Sobota, 4. december, 2021 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Berényi predstihol v Trnave Uhliarika, prvý skončil Mikuš

Tibor Mikuš vyhral prvé kolo s náskokom. József Berényi skončil druhý o 55 hlasov.

József Berényi sa vyjadrí k výsledkom v nedeľu ráno.József Berényi sa vyjadrí k výsledkom v nedeľu ráno. (Zdroj: ARCHÍV - SITA)

Písal editor SME Martin Lipták
a redaktori týždenníkov MY
Lenka Štepáneková, Žaneta Janečková,
Ingrid Sochorová a Peter Briška

Zhrnutie

Prvé kolo vyhral Tibor Mikuš (nezávislý s podporou Smeru, SNS a KSS). Druhý je József Berényi (SMK, OKS), ktorý po spočítaní všetkých hlasov predstihol dovtedy druhého Ivana Uhliarika (KDH, SDKÚ) o 55 hlasov.

Berényi po asistentovi odkázal, že sa k výsledku vyjadrí v nedeľu ráno.

Druhé kolo župných volieb sa uskutoční v sobotu 23. novembra. Nový župan bude musieť riešiť rekordný dlh župy aj dlhy nemocníc.


Spravodajstvo minúta po minúte sme ukončili

2:26 Voľby v trnavskej župe priniesli na poslednú chvíľu prekvapenie. Po spočítaní všetkých hlasov predstihol József Berényi dovtedy druhého Ivana Uhliarika. Rozdiel predstavoval 55 hlasov. Prvý skončil Tibor Mikuš so ziskom 40 percent.

József Berényi získal presne 14 339 hlasov (18,33 percenta), Ivan Uhliarik 14 284 hlasov (18,26 hlasov). Volebná účasť bola nízka, hlasovať prišlo 17,5 percenta oprávnených voličov.

1:56 Ivan Uhliarik poďakoval voličom, ktorí mu odovzdali hlas. Pred druhým kolom chce naďalej komunikovať boj proti privatizácii nemocníc. Nekomentoval, či je sklamaný náskokom Tibora Mikuša.

1:47 Analytik agentúry Focus predpokladá, že pre Ivana Uhliarika bude zložité získať podporu maďarských voličov.

1:27 Súboj o druhé kolo bol v Trnave tesný. Na druhého Ivana Uhliarika sa dotiahli József Berényi (SMK, OKS) a József Nagy (Most).

1:24 Tibor Mikuš tvrdí, že nie je sklamaný tým, že bude druhé kolo. V druhom kole chce osloviť maďarských voličov, pričom plánuje požiadať o podporu strany Most a SMK. Hovorí, že maďarskí voliči majú väčšiu volebnú disciplínu.

0:50 Zdá sa, že o výsledkoch v trnavskej župe je prakticky rozhodnuté. Po spočítaní takmer všetkých hlasov má Tibor Mikuš 44,3 percenta a Ivan Uhliarik 20,7 percenta. "Nie som spokojný s tým, keď niekto získa 44 percent prácou a niekto 22 percent klamstvom," komentoval výsledky Mikuš.

0:32 "V tejto kampani odznelo veľa podlostí, najmä od kandidáta strany, ktorá si hovorí kresťanská a demokratická," povedal Tibor Mikuš na adresu protikandidáta Ivana Uhliarika.

0:28 Tibor Mikuš prišiel medzi novinárov, priebežné výsledky komentovať nechcel. Spolužiaci, ktorí s ním boli v Pivnici u Mešťana, už odišli, zostal len štáb.

0:18 V štábe Tibora Mikuša presunuli novinárov do osobitného salónika. Mikušov asistent Juraj Staffa priebežne prichádza a kontroluje vývoj sčítania hlasov.

23:57 O trnavskom županovi zrejme rozhodne druhé kolo volieb. Po sčítaní takmer polovice hlasov má Tibor Mikuš 46,5 percenta. Druhý je Ivan Uhliarik s vyše 23 percentami.

