Utorok, 19. október, 2021 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Havrani vyrovnali stav semifinálovej série, rozhodol Melichárek.

Piešťany vstupovali do druhého zápasu semifinále play off extraligy s cieľom vyrovnať sériu.

Havrani vyhrali jeden zápas. Séria sa za stavu 1:1 sťahuje do Piešťan.Havrani vyhrali jeden zápas. Séria sa za stavu 1:1 sťahuje do Piešťan. (Zdroj: SITA)

ZVOLEN. Piešťany boli v prvej tretine po korčuliarskej stránke lepším tímom a premiérovo v sezóne vyhrali nad Zvolenom úvodnú dvadsaťminútovku. Lepšie pritom začali domáci, keď sa po pár sekundách ocitol pred Tomekom produktívny Brabenec, ale neposlal puk do odkrytého priestoru. Na opačnej strane v 2. min preveril Šimka voľný H. Ručkay. Nebezpečná bola aj strela Melichárka v presilovke, či Salijiho dorážka v 9. min. Aktivita hostí slávila úspech v 17. min - po pravej strane sa predral dopredu Melichárek, šikovne poslal puk pred bránku, kde sa presadil pohotový Nemec - 0:1. Zvolenčania mohli vyrovnať a dať súperovi gól do šatne. Desať sekúnd pred klaksónom sa po peknom prieniku Chovana ocitol sám pred Tomekom Škvaridlo, ale neposlal puk za chrbát najlepšieho gólmana extraligy.

V druhej tretine mal možnosť na zvýšenie skóre opäť Nemec v presilovke, po strele Škadru šikovne pred Šimkom tečoval puk, ktorý si však nenašiel cestu medzi žrde. Úspešný potom nebol ani zoči - voči gólmanovi Zvolena Melichárek. V 25. min išiel po chybe Hraška sám na bránku Chylo, ale puk poslal do žŕdky. Až v polovici zápasu domáci hokejisti ožili a viac sa tlačili pred piešťanskú bránku. Táto snaha sa im vyplatila, keď Škvaridlo poslal puk bekhendom pred Tomeka a od korčule Škadru putoval medzi žrde - 1:1. Vyrovnaný stav dlho netrval, pretože Zvolen viac myslel na útočenie a v presilovke zabudol na zadné vrátka. V 34. min unikol od vlastnej modrej Haring a sólo pretavil do vedúceho gólu hostí. Nováčik z Piešťan mohol dokonca zvýšiť na 3:1, ale J. Ručkay v 38. min trafil z ľavého kruhu do žŕdky. Vyrovnať ešte mohol v poslednej sekunde druhej časti zvolenský kapitán Jurík, Tomek si však pokryl priestor pri ľavej žŕdke.

V tretej tretine sa Zvolen snažil vyrovnať, ale nevytváral si šance. V 48. min neuspel v útočnej tretine Chovan, puk si zobral H. Ručkay, od vlastnej modrej prešiel okolo Muchu až k pravému kruhu, odkiaľ umiestnenou strelou prekonal Šimka - 1:3. O necelé dve minúty domáci hráči dosiahli kontaktný gól. Postaral sa oň aktívny Podkonický. Po vyhratom buly obišiel bránku, trafil do žŕdky a puk poslal za Tomeka Brabenec - 2:3. O pár sekúnd to skúšal znovu Podkonický, ale tentoraz bol piešťanský gólman proti. Nováčik hrozil v presilovke, zmenu skóre mal na hokejke Melichárek. V početnej výhode sa napokon presadil Zvolen - Podkonický pekne prestrčil puk do stredu útočného pásma voľnému P. Zuzinovi, ktorý si Tomeka vychutnal a vynútil tým pre domácich predĺženie.

V nadstavenom čase mohli po sedemdesiatich sekundách rozhodnúť Michal Chovan s Lukášom Juríkom, ale obaja neuspeli zblízka pred gólmanom hostí. V 64. min sa predieral cez Peška Chovan, zvolenskému hokejistovi sa pri kontakte s ním obnovilo zranenie kolena a zápas nedohral. Piešťany sa dostali do dobrej možnosti v 69. min, Brňák predviedol golfový úder a puk skončil nečakane na bránke. Rozuzlenie priniesli až samostatné nájazdy, v štvrtej sérii uspeli H. Ručkay a Kalla, no rozhodlo sa až v šiestej, keď bol úspešný Melichárek.

Zvolen - Piešťany 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 0:1) - stav série: 1:1

Góly: 31. Škvaridlo, 49. Brabenec (Podkonický, P. Zuzin), 55. P. Zuzin (Podkonický, L. Čierny) - 17. V. Nemec (T. Melichárek, Saliji), 34. Haring (Škadra), 48. H. Ručkay, rozhodujúci sam. nájazd T. Melichárek.
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc, Kubuš - J. Tvrdoň, M. Valach, 3662 divákov.

PIEŠŤANY: Tomek - Škadra, Brňák, Drgoň, R. Filip, V. Urban, A. Hruška - S. Saliji, V. Nemec, T. Melichárek - J. Ručkay, Peško, H. Ručkay - Stupka, Mertel, Chylo - Haring, M. Toman, Šišovský. Tréner M. Klement.

Milan Klement, tréner Piešťan: „Dúfam, že sa nezbláznime a plný štadión doma ustojíme. Teraz je všetko dobré, keď sa vyhrá. Z našej strany to bol podstatne lepší zápas ako ten predchádzajúci. Naše dve zbytočné chyby za stavu 3:1 umožnili súperovi vyrovnať, čo by sa nemalo stávať."

Henrich Ručkay: „Urobili sme chyby, nechali sa aj v rozhodujúcej fáze vylúčiť, súper vyrovnal. Uvedomovali sme si, že sme lepší, na rozdiel od prvého zápasu, keď sme boli nesvoji, nedržali puk, nešla nám hra. Teraz to bolo úplne iné, našli sme recept, poučili sa, viac hrali dopredu a pozorne bránili stredné pásmo. V samostatných nájazdoch nám super zachytal Tomáš Tomek."

Tibor Melichárek, s rozhodujúcim samostatným nájazdom: „Žiadalo sa vyhrať, zápas sme dobre rozohrali, kontrolovali ho, hlúpe chyby však vrátili súpera do hry. V samostatných nájazdoch sa priklonilo šťastie k nám aj preto, že sme si veľmi verili. Podľa mňa sme zaslúžene vyhrali."