TRNAVA. Hlavným cieľom konferencie bolo nachádzanie nových možností pre prijímateľov sociálnych služieb, hľadanie ciest efektívnej pomoci, prezentovanie alternatív sociálnej práce a rozbor najčastejších záťažových situácií v sociálnych zariadeniach.
Názov konferencie sa má podľa organizátorov vnímať ako fenomén odkrývajúci strach, hnev, agresivitu, smútok a iné emócie, o ktorých sa bežne nehovorí. TASR o tom dnes informoval Ivan Krajčovič z oddelenia komunikácie TTSK. Ďalšími organizátormi konferencie, ktorá sa koná v Trnave, boli Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave a Inštitút zdravotníctva a sociálnej práce sv. Ladislava v Nových Zámkoch.
"Tým, že budeme profesionálnejší, že budeme aktívne hľadať nové cesty k zmene, bude naša práca istejšia a proces pomoci bude mať vyššiu hodnotu," povedala na konferencii riaditeľka DSS v Zavare Anna Pavlovičová.
So svojimi skúsenosťami vystúpili domáci a zahraniční odborníci pracujúci v sociálnej oblasti. Príspevky predniesli napríklad kňazi Anton Srholec, ktorý pracuje ako riaditeľ resocializačného centra RESOTY a Marián Červený, Anja Mustagrudič z Pedagogickej a sociálnej akadémie blahoslavenej Laury v Trnave, Katarína Kuzlíková z Alzheimer centra Piešťany, Simona Tomanová z Domova Jeřabina v Těchobuzoch v Českej republike.
Výstupom z konferencie bude zborník prednášok.