Utorok, 28. január, 2020 | Meniny má Alfonz

Po dráme opäť víťazstvo, Piešťany vedú v sérii 2:0

Piešťanskí hokejisti si aj v druhom zápase poradili s Popradom 2:1.

Piešťany sa môžu tešiť. Séria sa sťahuje do Popradu.Piešťany sa môžu tešiť. Séria sa sťahuje do Popradu.(Zdroj: TASR)

PIEŠŤANY. Do druhého zápasu vstúpil lepšie Poprad a hneď v úvode sa pred Tomekom nepresadil Paukovček. V 10. minúte našiel Holovič zadovkou pred bránkou Stupku a ten dostal domácich do vedenia. Už o minútu vypichol obrancom puk na modrej čiare Melichárek a svoj nájazd zakončil gólom pod hornú žŕďku – 2:0. Hosťujúci tréner zareagoval na dva rýchle góly time-outom. To hostí povzbudilo a už o pár sekúnd mohol znížiť Mlynarovič, ale neprekonal ležiaceho Tomeka. Následne dostali hostia možnosť štvorminútovej presilovej hry, ale mohli v nej inkasovať, keď sa nepresadili Nemec ani Lušňák. V závere ešte zaujal prienik Lapšanského, ale Tomek bol pozorný.

Druhá tretina patrila domácim. Nakopla ich presilovka, v ktorej najskôr po prihrávke Peška netrafil prázdnu bránku Filip, potom sa pred bránkou po prihrávke Raisa obtočil Mišura, ale ani on nemieril presne a gólom sa neskončila Peška. V ďalšom priebehu zlyhali vo výborných šanciach Stupka, Lušňák aj Nemec. Poprad bol prakticky bezzubý, až na záverečnú minútu v ktorej ohrozil Tomeka strelami od modrej počas presilovky.

Záverečná časť bola absolútne v réžii hosťujúcich „kamzíkov. Najskôr síce nevyužili takmer minútovú presilovku o dvoch hráčov, keď na zadnej žrdi nedorazili Sýkora a neskôr Mlynarovič, ale po strele Fabiána už sa hostia tešili – 2:1. Gól Popradčanov nakopol a počas celej tretiny zvierali domácich v ich obrannom pásme, ale vyrovnanie neprichádzalo ani po strele Vaica. V poslednej minúte zápasu oslabil svoje mužstvo vyhodením puku z ľadovej plochy a Popradčania dohrali presilovku bez brankára a so šiestimi hráčmi, vytúženého vyrovnania sa však nedočkali.

Piešťany – Poprad 2:1 (2:0, 0:0, 0:1) - stav série 2:0

Góly: 10. Stupka, 11. Melichárek – 43. Fabián.

Vylúčenia: 6:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali J. Konc, Lokšík, Holienka, Valach. 1251 divákov.

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: „Som rád, že sme zvládli aj druhý zápas. Stretnutie nezačalo pre nás dobre, mali sme problém s pohybom. Do konca tretiny sa nám podarilo dvomi gólmi rozhodnúť stretnutie. Druhá časť bola z našej strany vynikajúca, ale nevyužili sme svoje šance. Do záverečnej tretiny sme vstupovali, tak, ako včera, zo zabezpečenej obrany a čakali na chybu súpera. Hoci sme inkasovali gól, bojovnosťou a obetavosťou sme zápas dotiahli do víťazného konca. Mrzí ma, že si na štvrťfinále play off našlo cestu málo divákov.“

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: „Do zápasu sme vstúpili lepšie, ako včera, ale nepodarilo sa nám streliť gól. Naopak, po dvoch hrubých chybách sme dvakrát inkasovali a domáci viedli prakticky z ničoho. V druhej tretine mali Piešťany navrch, ale nevyužili svoje šance, čo nás povzbudilo. Tretia časť bola v našej réžii, mali sme šance, ale domáci brankár nás vychytal. Ak by sme lepšie hrali presilovky, výsledok by bol iný.“

1. Zima v koži atopika: aká je vhodná starostlivosť o pokožku?