TRNAVA. Školy, ktorým trnavská automobilka venovala vozidlá, boli vybrané na základe dlhodobej spolupráce. Prvé vozidlo smerovalo do Strednej odbornej školy technickej v Hlohovci, s ktorou PSA Slovakia spolupracuje v rámci základných kurzov zvárania pre svojich zamestnancov.
Vozidlo poslúži zamestnancom pre školiace potreby a žiakom pri výučbe elektrotechnických a strojárskych odborov.
"Druhé vozidlo automobilka darovala Strednej priemyselnej škole strojníckej na Fajnorovej ulici v Bratislave, s ktorou spolupracuje v rámci projektu Koordinačného centra odborného vzdelávania. Spoločnosť PSA Slovakia vytvorila v škole školiace stredisko, ktoré slúžilo najprv pre zamestnancov automobilky v etape spúšťania výroby v závode. Teraz ho využívajú žiaci na výučbu odborných predmetov s technickým zameraním a externé spoločnosti na školenia, " informoval hovorca spoločnosti Peter Švec.
Trnavská automobilka sa, ako dodal, od svojho vzniku venuje podpore vzdelávania mladej generácie v odboroch blízkych automobilovému priemyslu na stredoškolskej a vysokoškolskej úrovni.
V rámci skvalitnenia edukačného procesu sa preto rozhodla pravidelne poskytovať vybraným školám dary vo forme automobilov a jednotlivých komponentov, ktoré študenti ďalej používajú ako pedagogické pomôcky najmä na odborných predmetoch. Doteraz spoločnosť poskytla 46 vozidiel značiek Peugeot a Citroën.
Trnavská automobilka je technologicky jednou z najnovších v rámci skupiny PSA Peugeot Citroën. Strategickú investíciu na Slovensku oznámil francúzsky koncern v januári 2003. Jej celková výška je približne miliarda eur.
Aktuálne vyrába modely Peugeot 208 a Citroën C3 Picasso, ktorý sa od roku 2008 vyrába exkluzívne len na Slovensku. V rámci príspevku k trvalo udržateľnému rozvoju zredukovala automobilka od júna 2012 objem odpadu na skládku na nulu. Trnavský závod patrí v spotrebe energií na výrobu jedného vozidla medzi najlepšie automobilky v Európe.