Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Play off sa trnavským hokejistom vzďaľuje

Trnavčania privítali v šesťbodovom zápase Detvu.

Boj o play off vrcholí pre obe mužstvá. Pred zápasom mali rovnaký počet bodov a víťaz zápasu sa mohol priblížiť k postupu. Ako prvá mohla udrieť Detva. keď domáci zle prestriedali, ale Hála sa vyznamenal. Odpovedať mohol Schmidt, ale neprestrelil val hráčov. Nakoniec skóre otvorili hostia, keď domáci stratili v obrannom pásme puk a Trochta sa nemýlil – 0:1. Gól hostí povzbudil a boli aktívnejší, ale do konca prvej tretiny už gól nepridali.

Skúšali to v úvode druhej tretiny, ale Hála odolal všetkým dorážkam. Domáci sa snažili vyrovnať, ale nedarilo sa im to ani v presilovkách. Nad bránu postupne pálili Rybárik, Jančovič aj Reho. V 38. minúte udreli hráči Detvy druhýkrát, keď sa dostali do prečíslenia. Hála vykryl strelu Kanaeta aj dorážku Trochtu, ale Trochta sa k dorážke dostal opäť a Hála už bol bezmocný – 0:2. O dve minúty neskôr sa predsa dočkali aj domáci. Škrečko iba vyrazil strely Hlucha a Jančoviča pred seba, odkiaľ ho prekonal Jančovič – 1:2.

Domáci vstúpili do tretej tretiny s odhodlaním vyrovnať. Detva však udrela aj po tretí raz, keď sa k puku dostal Štepán, obohral brániaceho hráča a blafákom prekonal Hálu – 1:3. Trnavčania vo zvyšných minútach skúšali nahadzovať puky pred Škrečka a z následných vhadzovaní okamžite strieľali, ale gól im tom neprinieslo. Ďalší gól hostí mohli v závere pridať Trochta a Kanaet, ale netrafili opustenú trnavskú bránu.

Trnava – Detva 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 40. Jančovič – 15. a 38. Trochta, 48. Štepán. 210 divákov.

TRNAVA: Hála – Hluch, Reho, Lisoň, Schmidt, Jančovič, Holenda, Poláček, Dudáš, Baran, Rybárik, Záhumenský, Hronec, Bohunický, Grman, Daráš, Hano, Demo, Hronec, Uhlík, Rosa. Tréner M. Hrnčár.

Šport

Spartak Trnava, šport a športové správy z regiónov Trnava, Hlohovec a Piešťany.

1. Takto stavali atómovú elektráreň v Jaslovských Bohuniciach (+ FOTO) 2 124
  2. Na psychiatrii v Trnave už majú Vianoce. Pozrite, čo dokážu pacienti Foto 504
  3. Parkovanie zadarmo vrátilo autá späť, nespokojní sú pacienti i lekári Foto 447
  4. Pre najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky stavajú nový chodník 363
  5. Napadnutý policajt, fajčenie na stanici či vytrhnuté sedadlá. Polícia bola v pohotovosti aj po zápase Foto 309