Referendum v Gáni bude neplatné

23:35 Tibor Mikuš čaká na výsledky v spoločnosti spolužiakov v trnavskej Pivnici u Mešťana. Panuje tam pokojná atmosféra.

23:23 Po sčítaní 14 percent hlasov klesla podpora Tibora Mikuša na 44 percent. V druhom kole by tak súperil s Ivanom Uhliarikom, ktorý má nad tretím kandidátom Józsefom Nagym náskok vyše 10 percent.

23:10 Podľa prvých výsledkov vedie doterajší župan Tibor Mikuš. So ziskom nad 50 percent by k potvrdeniu vo funkcii nepotreboval druhé kolo.

23:05 Referendum v obci Gáň v okrese Galanta o obnove budovy bývalého pohostinského zariadenia alebo o výstavbe nového kultúrno-spoločenského centra je pravdepodobne neplatné, keďže sa na ňom zúčastnilo asi 35 percent obyvateľstva. "Oficiálne výsledky sa vyhlásia v pondelok na zasadnutí obecného zastupiteľstva," povedala predsedníčka komisie pre referendum Anna Kivarotová.

Referendum malo vyriešiť nezhody medzi starostkou obce a niektorými poslancami obecného zastupiteľstva. Starostka Denisa Ivančíková je za rekonštrukciu starej budovy pohostinstva, väčšina poslancov však presadzuje zbúranie krčmy a postavenie kultúrneho centra.

22:55 Slabá volebná účasť k večeru mierne vzrástla, no viaceré volebné komisie hlásili, že bude rekordne nízka. K volebnej urne prišlo málo obyvateľov aj v najmenšej dedine Žitného ostrova v Kyseliciach. Nevyužívali sa v dostatočnej miere ani prenosné urny napríklad v Hornom Bare.

22:05 Podľa predbežných informácií bude Tibor Mikuš čakať na výsledky volieb v trnavskej Pivnici u Mešťana. Ivan Uhliarik je v hoteli Phoenix, no zvažuje presun do Bratislavy do televíznej diskusie.

mik1_res.jpg

V štábe Tibora Mikuša. FOTO - TASR

K zoznamom by si želali aj fotografie

22:00 Volebné miestnosti uzatvorili. Viacerí členovia komisií odhadovali, že hlasy spočítajú ešte do polnoci.

21:16 Výsledky miestneho referenda o budúcom vzhľade centra obce Gáň v okrese Galanta nebudú známe až do pondelka. Podľa členky volebnej komisie Miriam Jarošovej majú na ich spracovanie tri dni, čo plánujú využiť.

21:11 Ani necelú hodinu pred uzatvorením volebných miestností neriešila Krajská volebná komisia podľa jej predsedu Róberta Orihela žiadny podnet. Jej členovia boli v priebehu dňa na výjazdoch na Záhorí i v južných okresoch kraja, kde nezistili žiadne porušenie zákona. "Informácie o účasti máme len veľmi kusé, predpokladá sa, že bude nižšia ako pred štyrmi rokmi. Okrem tohto faktoru je priebeh volieb takmer identický, pokojný a bezproblémový," povedal Orihel.

20:44 V uplynulých župných voľbách stačilo kandidátovi v obvode Piešťany získať najmenej 1671 hlasov, aby sa stal poslancom. V dunajskostredskom obvode získal poslanec s najmenším počtom hlasov na svoju stranu 5637 voličov. Nízka volebná účasť tak môže výsledky poriadne zamiešať.

20:23 Súčasný predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš zatiaľ priebeh volieb komentovať nechcel. Vyjadrí sa až po 22. hodine, keď už budú známe aspoň čiastkové výsledky.

20:03 V Hornom Bare v okrese Dunajská Streda volili klienti Domova sociálnych služieb pre mentálne postihnutých dospelých mužov do prenosnej urny. Z 98 chlapov sú štrnásti svojprávni, volebné právo využili štyria z nich.

