Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana

Spartak prehral so Slovanom, nechutný záver v podaní Soumaha

Tradičné slovenské derby skončilo v prospech uradujúceho masjtra, ktorý vyhral v Trnave 3:1.

Záver zápasu medzi Trnavou a Slovanom sprevádzali emócie.(Zdroj: LUKÁŚ GRINAJ)

Tradičné slovenské derby skončilo v prospech uradujúceho majstra, ktorý vyhral v Trnave 3:1.

Spartak Trnava nestačil na bratislavský Slovan a prehral na domácej pôde 1:3. Vcelku korektný zápas "vzbĺkol" v 89. minúte, kedy Seydouba Soumah po ani nie desiatich minútach pobytu na ihrisku videl druhú žltú kartu a následne červenú. Všetko by bolo v poriadku, keby hráč Slovana zišiel z hracej plochy, čo neurobil. Na naliehanie trnavských hráčov aj rozhodcu, aby opustil trávnik, sa strhla šarvátka, pri ktorej bratislavský hráč udrel Romana Procházku do tváre a naďalej odmietal zísť z ihriska.

Do kabín ho museli vyprevadiť až Vittek s Halenárom. Po tomto všetkom následne rozkopol dvere na šatni.

„Nič zlé som mu nepovedal. Moje slová boli, aby zišiel z plochy do šatne. Nič viac,“ reagoval na incident Roman Procházka.

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 1:3 (1:2)

Góly: 8. Procházka – 17. Fořt, 25. Vittek, 73. Kladrubský. ŽK: 63. Štepanovský, 74. Filipko, 90. Procházka - 6. Kladrubský, 88. Soumah, 90. Bagayoko. ČK: 90. Soumah. Pred 3250 divákmi rozhodoval Valášek.

SPARTAK: Filipko – Štepanovský (79. Kuzma), Janečka, Adámik, Procházka (K) – Chovanec (76. Schranz), Hodek, Mikovič, Sabo – Poznar, Vlasko (68. Augustini). Tréner J. Jarábek.
SLOVAN: Putnocký – Niňaj, Fořt (67. Meszáros), Grendel (82. Soumah), Halenár, Žofčák (K), Milinkovič (88. Hlohovský), Kladrubský, Bagayoko, Vrablec, Vittek. Tréner J. Valovič.

Na záver zápasu sa strhla strkanica.

Moment, po ktorom inkasoval Procházka úder.

Zasahovať musela usporiadateľská služba.

Poškodené dvere v šatni.

Spartak pohrozil v 5. minúte, kedy Procházkov priamy kop skončil na hlave Adámika, ten však minul Putnockého bránu. V 8.minúte sa už skóre zápasu menilo, kedy mal Spartak možnosť priameho kopu a Procházka strelou k ľavej žrdi prekonal Putnockého - 1:0.

V 17. minúte prišla odpoveď Slovana, kedy Milinkovič obišiel Saba, poslal center na hlavu Fořta, ktorý „rybičkou“ vyrovnal. Vedenie na stranu domácich mohol strhnúť Mikovič, jeho strela spoza šestnástky mierila presne do stredu brány. Udrelo na druhej strane, keď v 25. minúte stratil loptu Štepanovský, Halenár poslal presný center na nohu Vitteka, ktorý z bezprostrednej blízkosti prekonal Filipka – 1:2. Vyrovnanie mal na hlave Hodek, ktorý poslal z hranice malého vápna hlavou loptu nad bránu.

V úvode druhého polčasu zaujal iba prienik Mikoviča, po ktorom si trnavský hráč pýtal pokutový kop, hralo sa ďalej. Hralo sa prevažne v strede poľa bez šancí, či striel na bránu. Až v 70. minúte sa domácim vydarila kombinácia, na ktorej konci bol Mikovič, no strela zo šestnástky skončila na hradbe tiel. V 73. minúte zahral Slovan rohový kop, hlavičku Vitteka ešte nadvihol Kladrubský a prekonal Filipka – 1:3.

Šancu znížiť mali Poznar aj Kuzma, hlavami však mierili vedľa. Záver zápasu bol „nechutný“, kedy Soumah najskôr zostrelil bez lopty Mikoviča, začo videl druhú žltú kartu a následne vyprovokoval strkanicu, keď nechcel po vylúčení opustiť hraciu plochu. V strkanici ešte uštedril úder do tváre Procházkovi. Keď sa konečne začalo hrať, prestrelil po centri Adámik, čím dal bodku za zápasom.

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  5. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  6. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  7. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

V Dolnej Krupej mali mať strelnicu ruskí Noční Vlci, polícia to poprela

Na sociálnych sieťach sa v týchto dňoch objavili informácie, že v Dolnej Krupej vzniká základňa ruských Nočných Vlkov so strelnicou a bojovou technikou. Polícia to oficiálne poprela.