Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Futsalistom vstup do sezóny nevyšiel

Futsalisti FC Bulls Trnava vstúpili do novej sezóny domácou prehrou s Podolím 1:5.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO: MÁRIO PETLÁK)

TRNAVA. Posilnení domáci boli odhodlaní svojho súpera opäť zdolať, ako tomu bolo v úvodnom kole minulého ročníka. Ich odhodlanie však nestačilo. Hostia pozorne bránili a po rýchlych brejkoch, ktoré vznikli po domácich chybách, sa ujali už trojgólového vedenia. Ani zlepšený výkon domácich v druhom polčase už na body nestačil.

FC Bulls Trnava – FK Dragons Podolie 1:5 (0:3)

Trnavčania vstúpili do zápasu skvelo, hosťom odoberali loptu a obliehali aj ich bránku, avšak bez výrazného ohrozenia. Ako sa majú akcie zakončovať im ukázali hostia v 11. minúte, kedy po strate lopty a rýchlom brejku zakončil presne Směřička – 0:1. Na vlas rovnaké situácie sa v prvom polčase zopakovali ešte dvakrát a Podolie sa dostalo do vedenia 3:0. Domáci tlak na konci prvého polčasu už zníženie nepriniesol.

Bulls chceli zápas zvrátiť a do druhého polčasu nastúpili proti súperovi s pressingom. Ale strely Jurinu a Pecha vyrazil Bobocký a po strelách Krcha zvonila dvakrát žrď. Keď už domáce skórovanie viselo vo vzduchu, prišiel po chybe opäť rýchly brejk hostí, domáci obranca miesto odkopnutia lopty na roh sa ju snažil rozohrať a Jurčo nemal problém zakončiť do prázdnej brány – 0:4. Nakoniec sa Trnavčania dočkali, keď sa im vydarila krídelná akcia, k lopte sa dostal Novota a znížil na 1:4. Posledné slovo však mali hostia, keď zlý odkop Šoša pri vybehnutí zakončil do prázdnej brány Směřička – 1:5.

Góly: Novota – Směřička 4, Jurčo.

ŽK: Pyšný, 100 divákov.

BULLS: Šos, Uhrík – Krcho, Pecho, Jurina, Novota, Bohunický, Cifra, Zvolenský, Krátky. Tréner I. Švajda.

Igor Švajda (tréner Bulls Trnava): „Začali sme hrať zo zabezpečenej obrany. Bohužiaľ, spravili sme tri chyby, ktoré súper potrestal gólmi. My sme mali taktiež šance, ale nevyužili sme ich. V druhom polčase sme na súpera vybehli pressingom a darilo sa nám narúšať ich rozohrávku. Opäť sme si vypracovali šance, ale hráčom Podolia dobre zachytal brankár. Nepredviedli sme kolektívny výkon, skôr to bol súboj jednotlivcov. Z toho som sklamaný. Svoju daň sme si vybrali aj nezohratosťou, keďže sme mali nových hráčov, tí však ukázali, že majú na to, aby tomuto tímu pomohli.“

Ostatné výsledky 1. kola: Banská Bystrica – Žirafa Žilina 2:2 (1:1), Prievidza – Poprad 1:7 (0:2), FM Púchov – Doxx Žilina odložený na neurčito, Malacky mali voľno.

Program 2. kola, piatok 24. októbra o 20.00 hod.: Žirafa Žilina – Bulls Trnava.