Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Súboj o lídra pre Dubovany

V sobotu pokračovala súťaž III.B, kde najviac pútal zápas vedúcej dvojice. Druhé Dubovany hostili lídra z Koplotoviec.

Dubovany si poradili s Koplotovcami rozdielom triedy.Dubovany si poradili s Koplotovcami rozdielom triedy.(Zdroj: STANISLAV CIBULKA)

Dubovany – Koplotovce 3:0 (1:0)

Súboj o prvé miesto v tabuľke pritiahol do Dubovan dve stovky divákov, ktorí videli od začiatku opatrný futbal s minimom šancí. Loptu na kopačkách mali viac hostia, ale narážali na pozornú domácu defenzívu a až do konca zápasu bezchybného Beluského. Ten si v prvom polčase poradil s centrami aj strelou Tajbera. Domáci odpovedali M. Kollárom, ktorý nedosiahol na zadnej tyči na predĺženú loptu. Čo sa nepodarilo jemu dokázal O. Strečanský, ktorý si najlepšie naskočil na center a hlavou dostal Dubovany do vedenia.

Hostia z Koplotoviec sa snažili odpovedať a mali k tomu blízko po priamom kope Kolonyho, ktorý Beluský vyrazil iba nad seba a padajúca lopta skončila na brvne. V druhom polčase sa Koplotovce snažili vyrovnať, čo vyhovovalo domácim, ktorí pozorne naďalej bránili a vyrážali do rýchlych brejkov a po jednom z nich zazvonila po Svitekovej strele žrď. Na opačnej strane lietal do domácej šestnástky jeden center za druhým, ale tam buď kraľoval Beluský, alebo si hostia zavadzali, ako Kolony s Tajberom. V 67. minúte stiahol za dres mimo diania hry súpera hosťujúci Chovan a hlavný rozhodca ho po dohode s postranným poslal predčasne pod sprchy.

Domáci to trestali už o tri minúty, keď po kontakte zostal ležať hosťujúci P. Lackovič, Koplotovčania prestali hrať, čo domáci využili, do brejku sa dostal Svitek, obišiel aj brankára, zasekol si obrancu a Dubovany videli 2:0. Definitívne rozhodol o výsledku Svitek, ktorého fauloval Pikna a hlavný rozhodca nariadil pokutový kop. Sám faulovaný sa nemýlil a bolo 3:0. Hostia mohli skorigovať Hlavnom, ale ten sa nepresadil ani z malého vápna. Vzhľadom na výkon je prehra rozdielom triedy pre hostí krutá. Za zmienku stojí správanie oboch kapitánov, ktorý v emočne vypätom zápase pomáhali rozhodcom „schladiť“ horúce hlavy a krotili hráčov svojho mužstva.

Góly: 70. a 79. Svitek, 33. O. Strečanský.

ČK: 67. Chovan.

DUBOVANY: Beluský – Pastorek, O. Strečanský, Kusý, Kollár, Masarik, Vrbík, O. Strečanský, Brucháč, Svitek, Kollár (M. Strečanský, Herceg, Beník).

KOPLOTOVCE: Poláčik – Prokop, P. Lackovič, Bališ, Pikna, Chovan, M. Lackovič, Miklovič, Tajber, Kolóny, Hlavna (Pisarík).

Rozhodoval S. Krivošík.

Kočín-Lančár – H. Trhovište 2:0 (1:0)

V Kočíne videli diváci bojovný, ale aj technický futbal, ktorý často nie je vidieť v najnižších súťažiach. Ani nie po štvrťhodine hry otvoril gólový účet Bobček. Jeho priamy kop z polovice ihriska podcenil Ulianko a lopta skončila v sieti. V druhom polčase Reško po vydarenom centri z pravej strany hlavou stanovil na konečných 2:0. Hostia sa strelecky nepresadili, keď stroskatávali na dobre chytajúcom Kúdelovi. Domáci mali ešte nebezpečné strely z diaľky, ktoré sa však gólom neskončili rovnako, ako Hrčkova hlavička z päťky v druhom polčase.

