Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Sporta sa víťazne naladila na Lisabon

Hádzanári Sporty Hlohovec v stredu odohrali ôsme kolo hádzanárskej extraligy, v ktorom hostili ŠKP Bratislava.

HLOHOVEC. Na začiatku siedmej minúty sa hostia prekvapilo dostali do vedenia 3:2, no už predtým mali štyri možnosti dostať sa do vedenia, ale Žernovič bol proti a Hlohovčanom zabránila v gólovej radosti konštrukcia. V 8. minúte však navrátilec Zaťko vyrovnal. Zápas sa však vôbec nevyvíjal podľa želania domácich, a tí nevyužili ani sedmičku v 12. minúte. Až v 14. minúte sa zásluhou Takáča dostala Sporta opäť do vedenia – 5:4. V polovici devätnástej minúty sa prvýkrát dostali domáci do dvojgólového vedenia, keď Ďuriš upravil na 7:5, Zaťko dokonca na 8:5, ale Bratislavčania v priebehu minúty vyrovnali na 8:8. Nakoniec však domáci ovládli záver prvého polčasu a vyhrali ho 14:9.

Druhý polčas začali lepšie Hlohovčania a rýchlo sa dostali do vyššieho vedenia, ale ŠKP opäť stiahlo na rozdiel piatich gólov a v 40. minúte bol stav 20:15. Od 45. minúty to však začalo Hlohovčanom strieľať a v 50. minúte už bol rozdiel osemgólový – 26:18. Presne na konci 57. minúty zaznamenal tridsiaty gól domácich Vaňko a upravil na 30:22. Nakoniec Sporta zvládla rolu favorita a zvíťazila 31:24.

HC Sporta Hlohovec – ŠKP Bratislava 31:24 (14:9)

SPORTA: Olejár, Žernovič, Kašťák - Takáč 2, Guzy 2, Laho, Baláž 3/3, Miženko 3, Ďuriš 2, Vaňko 4, Ivanov 2, Mažár 2, Zaťko 5, Dudáš 2, Petrov 2, Majbík 2. Tréner M. Lipták.

Ostatné výsledky 8. kola: Topoľčany – Považská Bystrica 37:31 (19:16), Šaľa – Košice, Modra – Martin a Prešov – N. Zámky hrajú v sobotu 11. októbra.

5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  3. Hygge ako životný štýl
  4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  6. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  7. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  8. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  9. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  10. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 579

Tempo očkovania je v členských krajinách rôzne, najrýchlejšie napríklad očkujú Dáni.

2m

Záchranári odkazujú, nie každý s Covidom patrí do nemocnice.

2 h

Pre aplikáciu je potrebné zaregistrovať svojej osobné údaje, administrátori na odberovom mieste ich potom načítajú priamo cez QR kód.