19:44 Najvyššiu účasť v župných voľbách v roku 2009 zaznamenala v rámci celého kraja obec Koplotovce v okrese Hlohovec. K urnám tu vtedy prišlo 52,98 percenta z 519 oprávnených voličov. V sobotu je situácia iná, podľa členiek volebnej komisie prišlo zatiaľ len niečo vyše desať percent voličov. "Ľudia mali pripomienky, že by potrebovali k tým zoznamom kandidátov aj ich fotografie. Nevedia si ich predsaviť a vraj sa im chcú pozrieť do očí," hovorí členka čisto ženskej komisie na obecnom úrade. Čas si tu vraj krátia tajničkami a rozhovormi, voliť vraj prišiel aj jeden prvovolič. "Bol to veľmi suverénny chlapec, akoby ani nevolil po prvýkrát," dodala.

19:27 Volebnú účasť nad desať percent odhaduje predseda okrskovej volebnej komisie v Naháči Pavol Kúdela. O voľbu z domu komisiu nikto nepožiadal napriek tomu, že oznam o tejto možnosti visel na obecnej stránke niekoľko dní pred voľbami.

19:05 Volebné miestnosti zostanú otvorené už len necelé tri hodiny. Účasť je asi na polovici predošlých volieb, medzi voličmi nie je veľký záujem ani o prenosnú volebnú urnu. Väčší počet žiadostí zaznamenali len vo volebnom okrsku č. 8 na Rodinných domkoch v Holíči, kde sa vybrali do štrnástich domácností.

18:30 V Cíferi, najväčšej obci trnavského obvodu, bola podľa starostu Maroša Sagana pred hodinou účasť asi na úrovni desiatich percent. Obec je rozdelená na štyri volebné okrsky, dva sú priamo v Cíferi a po jednom v miestnych častiach Pác a Jarná. V zoznamoch tu majú spolu zapísaných asi 3400 voličov, v Páci zatiaľ odvolilo dvadsať ľudí, v Jarnej deväť.

volici_ruzindol_r2502-r215-st.ir2-_s900.jpg

Voliči v Ružindole.

Voľbám konkurovala ochutnávka pálenky

18:17 V Uníne na Záhorí mali krajské voľby konkurenciu v ochutnávke ovocných destilátov. Volilo sa na obecnom úrade, ochutnávalo v kultúrnom dome oproti. Obyvatelia si vyberali spomedzi šestnástich kandidátov na poslancov a z 544 vzoriek ovocných páleniek.

17:57 V okrsku č. 2 na Trhovej ulici sú v zozname zapísaní aj všetci voliči, ktorí sú bez domova a ako trvalú adresu majú uvedené mesto Trnava. Podľa predsedníčky volebnej komisie Veroniky Vasilescu tvoria odovzdané hlasy bezdomovcov, vzhľadom na doterajší celkovo nízky záujem o voľby, pätinu celkovej voličskej účasti.

17:32 V jednom z najväčších volebných obvodov v Piešťanoch, ktorý eviduje 1498 právoplatných voličov, sa do sedemnástej hodiny účasť pohybovala okolo desať percent. Väčšina voličov bola v seniorskom veku. Podľa predsedu komisie, atmosféra je pokojná a udriemaná.

17:20 Slušná voličská návštevnosť pokračovala v Maduniciach aj v poobedných hodinách. Do 17. hodiny odvolilo približne 480 z 1729 voličov. Podľa predsedníčky volebnej komisie účasť ešte porastie.

17:14 V Koválovci, najmenšej obci v skalickom okrese, je 111 voličov. Odvoliť ich bolo zatiaľ osemnásť, čo je viac ako 16 percent oprávnených voličov. Väčšina z nich mala 30 až 35 rokov.

unin_sita_r1283_res.jpg

V Uníne na Záhorí konkurovali voľbám destiláty. FOTO - SITA

V komisii v Holíči sa sťažovali na zimu

17:00 Vo volebnej komisii v Gáni sedí aj Miriam Jarošová, miestna poslankyňa a meteorologička, ktorá sa objavuje na obrazovkách komerčnej televízie.

