Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav

Extraligová Nitra nad sily trnavských futsalistov

Zverenci trénera Igora Švajdu absolvovali prvý vážnejší prípravný zápas.

Trnavskí futsalisti nestačili na Nitru.(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO: MÁRIO PETLÁK)

TRNAVA. V príprave už zdolali Trnavčania Profišport 7:3, ale teraz pred nimi stál súper zvučnejšieho mena – extraligová MFsK Nitra. Proti tomuto súperovi odštartovali futsalisti zápasovú prípravu aj minulý rok a rovnako, ako minulý rok, aj teraz mu podľahli 2:6.

FC Bulls Divus Trnava – MFsK Nitra 2:6 (1:4)

Domáci nastúpili proti súperovi s rešpektom a už v 2. minúte prehrávali po strele na zadnú žrď a dorážke 0:1. O dve minúty už bol rozdiel dvojgólový a v 5. minúte po chybe obrany dokonca viedli Nitrania po samostatnom nájazde 3:0, keď si útočiaci hráč vychutnal domáceho brankára. Až po tomto momente sa „zobudili“ aj domáci.

Už v siedmej minúte znížil na 1:3 strelou Humel a hra sa začala vyrovnávať. Zníženie mal na nohe už Krátky, ale trafil iba žrď. V záverečnej trojminútovke zahodil svoje šance aj Novota, keď najskôr nastrelil žrď, potom tienený obrancom tesne minul a do tretice v samom závere prvého polčasu vystihol rozohrávku hostí, ale loptu poslal mimo. Do šatní sa tak išlo za stavu 1:4.

Úvod druhého polčasu patril opäť hosťom, ktorý zatlačili domácich, ale so strelami si poradila buď obrana alebo Uhrík, a keď bol krátky aj on, zachránilo Trnavčanov brvno. V 28. minúte domáci ťažili zo spolupráce Krátkeho s Jurinom, kedy si vymenili loptu a Krátky znížil na 2:4.

Po tomto góle domáci zacítili šancu. Hra sa následne otvorila a zvonili konštrukcie na oboch stranách. Keď už sa zdalo, že sa domáci dostávajú do zápasu, prišla strata lopty v strede poľa a hostia zvýšili na 5:2. V závere pridali aj šiesty gól.

Góly Trnavy: Humel, Krátky.

TRNAVA: Hutár (Uhrík) – Humel, Daniš, Krcho, Dzíbela – Jurina, Cifra, Krátky, Takáč – Novota, Maljar. Tréner I. Švajda.

Igor Švajda (tréner FC Bulls Trnava): „Prišiel k nám súper z Nitry, ktorý je určite kvalitatívne niekde inde. Hráva extraligu. Napriek prehre si myslím, že sme nepodali zlý výkon. Zaspali sme úvod a kým sme sa spamätali a naučili sa brániť útoky súpera, prehrávali sme 0:3. Postupne sa hra vyrovnávala, vypracovali sme si šance, ale nevedeli sme ich premieňať. V druhom polčase sme chceli pokračovať vo vyrovnanej hre a napádať viac súpera, čo sa nám začalo dariť. Súper však preukázal svoje skúsenosti a ubránil to. Dali sme síce jeden gól, ale nestačilo to. Myslím si, že výsledok zodpovedá kvalite súpera aj kvalite mužstiev.“

V pondelok odohrajú Trnavčania ďalší prípravný zápas proti reprezentácii Spojených Arabských Emirátov.

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  2. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  9. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  10. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Parťák zastreleného šéfa bankomatovej mafie v Opoji si na súde vypočul obžalobu

Obžalobu pre zločin krádeže si dnes na Okresnom súde v Trnave vypočul Martin K. zo Serede.

Zápas Trnavy proti Michalovciam nebude na domácej pôde

Zápas 4. kola Furtuna ligy medzi futbalistami FC Spartaka Trnava a MFK Zemplín Michalovce sa odohrá na štadióne v Zlatých Moravciach.