Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Sporta prestrieľala Martin o 25 gólov

Hádzanári Sporty Hlohovec si v 4. kole zastrieľali proti Martinu.

HLOHOVEC. Domáci od začiatku jasne dominovali. Martinčania sa iba raz mohli dostať do vedenia, a to v 3. minúte, kedy útočili po nevyužitej akcii domácich za stavu 1:1. To sa však nestalo, a tak skóre v prospech domácich utešene narastalo. V 10. minúte viedla Sporta 9:3 a v 20. minúte dokonca po Lahovej premenenej sedmičke 16:6. V 26. minúte už zaznamenali Hlohovčania svoj dvadsiaty gól. Nakoniec prvý polčas vyhrali v pomere 24:12.

V druhom polčase začali domáci vlažnejšie, ale napriek tomu si udržiavali bezpečný náskok, ktorý bol v 40. minúte trinásťgólový – 31:18. Devastácia súpera pokračovala, k čomu prispel aj Juraj Kašťák, ktorý prišiel do brány v 45. minúte a počas prvých desiatich minút svojho pobytu na palubovke inkasoval iba raz. Nakoniec Hlohovčania vyhrali vysoko 48:23.

HC Sporta Hlohovec – MHáK Martin 48:23 (24:12)

SPORTA: Olejár, Žernovič, Kašťák - Takáč 3, Kožík 5, Laho 7/3, Miženko 3, Ďuriš 2, Petrov 5, Janíček 5, Vaňko 5, Ivanov 4, Mažár 2, Majbík 7. Tréner M. Lipták.

Ostatné výsledky 4. kola: Košice – Nové Zámky 31:31 (16:14), ŠKP Bratislava – Považská Bystrica 26:27 (11:14), Šaľa – Topoľčany 20:30 (12:14), Modra – Prešov 22:43 (13:19).