Postaviť ho príde inžinier z Číny, nebude mu to trvať viac ako desať dní.
PIEŠŤANY. Piešťany budú mať akvapark, aký nemá na Slovensku obdobu. Už v máji ráta súkromný investor s otvorením nafukovacieho akvaparku, ktorý bude rozložený na ploche jedného hektára.
Jeho súčasťou bude plavecký bazén s dĺžkou 40 metrov, zážitkový bazén s priemerom 30 metrov, 54 metrov dlhá šmykľavka a ďalšie atrakcie. Medzi nimi bude jemný plážový piesok a k dispozícii budú aj ležadlá.
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou
Piešťanský akvapark s kapacitou 800 až 1 000 návštevníkov bude otvorený každý deň od rána do neskorého večera. Takéto akvaparky možno vidieť podľa Milana Raffesberga zo spoločnosti Funny park v Spojených arabských emirátoch.
V Piešťanoch areál pomôže postaviť čínsky inžinier, ktorý priletí v polovici mája, samotná "výstavba“ nemá trvať viac ako desať dní. Zábavný park s nafukovacími atrakciami a vodou by mali otvoriť ešte koncom mája.
"Akvapark bude stáť v Piešťanoch dovtedy, dokedy bude vhodné počasie. Ak by bol pekný napríklad aj september, tak bude otvorený aj v septembri,“ povedal Raffesberg.
Zázemie areálu bude vybavené tak, aby v ňom rodiny mohli stráviť celé dni. K dispozícii bude reštaurácia, plážový bar a celý areál bude vybavený wifi zónou.