Streda, 19. september, 2018 | Meniny má Konštantín

B. Bališ zariadil cennú remízu juniorov v Michalovciach

Juniori Spartaka remizovali v Michalovciach.

MICHALOVCE. Domáci favorit začal tradične náporom, ale Hamuľak ani Kunca nepochodili. Domáci sa dočkali v 20. minúte. Hamuľak vysunul Oberta a ten už vedel, ako so samostatným nájazdom naložiť - 1:0. O minútu neskôr mohol byť už rozdiel dvojgólový, ale Kovaľa vychytal v tutovke Strapák.
Aj druhé dejstvo začali lepšie domáci a opäť bol pri tom Hamuľák, ktorého bombu Strapák iba s problémami vytlačil. V 61. minúte musel Strapák zasahovať opäť a opäť proti Hamuľakovi, keď nohami vyrazil jeho strieľanú prihrávku na roh. V 64. minúte dali o sebe výraznejšie vedieť aj Trnavčania, ale Bališová stečovaná strela letela tesne vedľa. Boris Bališ si to vynahradil o tri minúty neskôr, kedy sa šikovnou kľučkou zbavil jedného z obrancov a nedal Raškovi v bráne Michaloviec žiadnu šancu – 1:1. Po góle vrhli domáci všetky sily od útoku, ale Trnavčania nakoniec aj so šťastím remízu uhrali.

Michalovce - Spartak jun. 1:1 (1:0)

Góly: 20. I. Obert - 67. B. Bališ. R. Fajčík, ŽK: 82. Božok - 42. Peševski, 80. Ciprys, 81. Rehák, 1 980 divákov
SPARTAK jun.: Strapák – Rehák, Banovič (54. Tomovič), Klabník, M. Mečiar, B. Bališ (90+. Bočko), Peševski (84. A. Pavlík), Zvolenský, Richnák, Ciprys, Poznar. Tréner V. Ekhardt.

Vladimír Ekhardt (tréner Trnava jun.): „Máme za sebou zápas s dobrým súperom. Hlavne druhý polčas bol v našom podaní dobrý. Chceli sme minimálne vyrovnať nepriaznivý výsledok, čo sa nám aj podarilo a myslím si, že si odvážame zaslúžený bod. Súper mal v záver niekoľko príležitostí, ale futbal sa hrá na góly.“

Ostatné výsledky 9. kola: Dubnica – Podbrezová 1:1 (1:0), Liptovský Mikuláš – Pohronie 0:3 (0:3), Rimavská Sobota – Prešov 1:0 (0:0), Šaľa – Senec 1:1 (1:0), Šamorín – Bardejov 0:1 (0:1).