Piatok, 18. jún, 2021 | Meniny má VratislavKrížovkyKrížovky

Spartak nastrieľal B. Bystrici päť gólov

V týždni sa hralo 10. kolo Fortunaligy.

Erik Jendrišek strelil jeden z piatich gólov a konečne sa v trnavskom drese presadil.Erik Jendrišek strelil jeden z piatich gólov a konečne sa v trnavskom drese presadil. (Zdroj: SITA)

TRNAVA. Už v úvode sa snažil zakončiť Jendrišek, ale Boroš bol včas pri lopte. V 4. minúte však bol krátky už aj on, keď Čonkov center pred Jendriškom odvrátili hosťujúci obrancovia iba k Sabovi a ten otvoril skóre stretnutia – 1:0. V 17. minúte predviedol sólo Vlasko, ale jeho strelu tečoval do siete Sabo z ofsajdu. V 19. minúte si vymenil Sabo loptu so Špalekom a v poslednej chvíli stečoval na roh Sabovu strelu Peňaška.

Futbal v Trnave po prvom góle nesiahal ani na priemernú úroveň, ale v 33. minúte vybojoval loptu Střihavka, prihral na Mazana a ten krásnou strelou z rohu šestnástky obstrelil Rusova – 1:1. V 37. minúte sa Trnavčanom vydarila rýchla kontra, Jendríšek našiel z uhla Vlaska, ale s jeho strelou si Boroš s námahou poradil. V 44. minúte Trnava opäť viedla, keď Čonkov center pred Jendrišekom podvihol Peňaška a Schranz volejom prekonal Boroša – 2:1.

V 50. minúte vybojoval z uhla priamy kop Vlasko, poslal loptu na nohu Bortela a ten zvýšil na 3:1. V 53. minúte vybojoval loptu Špalek, vysunul Vlaska, ktorý v samostatnom nájazde neprekonal Boroša, po následnom centri Čonku trafil hlavou Špalek brvno a odrazenú loptu poslal do siete Jendrišek – 4:1.

V 66. minúte opäť zvonilo brvno Borošovej brány, tentokrát po hlavičke Jendrišeka a následne netrafil z hranice bieleho bodu bránu Janečka. V 68. minúte chyboval Tóth, Bystričania sa zmocnili lopty a po centri na opačnú stranu znížil Mazan – 4:2. Posledné slovo však mali Trnavčania, loptu vybojoval Mikovič, vymenil si ju s Vlaskom, ten mu ju vrátil a trnavský útočník pomedzi nohy po piatykrát prekonal Boroša.

FC Spartak Trnava – FK Dukla Banská Bystrica 5:2 (2:1)

Góly: 4. Sabo, 44. Schranz, 50. Bortel, 53. Jendrišek, 89. Mikovič – 33. a 68. Mazan. ŽK: 75. Cleber - 50. Peňaška, 59. Vajda. Pred 2026 divákmi rozhodoval Glova.

SPARTAK: Rusov – Čonka, Bortel, Tóth, Janečka – Schranz (80. Farrugia), Kuzma, Sabo, Špalek (60. Cleber) – Vlasko, Jendrišek (76. Mikovič). Tréner J. Jarábek.

DUKLA: Boroš – Peňaška, Dolný (57. Šovčík), Šumský (46. Wojnar), Mazan, De Vito, Střihavka (84. Balko), Lipták, Vajda, Ľupták, Savič. Tréner N. Hrnčár.

Juraj Jarábek, tréner Spartaka: „Musíme byť spokojní, aj keď sme hrali futbal s festivalom zahodených šancí a po tradičnej chybe sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Našťastie, v rýchlom slede sme dali druhý, tretí a štvrtý gól, no ani za stavu 4:1 sme sa nevyvarovali zbytočnej chyby a súper nás potrestal druhým gólom. Celkove z našej strany padlo päť gólov a diváci z tohto pohľadu mohli byť spokojní.“