Utorok, 24. október, 2017 | Meniny má Kvetoslava

Spartak zdolal DAC gólmi Vyskočila a Jendriška 3:1

Trnavčania po dvoch prehrách na ihrisku súpera zabrali naplno a zdolali Dunajskú Stredu.

Spartakovci sa opäť spolu s fanúšikmi mohli tešiť z víťazstva.(Zdroj: TASR)

TRNAVA. V Trnave sa začalo hneď od začiatku hrať hore-dole, ale obrany boli pozorné a v úvodnej desaťminútovke brankári prácu nemali. Až v 16. minúte prišiel prvý vzruch, keď Vlasko vybojoval loptu pri rohovej zastávke, poslal ju na hlavu Saba, ale ten mieril vysoko nad. Tempo zápasu postupne upadalo, čomu „prispel“ aj hlavný rozhodca neustálym prerušovaním hry.

Po polhodine hry zdvihol divákov zo sedadiel opäť Vlasko, keď sa z uhla pokúsil prekonať Penksu, mieril však nad. Prvá strela nad bránu v celom zápase prišla až po polhodine hry, jej autorom bol Vyskočil. V 34. minúte sa Trnavčanom vydarila akcia na jeden dotyk, keď sa tromi pätičkami uvoľnili, Čonka poslal center na hlavu Vyskočila a ten prekonal Penksu – 1:0. V 38. minúte musel Spartak vynútene striedať, keď bol Kuzma odnesený na nosidlách priamo do útrob štadiónu.

V 51. minúte sa ofsajdovej pasci vyhol Jurčo, rútil sa sám na brankára, ale Rusov mu loptu pri zasekávačke zobral. Hráči Dunajskej Stredy viac otvorili hru a snažili sa vyrovnať, čo bola možnosť pre Spartakovcov na rýchle brejky, ktoré však končili v ofsajdovej pasci hostí. V 70. minúte zahrávali domáci priamy kop po faule Straku, Vlasko poslal loptu na hlavu Vyskočila a ten zvýšil na 2:0.

V 79. minúte sa pred šestnástkou Trnavy tvrdo bojovalo o loptu, tá sa nakoniec dostala na opačnú stranu k osamotenému Štepanovskému, ktorý znížil. V 88. minúte sa Spartak dostal do šance, Mikovič prihrával Jendrišekovi, ktorý však neprestrelil obranný val. Vynahradil si to o dve minúty neskôr, keď obral o loptu Straku, pohybom oklamal aj brankára a zakončil do prázdnej brány – 3:1. V nadstavenom čase ešte mohol zvýšiť skóre Mikovič, rozhodol sa však prihrať Sabovi, ktorý nastrelil iba obrancu.

FC Spartak Trnava – DAC Dunajská Streda 3:1 (1:0)

Góly: 34. a 69. Vyskočil, 90. Jendrišek. – 79. Štepanovský. ŽK: 45. Vlasko, 60. Janečka, 67. Casado - 7. Krišto, 24. Tóth, 41. Brašeň, 45. Szabo, 69. Straka, 89. Saláta. ČK: 82. Tóth (DAC). Pred 2469 divákmi rozhodoval Chmura.

SPARTAK: Rusov – Čonka, Tóth, Bortel, Siva – Sabo, Kuzma (39. Špalek), Casado, Janečka – Vyskočil (78. Jendrišek), Vlasko (83. Mikovič). Tréner J. Jarábek.

DAC: Penksa – Tóth, Straka, Ujlaky (85. Antunovič), Krišto (46. Černák), Saláta, Turňa, Brašeň, Štepanovský, Szabo, Jurčo (56. Sabler). Tréner M. Radványi.

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: „Po dvoch prehrách vonku sme dnes potrebovali vyhrať. Hoci nám chýbala ľahkosť a upustili sme aj od pressingu, podali sme tímový výkon, ktorý nám priniesol výhru. Chlapci bojovali a vyplatili sa nám ja zmeny v zostave. DAC je silný súper a mňa teší, že sme ho zdolali.“