Góly: 14. Bobček, 55. M. Reško.

KOČÍN: Kúdela – Knobloch, Rechtorík, Bobček, Lukáč, Žažo, Hruška, Tomiš, Pavlíček, Orihel, M. Reško (R. Reško, Madunický).

H. TRHOVIŠTE: Ulianko – Peťovský, Pavlák, Kadlečík, Korchaň, Lenghart, Ballek, Volko, L. Ondríšek, D. Ondríšek, Matečný (Borovský, Motálik, Dávid).

Rozhodoval Žec.

Šterusy – Žlkovce 2:3 (2:2)

Šterusania napriek tomu, že nastúpili v oklieštenej zostave, išli do vedenia ako prví. Dvakrát behom dvoch minút sa dostal do brejku Mačica a najskôr strelou z 20 metrov a potom po strele z rohu šestnástky dokázal skórovať. Netrvalo dlho a strelou spoza šestnástky znížil Žažo a o minútu neskôr vyrovnal Belák, ktorý potrestal zle zahranú malú domov, loptu vypichol a následne poslal do prázdnej brány. Po prestávky sa domácim zranil kapitán Marek Madunický a z rovnakého dôvodu opustil ihrisko aj Prvý. Hostia to využili a po kombinačnej akcii Blaško rozhodol o osude stretnutia. Po tomto momente z úvodu druhého polčasu sa stretnutie len dohrávalo.

Góly: 22. a 24. Mačica – 29. Žažo, 30. Belák, 48. Blaško.

ŠTERUSY: Mahrek – Michalák, Dovičič, Prvý, Marek Madunický, Nesteš, Sereda, Pečenadský, Mačica, Martin Madunický, Gajdošík (Nesteš).

ŽLKOVCE: Mokrý – Malovec, Paulík, Reho, Blaško, Žažo, Kubiš, Púdela, Galbička, Belák, Zachar (Marcinka, Galbička).

Rozhodoval Mi. Záhurančík.

Pastuchov – Nižná 4:1 (2:1)

V Pastuchove sa hral jednostranný futbal. Domáci prekvapili súpera dvomi rýchlymi gólmi. Najskôr sa po úniku trafil do vinklu Rolinec a o minúty neskôr unikol Mrlík a obstrelil bezmocného Dekana. Hostia odpovedali o pár minút gólom Piačku, ale v druhom polčase Koutný potvrdil z priameho kopu domácu dominanciu. Hostia v druhej časti hry fyzicky odpadli, keďže dohrávali oslabení o Bohunčáka, ktorý odstúpil už v prvom polčase. Pastuchovčania pridali ešte štvrtý gól a zaslúžene sa mohli radovať z víťazstva.

Góly: 8. Rolinec, 9. Mrlík, Koutný, A. Blšťák – 13. Piačka.

PASTUCHOV: Minarovič – Osuský, Hájnik, Mrlík, Fančovič, A. Blšťák, P. Blšťák, Gunda, Koutný, Fulír, Rolinec ().

NIŽNÁ: Dekan – Horváth, Novotný, E. Šimkovič, Kosmál, Bohunčák, Porubský, Magnus, P. Šimkovič, Piačka, P. Šimkovič.

Rozhodoval Fodor.

Merašice – Šulekovo B 0:0

Šulekovčania boli v prvej časti hry lepším mužstvom a vypracovali si aj niekoľko dobrých gólových príležitostí. Tie však neboli úspešné. Po prestávke sa role vymenili a Merašičania mali viac z hry a aj viac šancí. V samom závere mohol kapitán domácich Minárik rozhodnúť, ale jeho dorážka išla tesne mimo brány. Po bezgólovom priebehu sa body delili.

MERAŠICE: Guľa – Pereslényi, Škoda, Grežo, Kondvár, Laták, Chalány, Konečný, Minárik, Škoda, Zdeněk (Galbavý, Strešík, Kajzer).

ŠULEKOVO B: Bobák – Súkup, Žemla, Vašina, Juriga, Snoha, Vencel, D. Šoka, Gálik, Korchan, M. Šoka (Galánek, Ujlaky).