16:29 V Senici sa po slabšom dopoludní voľby konečne trochu rozbehli, účasť predstavuje necelých desať percent. Mladí voliči sú skôr výnimkou.

16:13 Volebné miestnosti budú otvorené ešte necelých šesť hodín. O priazeň voličov sa uchádzajú vysokoškolskí pedagógovia, lekári, ekonómovia, dôchodcovia, mladí politológovia, ale aj barman, futbalový rozhodca či učiteľka hudby. Spomedzi najväčšieho počtu kandidátov, spolu 47, si vyberajú obyvatelia trnavského obvodu. Naopak najmenej, len 16 kandidátov, našlo odvahu vo volebnom obvode Skalica.

15:43 Alena Dúhová, zapisovateľka Krajskej volebnej komisie hovorí, že popoludní zatiaľ nezaznamenali žiadne podnety. Volebnú účasť hodnotí ako nízku.

15:40 Voľby prebiehajú podľa trnavskej krajskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej stále bez komplikácií. Polícia však dokumentuje smrteľnú dopravnú nehodu, ktorá sa stala medzi Hlohovcom a Nitrou na ceste II. triedy.

15:23 Do volebnej miestnosi v Kultúrnom dome v Gáni prišla prvá volička už o 7. ráno. Zo 608 oprávnených voličov tu do 13:00 odovzdalo svoj hlas len asi päťdesiat, väčšina z nich najprv odvolila a následne sa išla vyjadriť v miestnom referende. Našli sa však aj takí, ktorí prišli len pre referendum. "Župné voľby ma nezaujímajú, nevyznám sa v nich," povedal Michal.

15:14 Na zimu vo volebnej miestnosti sa sťažovali aj v okrsku č. 4 v Holíči. Komisii sem museli priniesť ohrievače.

15:11 Mladí ľudia v Holíči voľby v podstate ignorujú. Voliť chodí len stredná a staršia generácia.

Účasť poobede nepresiahla desať percent

14:59 V Trnave prišiel do miestnosti v Stredisku sociálnej starostlivosti na ulici T. Vansovej voliť takmer storočný Jozef Lukovič. V holíčskom štvrtom okrsku odovzdal svoj hlas Peruánec.

14:43 "No naozaj ich veľa nemáme," odpovedala na otázku o počte voličov jedna z členiek volebnej komisie v trnavskom okrsku č. 8 na Komenského ulici. Za mierneho dažďa sa k urnám trúsilo len zopár ľudí.

14:32 Za sebou máme prvú polovicu volieb. V obvodoch Trnava a Hlohovec je účasť okolo deväť percent, z nezáujmu voličov sú prekvapení najmä v obecných komisiách. "Najviac ľudí tu čakali ráno, keď chodia ľudia do kostola a do obchodu," hovorí Ivona Reinhardtová z odboru vnútornej správy.

14:29 Volebnú účasť na úrovni asi desať percent odhaduje doposiaľ zapisovateľka obvodnej volebnej komisie Galanta Viera Kosíková. Verí, že k večeru príde voliť viac ľudí.

14:22 V Plaveckom štvrtku na Záhorí odvolilo za prvých šesť hodín asi 6,5 percenta oprávnených voličov.

14:14 Priemerný vek poslancov Trnavského samosprávneho kraja bol v čase ich zvolenia 51 rokov. Staršie zastupiteľstvo mal len Žilinský kraj s priemerným vekom 52 rokov. Naopak najmladší parlament s priemerným vekom 48 rokov zasadal uplynulé štyri roky v Trenčíne.

