Obyvateľka Linčianskej sa sťažuje na nedostatok parkovacích miest a nebezpečný prechod cez ulicu pri základnej škole na Limbovej. Radnica miesto preverí.
TRNAVA. Na nedostatok parkovacích miest upozornila čitateľka Ľubomíra z Jiráskovej. Býva oproti budove základnej školy na Limbovej. Poukázala aj na neexistujúci priechod pre chodcov pri nákupnom centre, nehovoriac o bezbariérovom prístupu z ulice.
Parkovacie miesta nie sú vyznačené
„Rieši niekto aj Jiráskovu 4 až 6 s parkovacími miestami na Limbovej ulici?“ pýta sa Ľubomíra. Podľa jej slov jestvujúce parkovacie miesta pravidelne obsadia rodičia detí a zamestnanci súkromnej ZŠ. Kapacita parkoviska je približne 15 miest. Za 35 rokov, čo býva na sídlisku, radnica vraj nenašla financie ani na ich vyznačenie.
„Životu nebezpečný je aj neoznačený priechod pre chodcov k nákupnému stredisku, kde prechádzajú deti do školy,“ popisuje. Aj bezbariérový prístup z Limbovej chýba, ľudia na vozíčkoch nemôžu prejsť aj pre zásobovacie autá. Miesto sme preverili a dali sme čitateľke za pravdu. Bezpečný prechod tam chýba, navyše, cez neprehľadnú pravouhlú zákrutu si často okoloidúci krátia cestu k nákupnému stredisku.
Pred niekoľkými rokmi mesto zjednosmernilo celú Limbovú ulicu pre plynulejší prechod, a zároveň aj, aby mohli autá parkovať po oboch stranách ulice. Pri obojsmernej premávke to nebolo možné, dve oprotiidúce autá sa neobišli. Zjednosmernenie aspoň čiastočne pomohlo zvýšiť bezpečnosť v danom úseku.
Podnet preverí dopravná komisia
Pavol Tomašovič, hovorca mesta, nám potvrdil, že podnetom našej čitateľky sa bude zaoberať dopravná komisia. „Na úrovni mestského úradu sa prehodnocuje z hľadiska možností alternatívne riešenie bezpečnejšieho prechodu. Ten bude zaslaný na schválenie dopravnej polícii a ak bude spĺňať nový návrh legislatívne podmienky, bude prechod presunutý na bezpečnejšie miesto,“ dodáva Tomašovič.
Riešiť plánujú aj bezbariérový prístup a nové parkovacie miesta. „Hľadá sa majetkovoprávne riešenie, ktoré by umožnilo zlepšiť situáciu s parkovaním v danej lokalite,“ uzavrel Tomašovič.