Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

Piešťany nezvládli prestrelku s Bystricou

Hokejisti Piešťan podľahli v 13. kole na domácom ľade B. Bystrici.

Piešťancom nestačili na body ani štyri góly.Piešťancom nestačili na body ani štyri góly. (Zdroj: MÁRIO PETLÁK)

Domáci začali lepšie a už v druhej minúte sa ujali vedenia. Toman vybojoval puk za bránkou, prihral Peškoci, ten našiel pred bránou voľného Románka, ktorý už nemal problém trafiť - 1:0. Bystričania po inkasovanom góle zvýšili aktivitu, vypracovali so presilovku, ale v tej mohli inkasovať, Haring však miesto strely volil prihrávku. Nakoniec sa „barani“ dočkali, keď sa z pravej strany natlačil pred Rybára Bendík a nedal domácemu gólmanovi šancu. Piešťany však už o minútu opäť viedli, keď sa v presilovke presadil po Kutálkovej prihrávke Holovič – 2:1. Ďalšie množstvo šancí zostalo ešte nevyužitých.

Druhá časť bola takmer celá v jasnej réžii Bytričanov. Tým sa podarilo vyrovnať najskôr po kontroverznom vylúčení Brňáka, kedy zblízka vymietol Rybárovi pavučinu Kafka, to bežala 28.minúta. O tridsať sekúnd putoval na trestnú lavicu, opäť po kontroverznom súboji Srnec a Hudec po prihrávke cez šírku ihriska posla Bytricu do vedenia. Piešťany sa snažili vyrovnať, ale boli zjavne otrasené. Z minima šancí gól v druhej tretine nevyťažili.

Domáci chceli v záverečnej časti vyrovnať, a to sa im podarilo Klempom, ktorý prekonal Wiikmana pomedzi nohy – 3:3. O necelú minútu však Bystričania opäť viedli, keď si ľavú žrď zle pokryl Rybár a Hanndlovský ho aj za pomoci žrďe prekonal. V 48. minúte už viedli zásluhou Kafku Bystričania o dva góly a v 52. minúte zvýšil Zigo už na 3:6. Holovič síce z ľavého kruhu prekonal Wiikmana a znížil, ale posledné slovo mal Tóth, ktorý prekonal už striedajúceho Šúreka a stanovil na konečných 4:7.

Piešťany – Banská Bystrica 4:7 (2:1, 0:2, 2:4)

Góly: 2. Románek (Peško, Toman), 7. Holovič (Kutálek, Pašek), 44. Klempa (Šedivý), 53. Holovič (Šedivý, Peško) – 6. Bendík (Luža, Zigo), 8. Kafka (Preisinger, Jaborník), 29. Hudec (Kudrna), 45. Handlovský (Jaborník), 48. Kafka (Preisinger, Handlovský), 52. Zigo (Matoušek, Bendík), 56. Róth (Kytnár).

PIEŠŤANY: Rybár (52. Šúrek) – Šedivý, Škadra, Brňák, Rais, Cuník, Srnec, Bučka, Valjent - Konečný, Mišura, Klempa – Holovič, Pašek, Kutálek – Románek, Peško, Toman –Vaculín, Lichanec, Haring.

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: „V prvej časti sme sa uspokojili s výsledkom. V druhej časti Bystričania zabrali a potrestali nás dvomi gólmi v presilovkách. V tretej tretine sme sa dostali do hry vyrovnávajúcim gólom, vzápätí sme však dostali štvrtý gól a to nás zlomilo. Dovolím si tvrdiť, že Bystrica odohrala svoju najlepšiu tretiu tretinu v sezóne.“

Richard Zedník, asistent trénera B. Bystrice: „Nevedeli sme čo máme od Piešťan čakať, nakoľko porazili aj Nitru aj Košice. V prvej časti sme hrali katastrofálne. V druhej časti sa to začalo vyrovnávať a myslím si, že v tretej časti sme úplne dominovali. Tlačili sme sa pred bránu, prebrali sme v ofenzíve iniciatívu, berieme z Piešťan tri body a musíme byť spokojní.“

Ostatné výsledky 13. kola: Košice – Nitra 4:0 (1:0, 1:0, 2:0), Trenčín – Poprad 1:2 (0:2, 1:0, 0:0), Martin – Skalica 3:4 (1:2, 1:1, 1:1), Zvolen – Žilina 4:2 (1:0, 2:2, 1:0).