13:55 Práce na rekonštrukcii obecného úradu a kultúrneho domu v Ružindole neprerušili ani cez voľby. Na zmenu volebnej miestnosti tu ľudí upozorňuje nápis na doskách neďaleko dverí.

13:31 Na Smolenickom zámku prebehne o 16. hodine svadba, sobášiť bude miestna matrikárka a zároveň zapisovateľka jednej z okrskových volebných komisií.

13:24 Na Žitnom ostrove prichádza k urnám viac voličov, ako sa očakávalo. Počas daždivého počasia sa nedajú vykonávať jesenné poľnohospodárske práce, môže to mať vplyv.

12:42 Pokojný deň takmer bez výjazdov hlásia krajskí hasiči, ktorí dopoludnia zasahovali len dvakrát. Išlo o technické zásahy. "Asistovali sme pri vykoľajenom vlaku na slepej koľaji v Leopoldove a pri dopravnej nehode pri obci Jelka," povedal hovorca Tomáš Bílik s tým, že oba prípady sa zaobišli bez zranení.

w0.jpg

Kandidát Ivan Uhliarik bol voliť v Skalici.

Odhadujú, že sčítajú do polnoci

12:32 Krajská volebná komisia riešila prvý problém. Na zimu vo volebnej miestnosti sa sťažovala jedna z okrskových komisií v Dunajskej Strede.

12: 24 V Smoleniciach sa volí v bývalej kinosále, sobášnej sieni aj Kultúrno-spoločenskom dome. Zriadili tu tri okrsky, podľa Adriany Fričovej, ktorá je zodpovedná za organizačno-technické zabezpečenie volieb, chodili ľudia k urnám viac dopoludnia. "Okolo obeda to ustalo, ale najviac voličov zvykne chodiť večer," povedala s tým, že účasť je aj tu nateraz nízka.

12:13 Účasť v Maduniciach ťahá podľa členov okrskovej komisie miestna kandidátka na krajskú poslankyňu. Do dvanástej hodiny tu prišlo voliť viac ako desať percent oprávnených voličov. Chodia mladí, starí aj prvovoliči, do miestnosti v priestoroch obecného úradu prichádzajú priebežne.

11:43 Členovia viacerých volebných komisií odhadujú, že so sčítaním hlasov budú hotoví do polnoci. V Trnave sa zatiahlo a prší, v uliciach je minimum ľudí.

11:30 Na najväčšom piešťanskom sídlisku Adama Trajana je účasť mizivá. Sú tu spolu štyri okrsky, do dvoch najväčších s celkovým počtom 3313 zapísaných voličov prišlo doposiaľ voliť 47 ľudí. Kým do miestnosti číslo 23 chodili prevažne mladí ľudia, v okrsku číslo 25 prišli hlas odovzdať staršie ročníky.

11:17 Vo volebnom okrsku Madunice, kde majú v zoznamoch voličov zapísaných 1729 mien, si účasť pochvaľujú. Potvrdila to Ivona Reinhardtová z odboru vnútornej správy. Nadpriemernú účasť mali v Maduniciach aj v roku 2009, blížila sa vtedy k 40 percentám.

11:08 Tesne po pol jedenástej prišiel do volebnej miestnosti v secesnom Kultúrnom dome v Skalici voliť aj kandidát na župana Ivan Uhliarik. Bol pozitívne naladený, ponáhľal sa však za rodinou. "Tento deň strávim výlučne s nimi. Sú to pre mňa vzácne chvíle, pretože týždne pred voľbami boli veľmi náročné," povedal.

11:00 Trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová potvrdila, že priebeh volieb zatiaľ nenarušili žiadne incidenty. "Polícia je však pripravená v prípade potreby kedykoľvek zasiahnuť," povedala Linkešová.

10:52 Volebné miestnosti nie sú vybavené pevnými telefónnymi linkami. Ministerstvo vnútra šetrí, na jednu miestnosť dalo päť eur. Komisie sa môžu rozhodnúť, či využijú obecný alebo súkromný telefón, či pevnú linku alebo mobil.

10:39 V končiacom krajskom parlamente má najviac poslancov strana SMK (11) a koalícia SDKÚ, KDH (11). Koalícia strán vedená Smerom má 10 poslancov, šesť poslancov bolo nezávislých, po jednom mali strany Most-Híd a Nová demokracia.

10:30 Obyvatelia obcí Hrnčiarovce nad Parnou a Ružindol volia v nových priestoroch. Urny z kultúrnych domov vytlačila diskotéka aj rekonštrukcia.

Sťažovali sa, že nedostali zoznamy

10:21 Účasť voličov v župných voľbách v roku 2009 bola v Trnavskom kraji 20,46 percenta. Po Bratislavskom kraji je to druhé najnižšie číslo spomedzi ôsmich slovenských krajov.

10:17 Z 972 zapísaných voličov prišlo doposiaľ voliť do okrsku číslo 12 v Piešťanoch len 28. Miestnosť sa nachádza v budove gymnázia Pod Párovcami, kde sú medzi voličmi početne zastúpení Rómovia. Z nich zatiaľ neprišiel voliť nikto, hlasy odovzdali väčšinou dôchodcovia.

10:04 Predseda Mosta Béla Bugár prišiel voliť s manželkou Gabrielou, svokrou a dcérou. Svoj hlas odovzdal v ranných hodinách vo volebnej miestnosti na Pomleskej ceste v Šamoríne.

10:00 Vo volebnom okrsku č. 8 v piešťanskom Gymnáziu Pierra de Coubertina prišlo do 10. hodiny voliť 32 z 1948 zapísaných voličov. Účasť je na úrovni asi dvoch percent. Ľudia sa sťažovali, že zoznamy kandidátov nedostali do schránok. Nevedia sa rozhodnúť, kandidátov nepoznajú a za plentou trávia viac času.

9:45 Voliči do miestností masovo neprúdia, členovia komisií si pre nudu vzali rôzne časopisy a príručky.

9:36 V Holíči spolu s voľbami prebieha tradičné podujatie Svätomartinský jarmok. Koná v čase od siedmej do pätnástej hodiny na Námestí sv. Martina, Hviezdoslavovej ulici a Námestí mieru. V bezprostrednej blízkosti jarmoku je volebná miestnosť v Kultúrnom dome, okrsok č. 4. Zatiaľ tu bolo voliť 48 ľudí z 906.

9:22 Spolu je v regióne Trnavy a Záhoria vytvorených 319 volebných okrskov, v južných okresoch kraja v Galante a Dunajskej Strede 175. Z toho najviac (56) je v Trnave, v okresných mestách Hlohovec 18, v Piešťanoch 28, v Senici, Dunajskej Streda a Galante po 17 a v Skalici desať.

volic18.jpg

Voliči v okrese č. 18 v Trnave

V Skalici menili zapisovateľku

9:02 V Obvodnej volebnej komisii Skalica museli pre chorobu narýchlo vymeniť zapisovateľku, novou sa stala Katarína Chmurčiaková.

8:50 V obci Gáň v okrese Galanta sa spolu s voľbami koná aj referendum, v ktorom sa občania majú vyjadriť k budúcemu vzhľadu centra obce.

8:38 Do volebného okrsku č. 18 na Ulici Kornela Mahra v Trnave voliči prichádzali už pred pol ôsmou. Voľby viacerí spojili s cestou do obchodu.

8:31 V obvode Senica evidujú 49 479 oprávnených voličov. Podľa infomácií z dvoch volebných miestností si pre voľby privstali predovšetkým vyššie ročníky, v priebehu prvej hodiny prišlo v senickom okrsku č. 4 voliť päť ľudí.

8:21 Do volebnej miestnosti číslo 12 na Lomonosovovej ulici v Trnave prišla prvá volička 7:13. Dôchodkyňa Viera hovorí, že sa zúčastňuje pravidelne všetkých volieb. Považuje to za svoju občiansku povinnosť.

8:17 Zapisovateľka krajskej volebnej komisie Alena Dúhová pre TASR potvrdila, že priebeh volieb v Trnavskom kraji zatiaľ nič nenarušilo.

7:58 Volí sa už takmer hodinu. V piešťanskom obvode sa všetky volebné miestnosti otvorili načas a priebeh volieb je zatiaľ pokojný. Potvrdila to podpredsedníčka obvodnej volebnej komisie Mária Minarechová.

7:40 Svojich kandidátov poslalo do volieb 19 politických strán a dve stranícke koalície. Koalíciu vytvorili SaS s OKS a KDH s SDKÚ. Nezávislých je 24 kandidátov.

7:19 Na hlasovacom lístku pre voľby predsedu je vytlačené aj meno Jozefa Ravasza (SRÚS), ktorý sa vzdal kandidatúry. Voličov na to upozorňujú oznamy vo volebných miestnostiach. Aktuálne sa o post predsedu uchádzajú József Berényi (SMK a OKS), Tibor Mikuš (nezávislý), József Nagy (Most), Andrej Richnák (Nový parlament) a Ivan Uhliarik (KDH, SDKÚ).

7:09 V okrese Trnava sa v sobotu otvorilo 117 volebných miestností, v hlohovskom okrese ich je 43. V samotnom krajskom meste je 56 okrskov, v Hlohovci 18 a v Cíferi štyri. Kým v mestách chodia ľudia voliť väčšinou do škôl, obce vyhradili pre tento účel priestory v kultúrnych domoch či na obecných úradoch.

7:00 Volebné miestnosti v siedmich obvodoch Trnavského samosprávneho kraja sú už otvorené. Predsedu volia obyvatelia spomedzi piatich kandidátov, o štyridsať poslaneckých miest má záujem spolu 190 uchádzačov. Jeden poslanec tak pripadá na 14-tisíc obyvateľov kraja.

Najčítanejšie na My Trnava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tento rok turizmu neprial
 2. Dobrá receptúra musí mať „oko draka“
 3. Brazílska fintechová banka Nubank vstupuje na Wall Street
 4. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami
 5. Ako sa vyrába nealkoholické pivo? Kvalitou nezaostáva za bežným
 6. Opäť sme na dobrej vlne
 7. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos
 8. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie
 9. PRIESKUM: Slováci prezradili, čo by mal spĺňať dokonalý smartfón
 10. Výhody najväčšej obchodnej siete objavuje aj verejný sektor
 1. Dobrá receptúra musí mať „oko draka“
 2. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 3. Brazílska fintechová banka Nubank vstupuje na Wall Street
 4. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami
 5. Ako sa vyrába nealkoholické pivo? Kvalitou nezaostáva za bežným
 6. Opäť sme na dobrej vlne
 7. Aj mikulášske balíčku môžu byť zdravé. Zistite ako na to.
 8. 365.bank sa stala bankou roka na Slovensku
 9. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 10. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 1. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť 17 141
 2. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 12 256
 3. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes? 7 800
 4. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos 7 539
 5. Strava ani spánok nie sú dôležité, ak pri tom dýchame zlý vzduch 5 814
 6. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 5 584
 7. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 3 962
 8. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom? 3 735
 9. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 3 271
 10. Na nové auto sa neoplatí čakať. Trhu kraľujú jazdené 2 928

