli a v desiatej minúte už viedli o štyri góly a k tomu hrali presilovku o dvoch hráčov. V 16. minúte si za stavu 12:3 zobral tréner Martina oddychový čas, aby svojmu mladému mužstvu dohovoril. Proti rozbehnutej Sporte však nemali mladíci z Martina nárok na zdramatizovanie, prípadne ich pribrzdenie a na polčasovú prestávku sa odchádzalo za jasného vedenia 24:5. Na tridsaťgólový rozdiel pre domácich stanovil v 55. minúte zápasu opäť Kožík – 40:10. Tri minúty pred koncom stretnutia si ešte tréner Martina zobral oddychový čas. Nakoniec si Hlohovec v prvom zápase poradil s Martinom jednoznačne 44:12.

SPORTA: Konečný, Kašťák – Kožík 13, Holdoš 1, Janíček 8/5, Ivanov 2, Majbík 5, Vaňko 4, Ďuriš, Petrov, Zaťko, Laho 3, Miženko, Mažár, Dudáš 1, Schwarz 3, Takáč 4. Tréner M. Lipták.

2. ZÁPAS

Hlohovec – Balmazújváros 30:23 (16:11)

Maďarskí hostia v prvých dvanástich minútach viedli, no keď domáci po sérii štyroch gólov otočili skóre zo 4:7 na 8:7 a do polčasu získali päťgólové vedenie, bolo o víťazovi prakticky rozhodnuté. V bráne Sporty sa v prvom polčase výborne prezentoval Žernovič, v druhej časti ho vystriedal Kašťák. Po zmene strán domáci svoje vedenie zvýšili až na rozdiel deviatich gólov, no v závere dovolili hosťom výsledok skorigovať. V slušne hranom zápase nemalo ani jedno z mužstiev výhodu sedmičky.

SPORTA: Žernovič, Kašťák – Takáč 2, Guzy 3, Laho 4, Holdoš 5, Miženko 1, Ďuriš 4, Petrov 5, Vaňko 1, Ivanov, Mažár 3, Zaťko 2, Dudáš.

3. ZÁPAS

Sporta Hlohovec – Krems 35:34 (19:15)

Súboj o víťaza turnaja začali lepšie domáci. Najskôr sa dvomi zákrokmi zaskvel Žernovič a následne otvoril skóre zo sedemmetrového hodu Zaťko. Hosťujúci Visy však dvomi gólmi stav zápasu otočil a Zaťko opäť zo sedmičky vyrovnal. Takto sa mužstvá naťahovali až do 12. minúty, kedy strelou cez celé ihrisko do prázdnej brány poslal Sportu prvýkrát do dvojgólového vedenia Dudáš – 8:6 a v 17. minúte už Hlohovec po góloch Guzyho a Laha viedol o štyri góly – 12:8. V 24. minúte sa však Rakúšania opäť dotiahli na rozdiel gólu, keď sa prezentoval presnými strelami Mitkov – 13:12, ale Hlohovčania zvládli záver prvého dejstva a vyhrali ho 19:15.

Krems v úvode druhého polčasu vybehol na domácich a chcel čo najskôr vyrovnať, Sporta si však stále udržiavala trojgólové vedenie. Hosťom sa stále nedarilo dotiahnuť sa na domácich, a tak si hosťujúci tréner zobral v 46. minúte na stavu 26:23 time out. Ten zrejme mužstvu pomohol, pretože v 50. minúte už mali Sportu na dostrel - 29:28, ale vylúčenie Schopfa a následná hra bez brankára bola voda na mlyn pre domácich – 52. minúta 32:28. V poslednej trojminútovke sa však Krems opäť dotiahol na rozdiel gólu – 35:34, ale Hlohovčania už víťazstvo ubránili.

SPORTA: Žernovič, Kašťák – Takáč, Guzy 4, Laho 2, Holdoš 1, Miženko 4, Ďuriš 5, Petrov, Vaňko 2, Ivanov 1, Mažár 4/1, Zaťko 5/4, Dudáš 7.

Ostatné výsledky: Krems – Balmazújváros 33:29 (17:9), Martin – Krems 24:41 (12:19), Balmazújváros – Martin 32:16 (16:8).

1. Sporta 3 3 0 0 109:69 6

2. Krems 3 2 0 1 108:88 4

3. Balmazújváros 3 1 0 2 84:79 2

4. Martin 3 0 0 3 52:117 0

Individuálne ocenenia – Najlepší hráč: Ľubomír Ďuriš (Sporta Hlohovec), najlepší strelec: Lukáš Kožík (Sporta Hlohovec) – 19 gólov, najlepší brankár: Martin Kamien (MHáK Martin).