Streda, 29. január, 2020 | Meniny má Gašpar

Spartak remizoval v Dunajskej Strede

Trnavčania neinkasovali už vo štvrtom zápase v rade, v druhom po sebe však ani neskórovali.

Ján Vlasko sa mohol stať hrdinom. Dvakrát nastrelil brvno a keď sa v závere gólovo presadil, rozhodca gól neuznal pre hru rukou.Ján Vlasko sa mohol stať hrdinom. Dvakrát nastrelil brvno a keď sa v závere gólovo presadil, rozhodca gól neuznal pre hru rukou.(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO: TASR)

DUNAJSKÁ STREDA. Pred zápasom si domáci fanúšikovia krásnou choreografiou uctili 110-ročný klub zo Žitného Ostrova. V úvode začali aktívnejšie domáci, hrozili hlavne zo štandardiek, ale neúspešne. V prvých 15-tich minútach sa hral naozaj dobrý zápas, obe mužstvá hrali útočný futbal, bojovalo sa o každú loptu. Do vyložených šancí sa však nikto nedostal.

V strede prvého polčasu hra upadla, bojovalo sa medzi šestnástkami. V 23. minúte Janečka prihral prudko do pokutového územia, kde sa k lopte dostal Casado, jeho strelu však brankár Penksa kryl. Prvý polčas sa skončil bez vážnejšej šance.

Začiatok druhého polčasu bol plný šancí. Najprv v 46. minúte Vlasko vystrelil zo stredového kruhu, vonku stojaci Penksa vytlačil loptu na brvno. Následne z dorážky dvakrát nastrelil Penksu Trnavčan Schranz. O 3 minút neskôr sa rútil na brankára Ujlaky, jeho šancu Rusov chytil, dorážajúci Brašeň však prestrelil prázdnu bránu.

Rozruch vyvolala vypadnutá elektrina, dôsledkom čoho nesvietili stožiare na jednom konci štadióna. V 81. minúte dostal za faul druhú žltú kapitán domácich Majerník, ktorý videl následne červenú. Následne odpískaný voľný kop zahral Vlasko, ktorý z 20 metrov nastrelil brvno. V 93. minúte mohol padnúť prvý gól zápasu, hosťujúci Vlasko však zahral rukou, za čo videl žltú kartu.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Trnava 0:0

ŽK: Straka, Horváth, Majerník, Krišto, Majerník, Antunovič - Schranz, Vlasko, ČK: 81 Majerník (DAC). Pred 4811 divákmi rozhodoval Jaška.

DAC: Penksa - Turňa, Struhár, Majerník, Szabó - Krišto, Straka - Brašeň, Horváth (63. Sabler, 89. Kwin), Ujlaky (69. Antunovič) – Jurčo. Tréner M. Radványi.
SPATAK: Rusov - Janečka, Bortel, Tóth, Čonka - Sabo (61. Mikovič), Kuzma (46. Vlasko), Casado, Siva, Špalek (73. Chovanec) – Schranz. Tréner J. Jarábek.

Juraj Jarábek, tréner Spartaka: „Hrali sme v krásnej atmosfére, v takej sa musí hrať hráčom dobre. Máme za sebou ťažké zápasy. V druhom polčase sme boli lepším mužstvom, mali sme šance na víťazstvo, potvrdili to Vlasko a Schranz. Musíme brať bod, ale mohli sme siahať na tri. Remíza je však spravodlivá.“

Ostatné výsledky 2. kola: Podbrezová – Myjava 1:2 (1:1), Banská Bystrica – Senica 2:2 (0:1), Zlaté Moravce – Ružomberok 1:1 (1:0), Žilina – Košice 4:1 (2:1), Slovan - Trenčín odložené na neurčito.

2. Peniaze z poistky môžete dostať rýchlejšie. Poradíme vám ako
  3. Zima v koži atopika: aká je vhodná starostlivosť o pokožku?
  4. Dell offers multifaceted careers
  5. It’s not about what a company does, but how it behaves
  6. Fixný výnos teraz až do 8 % ročne
  7. Zimná dovolenka: Doprajte si slnko a pohodu v Egypte
  8. Stredné školy: Kam a kedy poslať prihlášku?
  9. Fixný výnos teraz až do 8 % ročne
  10. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
  3. Prečo stále veríme v talizmany?
  4. Zima v koži atopika: aká je vhodná starostlivosť o pokožku?
  5. Fixný výnos teraz až do 8 % ročne
  6. It’s not about what a company does, but how it behaves
  7. Dell offers multifaceted careers
  8. Zimná dovolenka: Doprajte si slnko a pohodu v Egypte
  9. Košičan Erik Ňarjaš vyzve do tanca parlament!

Bročka reaguje na kritiku tínedžera: Beriem si z toho ponaučenie

Žiak základnej školy natočil a zverejnil video, v ktorom svojsky kritizuje primátora Petra Bročku vrátane vedenia mesta.

Vo Vrbovom odmietajú dovoz rádioaktívnych odpadov zo zahraničia

Názory miest a obcí v okolí Jaslovských Bohuníc na budúcnosť jadrovoenergetickej lokality sa naďalej rozchádzajú.

Panoráma Jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach.