TRNAVA. Maratón nezabudnuteľných cestovateľských zážitkov ponúka festival Cestou necestou, ktorý štartuje v sobotu 1. marca v Art klube v Trnave. Jeho cieľom je inšpirovať ľudí k cestovaniu na všetky svetové strany a spoznávaniu nepoznaného. Festival bude v sobotu 8. marca aj v Trenčíne a vyvrcholí v týždni od 14. do 20. marca v Bratislave.
Festival je podľa jeho zakladateľa a známeho slovenského cestovateľa Michala Knitla určený pre ľudí, ktorí strávili tisícky kilometrov na cestách, ale aj pre tých, čo zatiaľ cestujú len prstom na mape. Organizátori sa snažili do programu dostať známe cestovateľské mená, ale aj takých cestovateľov, ktorí nie sú verejnosti príliš známi.
Atraktívnou bude podľa Knitla prezentácia Mareka Slobodníka o prechode Južnej Ameriky na Jawe, ďalej premietanie filmu Vlčie hory a diskusia s jeho tvorcami Erikom Balážom a Karolom Kaliským, či prezentácia o netradičnom festivale Burning man s Michalom Pastierom.
Festival Cestou necestou, ktorý mal úspešnú premiéru minulý rok, nebude len o cestovaní, ale aj o práci a dobrovoľníctve v zahraničí.