Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa

Futsalisti predviedli skvelý obrat

Futsalisti Bulls Trnava získali prvé body.

Erik Takáč sa zaskvel štyrmi gólmi a prsty mal aj vo zvyšných dvoch domácich.Erik Takáč sa zaskvel štyrmi gólmi a prsty mal aj vo zvyšných dvoch domácich.(Zdroj: LUKÁŠ GRINAJ)

TRNAVA. Po nevydarenom druhom polčase v Žiline a následne výprasku, chceli Trnavčania v 3. kole konečne bodovať. To sa im v dramatickom zápase s Púchovom podarilo, keď sa zaskvel štyrmi gólmi Erik Takáč, ktorý aj prihrával na víťazný gól Jurinovi.

FC Bulls Trnava – FM Púchov 6:5 (2:4)

Hostia sa dostali už v 2. minúte do vedenia, keď sa krížnou strelou presadil Pagáč, domáci však bleskovo odpovedali ešte v tej istej minúte Takáčom. V 5. minúte zaváhal Cibulka, v 11. minúte zle rozohral Krátky a hosťujúci Pagáč skompletizoval hetrik a poslal Púchovčanov do dvojgólového vedenia - 1:3. Domáci sa snažili vrátiť do zápasu, ale boli to Púchovčaia, ktorí po akcii na jeden dotyk dopriali zakončenie do prázdnej brány Maníkovi – 1:4. Tento gól však paradoxne pomohol domácim, zlepšili sa v obrane a do polčasu ešte znížili Takáčom.

V druhom polčase začala pre domácich honba za vyrovnaním a v 21. minúte skompletizoval hetrik aj domáci Takáč, keď si pred bránou narazil loptu s Jurinom a bolo 3:4. Snaha o vyrovnanie bola veľká, ale Trnavčania si neodpustili ďalšiu chybu v obrane a Maník opäť poslal Púchov do dvojgólového vedenia. V 30. minúte sa však Púchovčania dopustili faulu vo vnútri „šestky“ a z nariadeného pokutového kopu znížil na 4:5 opäť Takáč. Keď sa v 35. minúte uvoľnil na krídle Krátky, snažil sa nájsť nabiehajúceho Takáča, ale vracajúci sa Loduha si jeho prihrávku zrazil do siete, bolo už vyrovnané – 5:5. V tej istej minúte sa ešte domácim vydaril brejk a Jurina sám pred brankárom dokonal obrat. Domáci následne nepremenili ešte dva desaťmetrové kopy za šesť faulov a hostia nezvládli záver, keď rozhodca poslal až dvoch hráčov Púchova predčasne pod sprchy.

Góly: Takáč 4, Jurina, vlastný – Pagáč 3, Maník 2.

ŽK: Krátky – Martinák, Pagáč, Maník. ČK: 40. Pagáč, 40. Maník. Pred 100 divákmi rozhodovali Szkokan, Ágg.

BULLS: Šóš (Hutár) – Pecho (K), Jurina, Krátky, Takáč – Cifra, Bohunický, Novota, Cibulka – Zvolenský. Tréner I. Švajda.

Igor Švajda, tréner FC Bulls: „Zápas sme opäť chceli začať zo zabezpečenej obrany, ale súper dal po našej prvej chybe hneď gól. Vzápätí sme však vyrovnali, ale opäť po našich chybách súper zvýšil už na 4:1. Do polčasu sme ešte znížili a v šatni sme si povedali, že treba viac zabojovať, čo sa prenieslo aj na palubovku. Znížili sme na rozdiel gólu, ale súper nám opäť odskočil na dva. Začali sme však premieňať šance, podarilo sa nám vyrovnať a nakoniec aj dostať do vedenia. Napriek dvom nepremenením „desinám“ sme už jednogólový náskok ubránili. Verím, že nás toto víťazstvo nakopne k lepším výkonom.“

Ostatné výsledky 3. kola: Banská Bystrica – Doxx Žilina 3:3 (2:1), Malacky – Poprad 8:3 (2:2), Prievidza – Podolie 4:6 (0:1), ŽFA Žilina mala voľno.