Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

Spartak zdolal Trenčanov gólom z penalty

Spartakovci privítali v 15. kole na svojom trávniku lídra súťaže z Trenčína.

Spartak sa teší z triumfu nad Trenčínom.(Zdroj: TASR)

TRNAVA. Už v tretej minúte sa cez troch protihráčov predral do šestnástky Mikovič, ale miesto strely volil prihrávku, a Trenčania loptu odkopli. V 8. minúte prihral Vyskočil vrchom na Mikoviča, ten loptu stlmil prsiami pre Vlaska, ktorý trafil žrď Šemrincovej brány. V 28. minúte mieril prvýkrát medzi tri žrde aj Trenčín, keď sa po rohovom kope a hlavičke Rundiča blysol Rusov.

V 37. minúte sa Trnavčanom vydarila rýchla akcia, Mikovič posunul, na Špaleka, ten dal do behu Janečkovi, ktorý v sklze poslal center priamo do ruky Simona a hlavný rozhodca odpískal pokutový kop. Loptu si postavil Erik Sabo a s prehľadom premenil 1:0. Trenčínu sa v prvom dejstve už odpovedať nepodarilo.

V úvode druhého polčasu zaváhal pri vysokom centri Tóth a Rusov trikrát po sebe najskôr vybehnutím, potom odkopom a nakoniec vyrazením lopty zachránil domácich od vyrovnania. Rovnako tak podržal svojich spoluhráčov v 57. minúte, kedy vychytal v tutovke Hajradinoviča. V 65. minúte odpovedali domáci, keď sa po centri Mikoviča a hlavičke Saba blysol zákrokom Šemrinec.

V 71. minúte nafilmoval pád cez Janečku Simon, pre čo nemal pochopenie hlavný rozhodca Vlk, ukázal hráčovi Trenčína druhú žltú kartu a poslal ho predčasne pod sprchy. Trenčania sa v 78. minúte dočkali gólu, ale rozhodcovia mávali ofsajd. V ďalšom priebehu sa neujali ani dve šance striedajúceho Jendrišeka, a tak si Trnavčania pripísali najtesnejšie víťazstvo nad lídrom tabuľky.

FC Spartak Trnava – AS Trenčín 1:0 (1:0)

Gól: 37. Sabo (11m). ŽK: 24. Vyskočil, 56. Vlasko, 57. Špalek, 67. Bortel - 18. Čögley, 37. Simon, 59. Lobotka, ČK: 72. Simon. Pred 2613 divákmi rozhodovali Vlk – Brendza, Hrčka.

SPARTAK: Rusov – Čonka, Tóth, Bortel, Janečka (K) – Mikovič (90.+ Farugia), Casado, Sabo, Špalek (84. Siva) – Vlasko – Vyskočil (58. Jendrišek). Tréner J. Jarábek.

TRENČÍN: Šemrinec – Rundič, Mišák (58. Bero), Macedo (90. James), Holúbek, Čögley, Guba (90. Mondek), Hajradinovič, Simon, Lobotka, Kleščík (K). Tréner I. Vrabec.

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: „Tešíme sa z víťazstva a zisku troch bodov, pretože zdolať Trenčín, ktorý je momentálne lídrom ligy, je veľmi cenné. Škoda nevyužitej Vlaskovej šance a Vyskočilovej pološance v prvom polčase. V druhom polčase sme zbytočne otvárali obranu a čisté konto sme si udržali len vďaka výbornému výkonu brankára Rusova. Vzhľadom na to, že máme stále množstvo zranených hráčov a pred sebou ťažké zápasy ceníme si víťazstvo a tri body.“

1. Rušeň sa zrazil s kamiónom, šofér z Turecka nerešpektoval STOP-ku +foto 6 476