Piatok, 15. február, 2019 | Meniny má Pravoslav

Zvolenské prekliatie pokračuje, Piešťany prehrávajú 1:2

Tretí zápas semifinále play off na piešťanskom ľade vyhrali po nájazdoch Zvolenčania.

Zadovka Tibora Melichárka po prihrávke od Nemca v sieti neskončila.Zadovka Tibora Melichárka po prihrávke od Nemca v sieti neskončila.(Zdroj: SITA)

PIEŠŤANY. Domáci začali zhurta a najmä druhá formácia s Peškom a na krídlach s bratmi Ručkayovcami Šimkovi neustále zatápali. Zvolenský brankár si však s ich pokusmi poradil. Do siete sa pýtala aj Melichárkova zadovka po prihrávke od Nemca, ale skóre sa nemenilo. Zvolenčania výrazne pohrozili až v 11. minúte, ale Tomek si poradil s Podkonického pokusom. V presilovke 4 na 3 vyprášil Šimkove betóny Filip, gólu sa diváci v prvom dejstve nedočkali.

Druhá tretina mala takmer obdobný priebeh. Domáci útočili do plných, ale Šimko stále odolával. Poradil si so strelami H. Ručkaya, Salijiho aj Nemca. Zvolen udrel z prakticky prvého útoku, keď poza bránky prihrával Brabenec a Andrej Podkonický otvoril skóre, keď sa puk odrazil od jedného z domácich obrancov do siete. Piešťanom sa do konca druhej tretiny vyrovnať nepodarilo.

Vyrovnania sa dočkali v tretej. Spoza bránky prihrával v 46. minúte Chylo a Škadra prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. O dokonalý obrat sa Piešťany postarali v 59. minúte, keď Filipovu strelu odrazenú od mantinelu spracoval Nemec, poslal puk pred bránku, kde stál Saliji a ten tečoval puk za Šimka – 2:1. Zvolen nezložil zbrane a 32 sekúnd pred koncom sa podarilo v skrumáži vyrovnať Čiernemu.

Nasledovalo predĺženie v ktorom sa ani jedno mužstvo nepresadilo. Najbližšie k tomu mal Brabenec, ale netrafil prázdnu bránku. V nájazdoch rozhodol skúsený Podkonický, keď sa nepresadili za domácich Samir Saliji ani Henrich Ručkay.

Piešťany – Zvolen 2:3 sn (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0) - stav série 1:2

Góly: 46. Škadra (Chylo, Mertel), 59. S. Saliji (V. Nemec, R. Filip) - 28. Podkonický (Brabenec, Kalla), 60. L. Čierny (Kalla), rozhodujúci sam. nájazd Podkonický.
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, J. Konc - Gajan, Výleta, 3060 divákov.

PIEŠŤANY: Tomek - Škadra, Brňák, Drgoň, R. Filip, V. Urban, A. Hruška, A. Kolník, Bučka - S. Saliji, V. Nemec, T. Melichárek - J. Ručkay, Peško, H. Ručkay - Stupka, Mertel, Chylo - Haring, M. Toman, Šišovský. Tréner M. Klement.

Milan Klement (tréner Piešťan): „Škoda záveru, mali sme urobiť všetko pre to, aby súper nevystrelil na bránku, možno aj za cenu faulu. Celý zápas sme hrali dostatočne aktívne. Okrem záveru tretej tretiny nemôžem hráčom nič vytknúť. Zajtra je nový zápas, začíname od nuly.“

1. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu