Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd

Trnavčania zdolali Myjavu na jej pôde rozdielom triedy

V 25. kole zavítal trnavský Spartak na pôdu Myjavy, ktorej sa chystali zverenci trénera Jarábka odplatiť jesennú prehru 2:6.

Spartakovci vyhrali tretí zápas v rade.(Zdroj: FOTO: LUKÁŠ GRINAJ)

MYJAVA. V úvodnej „oťukávacej“ desaťminútovke zaujal rohový kop Trnavčanov a slabá strela Oršulu, ktorú odvrátil Čarnota. V 15. minúte sa po prihrávke Daniela uvoľnil v strede poľa Pekár, jeho strelecký pokus však mieril presne do miest, kde stál Rusov. V 20. minúte vysunul Vlasko po rýchlom brejku Schranza, ale ten tiesnený zakončil veľmi slabo. Po polhodine hry sa Trnavčanom podarila akcia po ľavej strane, keď ešte Vlasko nepretlačil loptu na Vyskočila, tá sa následne odrazila k Sabovi, ktorý si zasekol obrancu a ľavačkou z hranice šestnástky otvoril skóre stretnutia.

V 34. minúte zahrával štandardnú situáciu Bruško a jeho center sa pokúsil akrobaticky zakončiť Černáček, mieril však veľmi nepresne. V 41. minúte sa na šestnástke uvoľnil Vlasko, ale mieril tesne nad Solničkovu bránu. Domáci mohli udrieť gólom do šatne ale prudký center Oršulu neumiestnil Kosík hlavou do brány.

V 54. minúte mali domáci vyrovnanie na hlave, z pravej strany poslal Daniel presný center na hlavu osamoteného Šuleka, ktorý z hranice malého vápna nepochopiteľne minul Rusovovu bránu. Nedáš-dostaneš sa opäť potvrdilo v 59. minúte, kedy prihrávku za obranu vrátil na šestnástku Sabo a nabiehajúci Kuzma už nemal problém prekonať Solničku – 0:2.

V 71. minúte napriahol azda z tridsiatich metrov Pekár a opečiatkoval spojnicu trnavskej brány! Po priamom kope Myjavy a strete s Rusovom zostal ne zemi ležať Vyskočil, ktorý bol odnesený na nosidlách. V 81. minúte pridal tretí gól Spartaka Hodek, ktorý po prihrávke Schranza na dvakrát prekonal Solničku a definitívne tak pochoval nádeje domácich na zisk bodov. V 86. minúte mohol pridať svoj druhý gól Hodek, ale krížnu prihrávku od Chovanca neusmernil do siete. Trnavčania tak dokonale oplatili Myjavčanom prehru z tretieho kola.

Spartak Myjava – FC Spartak Trnava 0:3 (0:1)

Góly: 31. Sabo, 59. Kuzma, 81. Hodek. ŽK: 51. Marček, 70. Kosík, 72. Častulín - 51. Vyskočil. Pred 2561 divákmi rozhodoval Samotný.

MYJAVA: Solnička – Kosík, Pekár (85. Kováč), Černáček (K), Oršula (67. Urgela), Šulek, Častulín, Marček, Bruško (46. Duga), Daniel, Siva. Tréner R. Dorňák.

TRNAVA: Rusov – Janečka, Tóth, Čarnota, Grabež – Sabo, Kuzma, Procházka, Schranz (81. Chovanec) – Vlasko (83. Mikovič) – Vyskočil (75. Hodek). Tréner J. Jarábek.

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: „Veľmi sme túžili dnes na Myjave vyhrať, pretože bilancia nebola lichotivá. Sú tu veľmi dobré vzťahy medzi majiteľmi, takže my sme museli dať aj pánovi majiteľovi darček a sme radi, že sa nám to podarilo a že víťazstvo chlapci venujú jemu. Chceme vyhrať každý zápas a dnes to vyšlo. Poctivo sme sa pripravili na Myjavu, eliminovali sme ich silné zbrane, rýchlu prechodovú fázu a štandardné situácie. Naopak, vedeli sme, kde majú slabiny. Po prvom góle Erika Saba z nás spadla zviazanosť. Myslím, že druhý polčas sme dominovali. Zaslúžene sme zvíťazili. Ďakujem chlapcom, pretože podali dobrý, kolektívny výkon.“

Ostatné výsledky 25. kola: MFK Ružomberok - FK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1), MFK Košice - FC Nitra 1:0 (0:0), AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0), FK Senica - FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:3 (2:3). Žilina – Zlaté Moravce sa hrá v pondelok 7. apríla.