Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)

Cieľ splnený! Piešťany vyhrali v Skalici a ujali sa vedenia v sérii

Piešťany cestovali do Skalice na tretí zápas štvrťfinále play off.

Piešťany sa opäť ujali vedenia v sérii.(Zdroj: TASR)

SKALICA. Prvú šancu zápasu mal už v 1. minúte zápasu Šátek, no puk mu pred odkrytou bránou skĺzol z čepele a vzápätí v podobnej šanci prestrelil domáci Sloboda. K Lipovskému sa hostia dostali až v 5. minúte zápasu. Prvý gól strelil Školiak, keď v 5. minúte spoza bránky lišiacky prekvapil Tomeka. Hostia hrali potom po vylúčení Laža svoju prvú presilovku. Strelu Drgoňa od modrej čiary Lipovský kryl, na viac sa už hostia nezmohli. Potom však mali hostia dve šance v priestore pred Lipovským, ale toho neprekvapili. Domáci hrali presilovku po vylúčení Jakuba Ručkaya od 10. minúty, vyrobili však chybu v rozohrávke a Lipovského prekonal lacným gólom Nemec. V 12. minúte mal dobrú šancu Pálffy, no Tomeka neprekonal. V 14. minúte spomedzi kruhov pálil Jakub Ručkay, Lipovský jeho strelu kryl. Domácich inkasovaný gól vo vlastnej presilovke vyviedol z tempa, hostí zasa nakopol do hry na vyššie obrátky. Vo vynikajúcej atmosfére sa hral svižný hokej. Domácim patrilo prvých 10 minút. Hostia boli aktívnejší v druhej desaťminútovke prvej tretiny.

V 22. minúte bol vylúčený piešťanský Filip, domáci však nič nevymysleli, skóre sa nemenilo. Po skončení presilovky sa Skaličania usadili pred Tomekom, no toho neprekvapil ani Vyrúbalík od modrej čiary, ani Pálffy pri strele z uhla. Jednu z chýb domácich v rozohrávke nevyužil v 26. minúte Jakub Ručkay. V 31. minúte využil chybu hostí Školiak a z úniku po Pálffyho prihrávke pridal svoj druhý gól nad Tomekovu vyrážačku. Po góle zapli Piešťanci, jedna zo striel v skrumáži skončila na Lipovského maske, skóre sa nemenilo. Domáci nevyužili ani vylúčenie hosťujúceho Drgoňa, podobne ako hostia od 35. minúty vylúčenie domáceho Školiaka.

Tretiu čas zápasu začali hostia v početnej výhode. Domáci však s vypätím síl hosťom zabránili vyrovnať. Domáci napriek snahe si už viac šancí na skórovanie nevytvorili a boli to hostia, ktorí pri prísnom vylúčení Laža v 52. minúte využili svoju presilovku. Zahrali ju vzorovo, vyrovnal Peško.

Zápas dospel do predĺženia, v 10. minúte predĺženia však domáci mali veľké šance zvíťaziť, mali možnosť hrať presilovku 5:3, keď boli vylúčení Brňák a Drgoň. Tri sekundy pred koncom tohto predĺženia dostali možnosť zahrať trestné strieľanie za úmyselné posunutie bránky hostí, no Školiak túto možnosť nevyužil. Hostia boli v psychickej výhode, čo ukázali pri samostatných nájazdoch, keď uspeli Šišovský i Saliji, za domácich Kutálek, ani Pálffy nájazdy nepremenili. Hostia po tomto víťazstve v Skalici vedú v sérii 2:1.

Skalica - Piešťany 2:3 pp a sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1) - stav série: 1:2

Góly: 5. Školiak (Jankovič), 31. Školiak (Pálffy) - 10. Nemec (Drgoň), 52. Peško (J. Ručkay, Drgoň), rozhodujúci samostatný nájazd premenil Šišovský. Rozhodovali: J. Konc, D. Konc - Kacej, P. Šefčík, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 3390 divákov.

1. Prešiel zrazenú srnu a narazil do stromu. Spolujazdkyňa nehodu neprežila Foto 1 842