Blogy SME

 1. Anton Kovalčík: Postmodernistický prístup k telesnému postihnutiu.
 2. Marian Nanias: Jadrová energia – Dôvera spoločnosti k vedeckým poznatkom.
 3. Štefan Vidlár: Babenkám
 4. Ján Šeďo: Spomienky bývalého elitného policajta zabalené v kriminálnych príbehoch - akt odvahy v troch dejstvách ( zatiaľ ).
 5. Jakub Konečný: Samit pre demokraciu: východiská a očakávania pred najväčšou diplomatickou akciou roka
 6. Roland Ondrus: Lockdown
 7. ASEKOL SK: Končí sa doba plastová. Do čoho vám zajtra zabalia jedlo?
 8. Štefan Vidlár: Darmožráč
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 14 940
 2. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad 4 983
 3. Tomáš Sedliačik: Ako sa baviť s konšpirátorom 4 779
 4. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 4 759
 5. Martin Greguš: Istropolis zbúrajú...starosta Kusý obrátil kabát...Je to vôbec možné? Architekt a primátor Vallo mlčí... 4 617
 6. Jozef Drahovský: Zákon o bočnom odstupe medzi vozidlom a cyklistom dopadol ako na Slovensku 4 504
 7. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí 4 248
 8. Vanda Tuchyňová: Z POD ZADKU“ NÁM BERÚ VLASTNÉ POZEMKY, ROZOBERAJÚ MAJETOK ŽILINY A MESTO SA LEN PRIZERÁ ! 3 405
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 2. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 6. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 7. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
 8. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Prevádzka Hollywood burger na Štefánikovej ulici v Trnave.

Zverejnili jej meno, adresu i profil na Facebooku. Hygienička Martina Kučíková patrí po minulom týždni zrejme k najznámejším z odboru.


13 h
Covid plní nemocnice.

Vo Fakultnej nemocnici v Trnave je aktuálne hospitalizovaných 108 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19, desať z nich potrebuje podporu umelej pľúcnej ventilácie.


SITA 14 h

Pri tragickej nehode v obci Dolné Saliby v okrese Dunajská Strede zomrel 73-ročný cyklista.


TASR 16 h

Polícia muža obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.


16 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zverejnili jej meno, adresu i profil na Facebooku. Hygienička Martina Kučíková patrí po minulom týždni zrejme k najznámejším z odboru.


13 h

Dlhoročná folkloristka, speváčka, členka folklórnych skupín a propagátorka ľudovej kultúry a zvykov našich predkov Martina Žabčíková zomrela 29. novembra vo veku 37 rokov.


2. dec

Policajti mladého muža poznajú, jeho správanie riešili niekoľkokrát. Obvinili ho z útoku na verejného činiteľa.


2. dec

Jeho výstavba je plánovaná na štyri roky.


a 1 ďalší 21 h

Blogy SME

 1. Anton Kovalčík: Postmodernistický prístup k telesnému postihnutiu.
 2. Marian Nanias: Jadrová energia – Dôvera spoločnosti k vedeckým poznatkom.
 3. Štefan Vidlár: Babenkám
 4. Ján Šeďo: Spomienky bývalého elitného policajta zabalené v kriminálnych príbehoch - akt odvahy v troch dejstvách ( zatiaľ ).
 5. Jakub Konečný: Samit pre demokraciu: východiská a očakávania pred najväčšou diplomatickou akciou roka
 6. Roland Ondrus: Lockdown
 7. ASEKOL SK: Končí sa doba plastová. Do čoho vám zajtra zabalia jedlo?
 8. Štefan Vidlár: Darmožráč
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 14 940
 2. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad 4 983
 3. Tomáš Sedliačik: Ako sa baviť s konšpirátorom 4 779
 4. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 4 759
 5. Martin Greguš: Istropolis zbúrajú...starosta Kusý obrátil kabát...Je to vôbec možné? Architekt a primátor Vallo mlčí... 4 617
 6. Jozef Drahovský: Zákon o bočnom odstupe medzi vozidlom a cyklistom dopadol ako na Slovensku 4 504
 7. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí 4 248
 8. Vanda Tuchyňová: Z POD ZADKU“ NÁM BERÚ VLASTNÉ POZEMKY, ROZOBERAJÚ MAJETOK ŽILINY A MESTO SA LEN PRIZERÁ ! 3 405
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 2. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 6. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 7. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
 8. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu