Štvrtok, 21. marec, 2019 | Meniny má Blahoslav

Súboj o lídra pre Dubovany

V sobotu pokračovala súťaž III.B, kde najviac pútal zápas vedúcej dvojice. Druhé Dubovany hostili lídra z Koplotoviec.

Dubovany si poradili s Koplotovcami rozdielom triedy.Dubovany si poradili s Koplotovcami rozdielom triedy.(Zdroj: STANISLAV CIBULKA)

Dubovany – Koplotovce 3:0 (1:0)

Súboj o prvé miesto v tabuľke pritiahol do Dubovan dve stovky divákov, ktorí videli od začiatku opatrný futbal s minimom šancí. Loptu na kopačkách mali viac hostia, ale narážali na pozornú domácu defenzívu a až do konca zápasu bezchybného Beluského. Ten si v prvom polčase poradil s centrami aj strelou Tajbera. Domáci odpovedali M. Kollárom, ktorý nedosiahol na zadnej tyči na predĺženú loptu. Čo sa nepodarilo jemu dokázal O. Strečanský, ktorý si najlepšie naskočil na center a hlavou dostal Dubovany do vedenia.

Hostia z Koplotoviec sa snažili odpovedať a mali k tomu blízko po priamom kope Kolonyho, ktorý Beluský vyrazil iba nad seba a padajúca lopta skončila na brvne. V druhom polčase sa Koplotovce snažili vyrovnať, čo vyhovovalo domácim, ktorí pozorne naďalej bránili a vyrážali do rýchlych brejkov a po jednom z nich zazvonila po Svitekovej strele žrď. Na opačnej strane lietal do domácej šestnástky jeden center za druhým, ale tam buď kraľoval Beluský, alebo si hostia zavadzali, ako Kolony s Tajberom. V 67. minúte stiahol za dres mimo diania hry súpera hosťujúci Chovan a hlavný rozhodca ho po dohode s postranným poslal predčasne pod sprchy.

Domáci to trestali už o tri minúty, keď po kontakte zostal ležať hosťujúci P. Lackovič, Koplotovčania prestali hrať, čo domáci využili, do brejku sa dostal Svitek, obišiel aj brankára, zasekol si obrancu a Dubovany videli 2:0. Definitívne rozhodol o výsledku Svitek, ktorého fauloval Pikna a hlavný rozhodca nariadil pokutový kop. Sám faulovaný sa nemýlil a bolo 3:0. Hostia mohli skorigovať Hlavnom, ale ten sa nepresadil ani z malého vápna. Vzhľadom na výkon je prehra rozdielom triedy pre hostí krutá. Za zmienku stojí správanie oboch kapitánov, ktorý v emočne vypätom zápase pomáhali rozhodcom „schladiť“ horúce hlavy a krotili hráčov svojho mužstva.

Góly: 70. a 79. Svitek, 33. O. Strečanský.

ČK: 67. Chovan.

DUBOVANY: Beluský – Pastorek, O. Strečanský, Kusý, Kollár, Masarik, Vrbík, O. Strečanský, Brucháč, Svitek, Kollár (M. Strečanský, Herceg, Beník).

KOPLOTOVCE: Poláčik – Prokop, P. Lackovič, Bališ, Pikna, Chovan, M. Lackovič, Miklovič, Tajber, Kolóny, Hlavna (Pisarík).

Rozhodoval S. Krivošík.

Kočín-Lančár – H. Trhovište 2:0 (1:0)

V Kočíne videli diváci bojovný, ale aj technický futbal, ktorý často nie je vidieť v najnižších súťažiach. Ani nie po štvrťhodine hry otvoril gólový účet Bobček. Jeho priamy kop z polovice ihriska podcenil Ulianko a lopta skončila v sieti. V druhom polčase Reško po vydarenom centri z pravej strany hlavou stanovil na konečných 2:0. Hostia sa strelecky nepresadili, keď stroskatávali na dobre chytajúcom Kúdelovi. Domáci mali ešte nebezpečné strely z diaľky, ktoré sa však gólom neskončili rovnako, ako Hrčkova hlavička z päťky v druhom polčase.

Góly: 14. Bobček, 55. M. Reško.

KOČÍN: Kúdela – Knobloch, Rechtorík, Bobček, Lukáč, Žažo, Hruška, Tomiš, Pavlíček, Orihel, M. Reško (R. Reško, Madunický).

H. TRHOVIŠTE: Ulianko – Peťovský, Pavlák, Kadlečík, Korchaň, Lenghart, Ballek, Volko, L. Ondríšek, D. Ondríšek, Matečný (Borovský, Motálik, Dávid).

Rozhodoval Žec.

Šterusy – Žlkovce 2:3 (2:2)

Šterusania napriek tomu, že nastúpili v oklieštenej zostave, išli do vedenia ako prví. Dvakrát behom dvoch minút sa dostal do brejku Mačica a najskôr strelou z 20 metrov a potom po strele z rohu šestnástky dokázal skórovať. Netrvalo dlho a strelou spoza šestnástky znížil Žažo a o minútu neskôr vyrovnal Belák, ktorý potrestal zle zahranú malú domov, loptu vypichol a následne poslal do prázdnej brány. Po prestávky sa domácim zranil kapitán Marek Madunický a z rovnakého dôvodu opustil ihrisko aj Prvý. Hostia to využili a po kombinačnej akcii Blaško rozhodol o osude stretnutia. Po tomto momente z úvodu druhého polčasu sa stretnutie len dohrávalo.

Góly: 22. a 24. Mačica – 29. Žažo, 30. Belák, 48. Blaško.

ŠTERUSY: Mahrek – Michalák, Dovičič, Prvý, Marek Madunický, Nesteš, Sereda, Pečenadský, Mačica, Martin Madunický, Gajdošík (Nesteš).

ŽLKOVCE: Mokrý – Malovec, Paulík, Reho, Blaško, Žažo, Kubiš, Púdela, Galbička, Belák, Zachar (Marcinka, Galbička).

Rozhodoval Mi. Záhurančík.

Pastuchov – Nižná 4:1 (2:1)

V Pastuchove sa hral jednostranný futbal. Domáci prekvapili súpera dvomi rýchlymi gólmi. Najskôr sa po úniku trafil do vinklu Rolinec a o minúty neskôr unikol Mrlík a obstrelil bezmocného Dekana. Hostia odpovedali o pár minút gólom Piačku, ale v druhom polčase Koutný potvrdil z priameho kopu domácu dominanciu. Hostia v druhej časti hry fyzicky odpadli, keďže dohrávali oslabení o Bohunčáka, ktorý odstúpil už v prvom polčase. Pastuchovčania pridali ešte štvrtý gól a zaslúžene sa mohli radovať z víťazstva.

Góly: 8. Rolinec, 9. Mrlík, Koutný, A. Blšťák – 13. Piačka.

PASTUCHOV: Minarovič – Osuský, Hájnik, Mrlík, Fančovič, A. Blšťák, P. Blšťák, Gunda, Koutný, Fulír, Rolinec ().

NIŽNÁ: Dekan – Horváth, Novotný, E. Šimkovič, Kosmál, Bohunčák, Porubský, Magnus, P. Šimkovič, Piačka, P. Šimkovič.

Rozhodoval Fodor.

Merašice – Šulekovo B 0:0

Šulekovčania boli v prvej časti hry lepším mužstvom a vypracovali si aj niekoľko dobrých gólových príležitostí. Tie však neboli úspešné. Po prestávke sa role vymenili a Merašičania mali viac z hry a aj viac šancí. V samom závere mohol kapitán domácich Minárik rozhodnúť, ale jeho dorážka išla tesne mimo brány. Po bezgólovom priebehu sa body delili.

MERAŠICE: Guľa – Pereslényi, Škoda, Grežo, Kondvár, Laták, Chalány, Konečný, Minárik, Škoda, Zdeněk (Galbavý, Strešík, Kajzer).

ŠULEKOVO B: Bobák – Súkup, Žemla, Vašina, Juriga, Snoha, Vencel, D. Šoka, Gálik, Korchan, M. Šoka (Galánek, Ujlaky).

Rozhodoval Gabriel.

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  3. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  4. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  1. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  2. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?