TRNAVA. Počas výdatnejších dažďov sa hromadí voda na Kamennej ceste pred novými zastávkami mestskej hromadnej dopravy.
Upozornil na to čitateľ z neďalekého Bieleho Kostola. Nikomu vraj neodporúča stáť na zastávke, keď prší. „Stojí tam voda a v danom úseku je povolená rýchlosť70 km/h. Cestujúcich tam pravidelne poriadne ošpliechajú,“ tvrdí Miroslav z Bieleho Kostola s tým, že pre autá sa zasa vytvára riziko akvaplaningu.
Voda steká po ceste
Podnet sme preverili priamo na mieste. Sklon vozovky sa v danom úseku zvažuje z oboch strán. Miesto je takpovediac v jame, voda steká po ceste a hromadí sa priamo pred zastávkami. Navyše tam nie je kanalizácia, zrejme chýba aj drenáž, ktorá by dažďovú vodu zachytávala a odvádzala. Nahromadená voda zaberá aj časť priechodu pre chodcov.
Kamenná cesta je mestská komunikácia. Hovorca radnice Pavol Tomašovič nám potvrdil, že situáciu budú riešiť. Nové zastávky MHD postavil investor, zrejme ako vyvolanú investíciu, ktorý staval vedľajšiu rodinnú štvrť napravo od cesty. „Súkromná spoločnosť postavila dve nové zastávky, do cesty nezasahovala,“ potvrdil Tomašovič. Riešiť sa to bude, otázne je kedy. „Ak by to zabezpečovalo mesto, mohli by sme to reklamovať. Ale vzhľadom na to, že to robil súkromný investor, nebude to také pružné. Najskôr sa musíme stretnúť a dohodnúť sa, ako to napravíme,“ spresnil Tomašovič.
Cestujúci sa vraj zatiaľ nesťažovali
O podnete sme informovali aj riaditeľa trnavskej Slovenskej autobusovej dopravy (SAD) Juraja Kuzmu. Podrobnosti zisťoval priamo od šoférov. Od cestujúcich vraj nezaevidovali žiadne sťažnosti.
O danom úseku vedeli, problém s veľkou mlákou na ceste vraj trvá už roky. Vyhrotil sa v poslednom období, keď tam postavili dve nové zastávky. Pokiaľ sa to neupraví, odporúčame motoristom počas daždivých dní v danom úseku spomaliť a cestujúcim zasa čakať niekoľko metrov ďalej od zastávky.