Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa

Piešťany tesne zdolali reprezentačnú dvadsiatku

Hokejisti Piešťan zdolali mladíkov z reprezentačnej dvadsiatky najtesnejším rozdielom.

V netradičnom čase a za účasti školákov sa v Piešťanoch predstavila slovenská „20“. Na prekvapenie všetkých to boli mladíci, ktorí malé prvé vážnejšie šance. Na začiatku siedmej minúty nemieril z kruhu presne Hrušík a o minútu neskôr pomotal hlavy piešťanským obrancom Koyš, ale ani z toho gól nebol. Po desiatej minúte už to boli domáci, keď najskôr neuspel príklepom Konečný a po ňom ani Mišura. V presilovke neuspel opäť hosťujúci Hrušík, ktorý nevyužil prečíslenie dva na jedna a na opačnej strane v oslabení Mišura a po ňom ani Klempa.

Havrani vstúpili do druhej tretiny presilovkou a to ich nakoplo k neskutočnému tlaku. Počas celej druhej časti sa pred Godlom točil kolotoč a leteli na neho strely z každej pozície. Brankár „dvadsiatky“ však držal mladíkov nad vodou, až do 37. minúty, kedy ho v presilovke prestrelil Rais. Mladíci už od takmer 34. minúty iba vyčkávali na sirénu. Piešťany svojho súpera v druhej časti prestrieľali 18:6.

V záverečnej časti Piešťany pokračovali v tlaku a v strelách na Godlu. Hráči slovenskej dvadsiatky prvýkrát v tretej tretine ohrozili Šúreka až na konci deviatej minúty. Domáci si však v tomto zápase nepotykali s koncovkou. Postupne sa nepresadili medzi kruhmi Kutálek, pri dorážke Rapáč, Mišura a a opäť Rapáč. A keď Konečného prienik cez celé ihrisko skončil iba na žrďke, Piešťany sa tešili z najtesnejšieho víťazstva.

Piešťany – Slovensko 20 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Góly: 37. Rais (Cuník, Holovič). Diváci: 1422.

PIEŠŤANY: Šúrek – Šedivý, Škadra, Brňák, Bučka, Cuník, Rais, Vajlent, Srnec – Konečný, Mišura, Klempa – Rapáč, Peško, Kutálek – Holovič, Pašek, Toman – Lichanec, Hamrák, Brzobohatý.

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: „Musím pochváliť hosťujúce mužstvo. Vedeli sme, že nepôjde o jednoduchý zápas a cez defenzívu hostí sme sa veľmi ťažko prepracovávali. My sme si dali cieľ dnes nedostať gól, čo sa nám podarilo. Hokej bol skvelý, vyhrali sme a ďakujem divákom.“

Ernest Bokroš, tréner SR 20: „Dnes môžem chlapcom vytknúť iba ofenzívu, pretože sme nedali žiadny gól. Chýbajú nám góly, čo by som pripísal skúsenostiam. Chlapci však predviedli poctivý výkon a splnili všetko, čo sme si povedali. Defenzívu dnes musím pochváliť. Hráme s juniormi a podali sme nadštandardný výkon. Bola tu skvelá atmosféra a my potrebujeme hrať pred plnými tribúnami, pretože v Kanade na chlapcov bude čakať 25 000 divákov.“