Piešťany dostali lekciu od Popradu

Hokejisti Piešťan podľahli v nedeľu Popradu 2:6.

Piešťanci sa ujali vedenia v 6. minúte, keď v presilovke vypálil od modrej Rais a jeho strelu tečoval za Kostúra Brňák – 1:0. Hostia z Popradu odpovedali taktiež v presilovke, keď sa z ľavej strany snažil prepasírovať buk do brány Bartečko a za pomoci Brňáka sa mu to aj podarilo – 1:1. Zmeniť skóre sa mohlo po bekhende Matisa, keď Šúrek nemal hokejku a na opačnej strane po teči Klempu, ktorý mieril tesne vedľa.

V úvode druhej časti najskôr hostia nevyužili presilovku, ale chvíľu po jej skončení dostal až príliš veľa priestoru Paločko a „kamzíci“ viedli. Radosť z vedenia však netrvala dlho. Na konci 28. minúty potiahol Pašek puk do pásma na pravú stranu, krížom prihral doľava Holovičovi, ktorý hneď z prvej opäť doprava Kutálkovi, ktorý si položil brankára a vyrovnal. O pár sekúnd neskôr mohol poslať domácich do vedenia Toman, ale neuspel. Potom nevyužili Popradčania prečíslenie dvaja na brankára, ale vynahradili si to o minútu neskôr, keď domáci v presilovke stratili puk a Boltun svoj nájazd úspešne premenil – 2:3.

Domáci chceli v tretej časti vyrovnať, ale príležitosti mali Popradčania. V 50. minúte zvýšili hostia svoje vedenie v presilovej hre, keď sa z veľkého uhla presadil Sýkora, čo ešte hlavný rozhodca odobril telefonátom. Po štvrtom góle Piešťany vymenili brankára, ale Rýbár sa nestačili ani rozhliadnuť a po dvoch minútach v bránke ho strelou spomedzi kruhov prestrelil Takáč. Aby toho nebolo málo, v 55. minúte Rybárovi prešla do siete aj slabá strela Paukovčeka, ktorý tak stanovil na konečných 2:6.

Piešťany – Poprad 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)

Góly: 6. Brňák (Rais, Holovič), 28. Kutálek (Holovič, Pašek) – 9. Bartečko (Sýkora), 25. Paločko (Kroták), 34. Boltun (Bartečko), 50. Sýkora (Bartečko), 52. Takáč (Kroták, Suchý), 55. Paukovček (Hvila, Malina). Diváci: 779

Roman Sýkora, tréner Piešťan: „Od úvodu bolo vidno, že na ľade je len jedno mužstvo. Dali sme síce gól, ale od tohto momentu bohužiaľ Poprad dominoval, namiesto toho, aby sme držali zápas v rukách. Mrzí nás, že sme si dnes spravili hanbu a súperovi dnes môžem len pogratulovať k trom bodom, ktoré sú plne zaslúžené.“

Ostatné výsledky 15. kola: Košice – Skalica 2:0 (1:0, 1:0, 0:0), Trenčín Zvolen 5:2 (1:1, 2:0, 2:1), Martin – Žilina 1:3 (0:0, 1:1, 0:2), Banská Bytrica – Nitra 7:3 (2:1, 4:2, 1:0).