Bright Avenues uzatvára jednu hudobnú i životnú kapitolu.
TRNAVA. Ešte pred tromi rokmi sme upozornili na talentovanú Trnavčanku Janu Andevskú, ktorá sa po dvanástich rokoch vrátila z New Yorku do rodnej Trnavy. V týchto dňoch predstavila svoj prvý album Bright Avenues.
Začala s ním v USA
Na svojom debutovom CD začala pracovať ešte za „veľkou mlákou“ so samými zvučnými menami. Treba spomenúť Barryho Reynoldsa, skladateľa a gitaristu, ktorý spolupracoval s Grace Jones a Marianne Faitfull, či Maura Refoscoa, bubeníka a perkusionistu so známymi Red Hot Chilli Pepers či Atoms For Piece. Po návrate domov album dokončila sama doma a v štúdiu trnavského rádia Bunker s pomocou hudobníka Mária Gajarského z kapely Hash.
Niektoré skladby ešte spestrila klavírom, akustickou gitarou, vokálmi a husľami. Komplet produkcia aj aranžmány boli vo finále pod taktovkou samotnej autorky. „Výsledný efekt je príjemne vyzretá intímna výpoveď skladateľky nasiaknutá atmosférami a náladami, ktorými prechádzala, skombinovaná s prvkami vážnej hudby, ktorú opisuje ako „krásnu krabičku pravidiel a perfekcionizmu” spojenú so „slobodou” jej vlastných kompozícií,“ píše sa v sprievodnej správe o debutovom albume. Samotná Jana Andevská ho považuje za osobný, hlboko prežitý, označila ho za zrkadlo svojho života v USA. Album je zároveň jej „prechodom“ z vážnej hudby na vlastnú kompozíciu, kde sa cíti slobodnejšie.
Na CD je jedenásť skladieb v angličtine, príjemne vás prekvapí vážna hudba, alternative folk či pop.
Má aj nový klip
Svetlo sveta uzrel aj jej hudobný videoklip s rovnakým názvom ako celý album. Bright Avenues točili v Bratislave, v Maďarsku a pri rakúskom jazere Neusiedler s malym štábom: Miro Malek, Lucia Siposova, Simona Weisslechner a Lubo Malek.
Na otázku, či sa plánuje v Trnave usadiť natrvalo, odpovedala: „Teraz som tu, vnímam to ako návrat ku koreňom. Chcem sa podeliť so všetkým, čo som sa doteraz naučila a čo ma inšpirovalo v New Yorku. A posunúť tak vlastnú skúsenosť ďalej,“ uzavrela.