Piatok, 20. apríl, 2018 | Meniny má Marcel

Skvelá Trnava vyhrala nad St. Johnstone 2:1

Futbalisti Spartaka Trnava si v Škótsku vybojovali výhru 2:1 v prvom zápase tretieho predkola Európskej ligy.

Takto strelil jeden zo svojich gólov Ivan Schranz.(Zdroj: TASR)

PERTH. Futbalisti Spartaka Trnava majú namierené do play off Európskej ligy. V prvom zápase 3. predkola vyhrali na pôde škótskeho tímu St. Johnstone 2:1.

O oba góly hostí sa na štadióne McDiarmid Park v Perthe postaral Ivan Schranz, domáci korigovali skóre až v nadstavenom čase.

Spartak tak v začínajúcej sa sezóne predĺžil po presvedčivom výkone svoju šnúru bez prehry už na sedem zápasov.

Odveta je na programe o týždeň 7. augusta o 19.30 na štadióne v Zlatých Moravciach, kde už Spartak oslavoval postup cez maltský Hibernians i gruzínske Zestafoni.

Prvý zápas 3. predkola EL 2014/15

St. Johnstone - Spartak Trnava 1:2 (0:1)

Góly: 90.+3 Mackay - 34. a 63. Schranz, ŽK: B. Easton, Miller, Kane - Bortel, Vlasko. Rozhodovali: Gestranius - Aravirta, Alakare (všetci Fín.), 7001 divákov.

St.Johnstone: Mannus - Miller, Mackay, Wright, B. Easton - Brown, Millar (29. McDonald) - Croft, Wotherspoon, O'Halloran (76. Kane) - MacLean

Spartak Trnava: Rusov - Siva, Bortel, Tóth, Čonka - Sabo, Casado - Janečka, Schranz (89. Mikinič) - Vlasko (78. Chovanec) - Mikovič (61. Vyskočil)

Povedal po zápase

Juraj Jarábek, tréner Spartaka: "Chlapci odohrali fantasticky najmä prvý polčas, v druhom sme pridali druhý gól a Sabo mal ešte ďalšiu veľkú šancu na 3:0. Ale sme spokojní s víťazstvom, tu sa nevyhráva ľahko a my sme to dokázali. Škoda inkasovaného gólu v nadstavenom čase, pretože domáci dovtedy prakticky nemali žiadnu väčšiu šancu. Do odvety ideme s pokorou, lebo St. Johnstone je nepríjemný a agresívny súper. Ale ak hráči budú pokračovať v takýchto výkonoch, šancu na postup máme určite väčšiu ako protivník."

Trnavčania začali na súperovom ihrisku nebojácne a už v úvodnej desaťminútovke sa dvoma streleckými pokusmi prezentoval Janečka. Najskôr v 4. minúte nenamieril medzi žrde, o dve minúty neskôr ale brankár Mannus už musel zasahovať.

Po štvrťhodine hry a Vlaskovom rohovom kope zakončoval nebezpečne Schranz, o chvíľu neskôr sa to zopakovalo s nepresným finále Janečku. Spartak mal hru v moci, čo nezmenil ani prvý strelecký pokus domácich v 18. minúte halfvolejom v podaní Millara.

"Svätci" sa mierne osmelili, Wotherspoonov priamy kop ale Rusova neohrozil. Trnava bola naďalej aktívnejšia a dočkala sa v 34. minúte keď Schranz tvrdou strelou z uhla pod brvno po asistencii Vlaska poslal hostí do vedenia - 0:1. Prvý polčas vyznel jasne pre fortunaligistu a do kabín išiel zaslúžene s náskokom.

Po zmene strán tím St. Johnstone herne pridal a Wotherspoon v 51. minúte vyskúšal pozornosť Rusova. O päť minút neskôr sa v dobrej príležitosti ocitol obranca Miller, ale hlavou netrafil medzi tri žrde.

Spartak čakal na svoju šancu a tá prišla v 63. minúte, keď po chybe v domácej obrane brankár Mannus ešte prvý strelecký pokus vyrazil pred seba, na Schranzovu dorážku zblízka už ale nemal nárok - 0:2. V 69. minúte to mohol byť už trojgólový náskok Trnavčanov, Sabo ale svoju šancu nevyužil.

V záverečnej dvadsaťminútovke hru kúskovali časté nedovolené zákroky na oboch stranách. V 88. minúte Wotherspoon nastrelil brvno bránky a Mackay v tretej minúte nadstavenia znížil po rohu na 1:2. Spartak má ale pred budúcotýždňovou odvetou postupové karty vo svojich rukách.

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk

Šport

Spartak Trnava, šport a športové správy z regiónov Trnava, Hlohovec a Piešťany.

1. Navštívili sme bezdomovcov za Linčianskou. Niektorí mali upratané +foto Foto 794
  2. V motoreste pri Vlčkovciach horelo, hasiči sa dnu dostali cez okno Foto 632
  3. Trnavčan Godál: Musíme sa pozviechať, v sobotu nás čaká zápas sezóny Foto 289